XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10 października 2021)

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. XXXI DZIEŃ PAPIESKI (10 PAŹDZIERNIKA): 
• XXXI Dzień Papieski obchodzony w tym roku pod hasłem «Nie lękajcie się!». Przed kościołem tradycyjna zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem będą rozprowadzane kremówki – dochód z nich jest przeznaczony na działalność parafialnych zespołów śpiewaczych (Chór Canticum novum oraz schole Dominikańska i Dziecięca).
•  O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
• Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej Mszy i w nabożeństwie różańcowym. W kościele nabożeństwa różań-cowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabo-żeństw.
• Kolekta na potrzeby parafii.
• Dziękujemy uczestnikom autokarowej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę.
• Księdza proboszcza czeka w najbliższym czasie operacja stopy. W związku z tym na około 6 tygodni wyłączony będzie
w zasadzie z pracy duszpasterskiej. Serdecznie dziękuje za modlitwę i w dalszym ciągu o nią prosi.
• Wszystkie obostrzenia państwowo-kościelne związane z pandemią obowiązują nadal.
• Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom, jubilatom i nowożeńcom).
• Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za nią można wrzucić do skarbony.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (11 PAŹDZIERNIKA):
• Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W Kancelarii Parafialnej można od poniedziałku składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypo-minki wyłożone będą w przedsionku kościoła i w kancelarii.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 PAŹDZIERNIKA)

ŚRODA – WSPOMNIENIE BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO, PREZBITERA (13 PAŹDZIERNIKA):
• Po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski. Nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (14 PAŹDZIERNIKA):
• Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 18.00 Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników Oświaty z naszej parafii.
• O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.
• W czwartek ok. godz. 17.15 (po Mszy szkolnej) w salce parafialnej spotkanie formacyjne uczniów klas VI, przygotowujących się do Bierzmowania. Na stronie Internetowej parafii w zakładce Sakramenty-Bierzmowanie dostępne są szczegółowe informacje dotyczące spotkań poszczególnych roczników.
• O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie Oazy. Zapraszamy młodzież szkół średnich!

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD JEZUSA, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA (15 PAŹDZIERNIKA):

SOBOTA –  UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, GŁÓWNEJ PATRONKI ŚLĄSKA (16 PAŹDZIERNIKA):
• W naszym kościele posiadamy ołtarz św. Jadwigi.
• 5. rocznica kanonizacji św. Jose Sancheza del Rio (1913-1928), uczestnika powstania Cristeros w Meksyku, męczennika. Dzięki naszemu mieszkającemu w Meksyku diakonowi Michałowi Domagale posiadamy relikwie Tego Świętego. Po wszystkich Mszach św. będzie można od-dać część relikwiom.
•  43. rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II.
•  Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•  O godz. 10.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym (od 4. klasy szkoły podstawowej).
•  O godz. 16.00 w domu katechetycznym próba chóru parafialnego Canticum novum.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (17 PAŹDZIERNIKA):
•  O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
•  Kolekta na potrzeby parafii.
• Powiat Strzelecki postanowił wspólnie z partnerem medycznym NZOZ "Kardiologia” o przedłużeniu działalności Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych do dnia 31 października 2021 roku. Zaprasza więc wszystkich chętnych do zaszczepienia się pierwszą, drugą oraz trzecią dawką szczepionki do Powiatowego Punkt Szczepień Powszechnych mieszczącego się w Strzelcach Opolskich przy ul. Dworcowej 23 - budynek Powiatowego Centrum Kultury. PUNKT JEST CZYNNY od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. KONTAKT z Punktem Szczepień Powszechnych: Tel. 530 808 464.
•  Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Ewa MALYSEK (l. 88, zam. przy ul. Nowowiejskiej); Śp. Bernard HEIDE (l. 69, zam. w Brzezinie przy ul. Lipowej). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17442647
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6093
4283
10376
17390212
43666
185851
17442647

Twoje IP: 54.144.55.253
Czas: 2021-12-07 20:39:07