XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (3 października 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (3 PAŹDZIERNIKA):  
•    Niedziela św. Franciszka pod hasłem: «Niech cała ziemia błogosławi Pana».
•    O godz. 10.15 Msza św. w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, ich najbliższych i katechetów. W czasie Eucharystii rozdanie poświęconych różańców. W ostatnią niedzielę minął termin składania deklaracji zgłoszeniowych dzieci do przygotowania do I Komunii Świętej. Kto tego jeszcze nie zrobił, prosimy, by to niezwłocznie uczynić. Deklarację można pobrać w kancelarii.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
•   Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej Mszy i w nabożeństwie różańcowym. W kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Kolekta na seminarium diecezjalne i inne instytucje diecezjalne.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzin chorych i starszych parafian.
•    Od 26 czerwca br. w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 75%, dostępnych miejsc sie-dzących i stojących, z zastrzeżeniem, że do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego.
•    Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych.
•    Biskup - w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego - zobowiązuje wiernych do zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Ksiądz Biskup odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w transmisjach na-bożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej. Ksiądz Biskup jednak zachęca do ograniczenia transmisji Mszy świętych i nabożeństw.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom, jubilatom i nowożeńcom).
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za nią można wrzucić do skarbony.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU (4 PAŹDZIERNIKA)

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, DZIEWICY (5 PAŹDZIERNIKA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (6 PAŹDZIERNIKA):
•    50. rocznica śmierci ks. proboszcza Faustyna ZBANIUSZKA. Msza św. w Jego intencji o godz. 7.00.
•    Autokarowa Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie w kościele o godz. 8.30 potem wyjazd autokarami z Rynku. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 11.00. Droga Krzyżowa na Wałach o godz. 14.00. Powrót ok. godz. 16.00. Koszt – 30 zł. Zapisy w kancelarii do poniedziałku włącznie. Są jeszcze wolne miejsca.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY RÓŻAŃCOWEJ. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (7 PAŹDZIERNIKA):
•  O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.
•  O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu sierpnia i we wrześniu 2021.
•  O godz. 19.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i I ponadpodstawowych, którzy kon-tynuują przygotowanie do tego sakramentu. Po części formacyjnej nastąpi podział na poszczególne grupy. Prosimy o niezawodne przybycie.
•  O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie Oazy. Zapraszamy młodzież szkół średnich!
•  Tego dnia nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu animowanej przez Wspólnotę Błogosławieństw.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (9 PAŹDZIERNIKA):
•  Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•  O godz. 10.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym (od 4. klasy szkoły podstawowej).
•  O godz. 10.30 spotkanie Marianek w byłym klasztorze sióstr służebniczek (ul. Parafialna 2).
•  O godz. 16.00 w domu katechetycznym próba chóru parafialnego Canticum novum.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10 PAŹDZIERNIKA):
• XXXI Dzień Papieski obchodzony w tym roku pod hasłem «Nie lękajcie się!». Przed kościołem tradycyjna zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Schola Dominikańska będzie rozprowadzać – jak co roku - papieskie kremówki.
•  O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
•  Kolekta na potrzeby parafii.
•  W naszej parafii działa 11 Róż Różańcowych, w trzech z nich jest jednak  kilkanaście wolnych miejsc. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło modlitewne. Zainteresowanych: kobiety i mężczyzn, także z młodszego pokolenia, prosimy o podejście do zakrystii.
• Zarząd Powiatu Strzeleckiego informuje w związku z tym, że na szczepienia trzecią dawką szczepionki przeciw CO-VID-19 od dnia 24 września 2021 r. mogą rejestrować się wszystkie osoby po 50. roku życia oraz pracownicy medyczni mający stały kontakt z pacjentami, Powiat Strzelecki postanowił wspólnie z partnerem medycznym NZOZ "Kardiologia” o przedłużeniu działalności Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych do dnia 31 października 2021 roku. Zaprasza więc wszystkich chętnych do zaszczepienia się pierwszą, drugą oraz trzecią dawką szczepionki do Powiatowego Punkt Szczepień Powszechnych mieszczącego się w Strzelcach Opolskich przy ul. Dworcowej 23 - budynek Powiatowego Centrum Kultury. PUNKT JEST CZYNNY od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. KONTAKT z Punktem Szczepień Powszechnych: Tel. 530 808 464.
•  Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•  Do wieczności odeszli: Śp. Ewa NOWICKA (l. 65, zam. w Grodzisku, długoletnia katechetka w PSP nr 4); Śp. Gerard LIPOK (l. 67, zam. przy ul. J. Rychla). Wieczny odpoczynek…
•  Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492461
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17516
5533
49433
20420123
155660
145627
20492461

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:53:39