XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE (5 września 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE (5 WRZEŚNIA):
•    Dziś nasze parafialne dożynki. O godz. 14.00 Msza św. dożynkowa. Po Eucharystii piknik dożynkowy w ogrodzie parafialnym. W tym roku organizatorem dożynek jest Sołectwo Suche Łany.  
•    Dziś także urodziny ks. Pawła Z tej okazji składamy Mu życzenia zdrowie i błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej i naukowej. Msza św. w Jego intencji o godz. 11.30.
•    Dzień Solidarności z Afgańczykami.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka dla uchodźców z Afganistanu, którzy przy-będą do Polski.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzin chorych i starszych parafian, a Wspólnocie Błogosławieństw za czwartkową adorację.
•    Dziękujemy panom: Arnoldowi i Tomaszowi KOZIOŁ, Alfredowi SOLGA, Józefowi PIECYKOWI, Krzysztofowi DOBROWOLSKIEMU, którzy pomagali w przewiezieniu wyposażenia kościoła św. Barbary.
•    Gorące „Bóg zapłać” wszystkim księżom pomagającym nam w pracy duszpasterskiej.
•    Kancelaria parafialna czynna normalnie.
•    Od 26 czerwca br. w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 75%, dostępnych miejsc siedzących i stojących, z zastrzeżeniem, że do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego.
•    Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych.
•    Biskup - w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego - zobowiązuje wiernych do zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Ksiądz Biskup odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej. Ksiądz Biskup jednak zachęca do ograniczenia transmisji Mszy świętych i nabożeństw.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom i jubilatom).
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (7 WRZEŚNIA):
•    Od godz. 9.00 zbiórka złomu elektrycznego i elektrotechnicznego. Zużyty sprzęt można składać w ogrodzie parafialnym (wjeżdżając brama od stron ul. Kościuszki) do godz. 14.30.

ŚRODA – ŚWIĘTO NARODZENIA NMP (MATKI BOŻEJ SIEWNEJ) (8 WRZEŚNIA):
•    Dzisiejsze święto przypomina nam, że Maryja była zwykłym człowiekiem. Choć zachowana od zepsucia grzechu, przez całe życie posiadała wolną wolę, nie była do niczego zdeterminowana. Tak jak każdy z nas miała swoich rodziców, rosła, bawiła się, pomagała w prowadzeniu domu, miała swoich znajomych i krewnych. Dopiero Jej zaufanie, posłuszeństwo i pełna zawierzenia odpowiedź na Boży głos sprawiły, że “będą Ją chwalić wszystkie pokolenia”.
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej i w intencji żyjących i ++ Sióstr Służebni-czek, które pracowały w naszej parafii.
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 WRZEŚNIA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.
•    O godz. 18.00 Msza św. W intencji dzieci, które rozpoczynają przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej w roku 2022 i ich najbliższych. Po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30) spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w sprawie Uroczystości I Komunii Św. w roku 2022. Obec-ność obowiązkowa.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (10 WRZEŚNIA):
•    O godz. 12.00 w kościele pożegnanie Pielgrzymów udających się na obchody kalwaryjskie Podwyższenia Krzyża Świętego (bez Mszy św.). Zapisy w dalszym ciągu w kancelarii. Dojazdy i przyjazdy codziennie i wyżywienie we własnym zakresie (bez noclegów na miejscu).

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI  (11 WRZEŚNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 10.00 zbiórka ministrancka w domu katechetycznym. Zachęcamy uczniów szkół podstawowych (od 2. klasy) do włączenia się w grono Liturgicznej Służby Ołtarza.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (12 WRZEŚNIA):
•    Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.
•    Odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu. Suma odpustowa o godz. 11.00.
•    Między godz. 17.00-18.00 przy ul. Dolińskiej przywitanie pielgrzymów z Góry Świętej Anny. Potem przejście ul. Kozielską, Szkolną, Mickiewicza, Opolską, Rynkiem i Kołłątaja do kościoła. Prosimy o liczny udział.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne. Przed kościołem do puszek zbiórka na Ziemię Świętą,
•    Początek XI Tygodnia Wychowania. W związku z Rokiem św. Józefa towarzyszyć mu będzie motto «W blasku ojcostwa».
•    Zapraszamy chętnych do dołączenia się w nasz chór parafialny Canticum novum. Próba 18 września o godz. 16.00 w domu katechetycznym.
•    W sobotę 18 września br. 25 Pielgrzymka Narodów do Sankturiaum Maria Hilf w Zlatých Ho-rach (Czechy). Szczegóły na plakacie.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Krystyna MACIUCH (l. 67, zam. przy ul. Powstańców Śl.); Śp. Tomasz ZALIŃSKI (l. 36, zam. przy ul. Krakowskiej), Śp. Alojzy KUCHARCZYK (l. 86, zam. przy ul. Kozielskiej; pogrzeb we wtorek [7 IX] o godz. 12.00).  Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492493
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17548
5533
49465
20420123
155692
145627
20492493

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:59:11