XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (29 sierpnia 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (29 SIERPNIA):
•    Na Mszy św. o godz. 11.30 witamy naszego nowego wikariusza ks. Andrzeja GLINKĘ. Witamy także ks. Pawła LISONIA, którego Biskup Opolski skierował na studia specjalistyczne w Instytucie Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. W czasie wolnym od zajęć ks. Paweł będzie mieszkał w naszej parafii.
•    12. Rocznica konsekracji ks. bp. Andrzeja CZAI, Biskupa Opolskiego.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Gorące „Bóg zapłać” wszystkim księżom pomagającym nam w pracy duszpasterskiej.
•    Od czwartku 3 września br. kancelaria parafialna czynna normalnie.
•    Od 26 czerwca br. w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 75%, dostępnych miejsc sie-dzących i stojących, z zastrzeżeniem, że do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego.
•    Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych.
•    Biskup - w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego - zobowiązuje wiernych do zakrywania maską ust
i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Ksiądz Biskup odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•   Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w transmisjach na-bożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej. Ksiądz Biskup jednak zachęca do ograniczenia transmisji Mszy świętych i nabożeństw.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom i jubilatom).
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

ŚRODA – WSPOMNIENIE BŁ. BRONISŁAWY, DZIEWICY, PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (1 WRZEŚNIA):
•    Bronisława, spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem, urodziła się około roku 1200. W młodym wieku wstąpiła do klasztoru norbertanek na Zwierzyńcu pod Krakowem. W życiu zakonnym odznaczała się wielką gorliwością. Zmarła prawdopodobnie w roku 1259.
•    82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Warto pamiętać o ofiarach tej wojny w dzisiejszej modlitwie.
•    O godz. 11.30 Msza św. z okazji powiatowych obchodów Dnia Weterana w intencji weteranów oraz za ich rodziny.
•   O godz. 16.30 Msza św. szkolna na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla szkół podstawowych, a o godz. 18.00 dla szkół średnich. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców. Na Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie przyborów szkolnych. Pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. szkolnej w czwartek.

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (2 WRZEŚNIA):
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu lipca i w sierpniu br.
•    Wspólnota Błogosławieństw zaprasza na nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu do kościoła parafialnego (godz. 20.00-22.00). Temat spotkania: Jezus moim pasterzem.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (3 WRZEŚNIA):
•    Grzegorz urodził się w Rzymie około roku 540. Odbył karierę urzędniczą i został prefektem Rzymu. Obrał życie monastyczne, otrzymał świę-cenia diakona i był legatem papieskim w Konstantynopolu. Dnia 3 września 590 został wybrany papieżem. Był gorliwym pasterzem, opieku-nem biednych i płodnym autorem dzieł teologicznych. Wysłał misjonarzy do Anglii. Zmarł w Rzymie 12 marca 604 roku.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji Misji Świętych i misjonarzy duchownych, zakonnych i świeckich z naszej diecezji. Po Eucharystii w kościele spotkanie z pochodzącym ze Zdzieszowic - misjonarzem ks. Markiem SOBOTTĄ (diecezja Wewak, Papua - Nowa Gwinea). W czasie Mszy św. będzie kolekta jako wsparcie materialne naszego misjonarza.
•    Początek Nowenny przed Uroczystością Beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Stefana kard. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (4 WRZEŚNIA):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian. Prosimy o zgłaszanie tej prośby w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (także telefonicznie).
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    O godz. 15.00 Msza. św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna w domu katechetycznym.
•    Na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Kobiet.
•  Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w akcji Narodowego Czytania o godzinie 10:00.  W programie oprócz odczytu fragmentów dramatu pt.: „Moralność Pani Dulskiej” przez przedstawicieli lokalnych instytucji oraz służb, znajduje się również możliwość obejrzenia aktualnych ekspozycji, tj. wystawy poświęconej życiu i twórczości Gabrieli Za-polskiej oraz ekspozycji „Zapomniane skarby mieszkańców Powiatu Strzeleckiego” , wzbogaconej o prezentację śląskich strojów ludowych. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku. Jak co roku akcja objęta została Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE (5 WRZEŚNIA):
•    Urodziny ks. Pawła LISONIA. Msza w Jego intencji o godz. 11.30.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 14.00 Msza św. dożynkowa. Po Eucharystii piknik dożynkowy w ogrodzie parafialnym. W tym roku organiza-torem dożynek jest Sołectwo Suche Łany.  
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka dla uchodźców z Afganistanu, którzy przybędą do Polski.
•    Obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny 9-12 września br. 10 września o godz. 12.00 rozpoczęcie naszej 256. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Podwyższenia Krzyża Świętego. Nie będzie noclegów na Górze św. Anny. Transport indywidualny. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszli:  Śp. Krystyna MACIUCH (l. 67, zam. przy ul. Powstańców Śl.); Śp. Tomasz ZALIŃSKI (l. 36, zam. przy ul. Krakowskiej, pogrzeb w poniedziałek [30 VIII 2021] o godz. 10.00).  Wieczny odpoczynek…
•  Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17141236
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
750
25885
41082
17054961
145141
133647
17141236

Twoje IP: 3.236.51.151
Czas: 2021-10-22 03:02:13