XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (19 września 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (19 WRZEŚNIA):  
•    Dziś urodziny ks. Daniela. Z tej okazji składamy Mu życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej. Msza św. w Jego intencji o godz. 11.30.
•    "Bóg zapłać" ks. Danielowi i uczestnikom parafialnej pielgrzymki na Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego na Górę Św. Anny
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Od 26 czerwca br. w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 75%, dostępnych miejsc siedzących i stojących, z zastrzeżeniem, że do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego.
•    Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych.
•    Biskup - w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego - zobowiązuje wiernych do zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Ksiądz Biskup odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej. Ksiądz Biskup jednak zachęca do ograniczenia transmisji Mszy świę-tych i nabożeństw.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Bo-skiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom, jubilatom i nowożeńcom).
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za nią można wrzucić do skarbony.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TAEGON I TOWARZYSZY (20 WRZEŚNIA):
•    Z początkiem XVII wieku świeccy chrześcijanie zanieśli wiarę chrześcijańską do Korei. Dopiero w roku 1836 przybyli misjonarze z Francji. Wybuchły krwawe prześladowania, w których 103 męczenników oddało życie za wiarę, między nimi pierwszy kapłan koreański, Andrzej Kim Taegon, i wybitny apostoł świecki, Paweł Chong Hasang.

WTOREK – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, EWANGELISTY (21 WRZEŚNIA):
•  Mateusz pochodził z Kafarnaum. Pełnił urząd celnika, gdy Jezus powołał go na apostoła. Ewangelia Mateusza najdokładniej wskazuje związek Starego i Nowego Przymierza. Według tradycji Mateusz głosił Ewangelię na Wschodzie.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (22 WRZEŚNIA):

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. PIO Z PIETRELCINY (23 WRZEŚNIA):
•    Ojciec Pio (Francesco Forgione) urodził się 25 maja 1887 roku w wiosce Pietrel-cina nieopodal Benewentu we Włoszech. Wstąpiwszy do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów oraz przyjąwszy święcenia prezbiteratu, spełniał posługę zwłaszcza w klasztorze w San Giovanni Rotondo w Apulii. Z największym duszpasterskim zaan-gażowaniem posługiwał wiernym przez duchowe kierownictwo, jednanie grzeszni-ków z Bogiem i roztropną troskę o chorych i ubogich, służąc ludowi Bożemu w mo-dlitwie i pokorze. Całkowicie upodobniony do Chrystusa ukrzyżowanego, ukończył ziemską pielgrzymkę 23 września 1968 roku.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.
•    Po Mszy św. szkolnej zapisy uczniów klas VI na przygotowanie do przyjęcia bierzmowania. Zapisy odbędą się w salce domu katechetycznego. Prosimy o przybycie tych, którzy nie skorzystali z zeszłotygodniowego piątkowego spotkania.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie Oazy. Zapraszamy młodzież szkół średnich!

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (24 WRZEŚNIA):
•    Początek nauk przedmałżeńskich o godz. 17.30 w domu katechetycznym.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI  (25 WRZEŚNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 10.00 zbiórka ministrancka w domu katechetycznym.
•    O godz. 10.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych od 4. klasy!
•    Zapraszamy chętnych do dołączenia się w nasz chór parafialny Canticum novum. Próba o godz. 16.00 w domu katechetycznym.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (26 WRZEŚNIA):
•    Liczenie wiernych oraz przystępujących do Komunii Świętej.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Wiesław SAPA (l. 65, zam. przy ul. Matejki), Śp. Luiza GRABIEC-NIEGORSKA   (l. 68, zam. w DPS Szymiszów, dawniej przy ul. 1. Maja). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492329
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17384
5533
49301
20420123
155528
145627
20492329

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:22:31