XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (7 listopada 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (7 LISTOPADA):  
•    Dziś i w poniedziałek o godz. 17.15 nabożeństwa różańcowe z wypominkami.
•    Kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    Od dziś zapowiadamy wybory do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Przez cały tydzień można zgłaszać kandydatów wrzucając kartę z imieniem i nazwiskiem kandydata do stojącej pod chórem urny wyborczej. Dnia 14 listopada br. upływa termin zgłaszania kandydatów do PRD (I etap.)
•    Dziś możliwość wsparcia chrześcijan z Betlejem przez zakup wykonanych przez nich różańców. Zachęcamy do tego aktu wsparcia naszych braci będących w trudnej sytuacji życiowej!
•    W nawiązaniu do pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej przypominamy wiernym o obowiązujących zasadach sanitarnych w czasie epidemii, zwłaszcza o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz Kościoła. Ich respektowanie jest nadal przejawem troski o życie i zdrowie własne i innych uczestników liturgii w trudnym doświadczeniu narastającej kolejnej fali epidemii.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone
w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom, jubilatom i nowożeńcom).
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za nią można wrzucić do skarbony.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (8 LISTOPADA):
•    Dziękujemy uczestnikom nabożeństw październikowych, nabożeństw różańcowych z wypominkami, nabożeństw na naszych cmentarzach. Dziękujemy członkom parafialnej rady duszpasterskiej za kwestę na utrzymanie cmentarza. Zebraliśmy 14 787 PLN, 23 euro i 10 funtów brytyjskich. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za tych, którzy odeszli, za troskę o groby i ofiary z racji wypominek. W tym roku odpust za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Wierni, którzy w tym czasie nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, przystąpienie w łasce uświęcającej (bez grzechu ciężkiego) do Komunii św. Wierni, którzy nawiedzą w tym czasie cmentarz i spełnią przepisane wyżej warunki, mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.
•    Dziękujemy Wspólnocie Błogosławieństw za adorację pierwszoczwartkową.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzin starszych i chorych parafian.
WTOREK – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (9 LISTOPADA)

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. LEONA WIELKIEGO, PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA (10 LISTOPADA)

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. MARCINA Z TOURS, BISKUPA (11 LISTOPADA):
•    Narodowe Święto Niepodległości.
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
•    Kancelaria nieczynna.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. JOZAFATA, BISKUPA I MĘCZENNIKA (12 LISTOPADA):
•    O godz. 19.00 w parafii Podwyższenia Krzyża św. dekanalne czuwanie młodzieży. Rozpoczęcie w auli domu katechetycznego. Zachęcamy młodzież od 8. klasy szkoły podstawowej.

SOBOTA –  WSPOMNIENIE ŚW. BENEDYKTA, JANA, MATEUSZA, IZAAKA I KRYSTYNA, PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW POLSKI. WSPOMNIENIE MB Z FATIMY (13 LISTOPADA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

  •       O godz. 14.00 Msza św. dożynkowa w Księżym Lesie.

•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.
•    O godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów w domu katechetycznym.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym (od 4. klasy szkoły podstawowej).
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym próba chóru parafialnego Canticum novum.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (14 LISTOPADA):
•    V Światowy Dzień Ubogich. Towarzyszyć będzie mu hasło: «Ubogich zawsze macie u siebie (Mk 14,7)». O godz. 10.15 Msza św. z okazji Światowego Dnia Ubogich. Przed kościołem odbędzie się również zbiórka do puszek z przeznaczeniem na  wsparcie pomocy dla potrzebujących.
•    O godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W czwartek, 18 listopada odbędą się spotkania przygotowujące do Bierzmowania: klasy 6 o godz. 17.15 w domu katechetycznym, klasy 7 o godz. 18.45 w kościele parafialnym. Pozostałe roczniki spotykają się wg ustalonego terminarza w mniejszych grupach. W razie wątpliwości proszę się kontaktować z ks. Andrzejem.
•    20 XI dekanalny wyjazd na obchody Światowego Dnia Młodzieży w Opolu. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii.
•    Na stronie Internetowej parafii w zakładce Sakramenty-Bierzmowanie dostępne są szczegółowe informacje dotyczące spotkań poszczególnych roczników.
•    Powiat Strzelecki postanowił wspólnie z partnerem medycznym NZOZ "Kardiologia” o przedłużeniu działalności Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych do dnia 30 listopada 2021 roku. Szczegóły na plakacie.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszła: Śp. Augustyna BYTOMSKA (l. 89, zam. przy ul. Sadowej). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdro-wienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492752
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17807
5533
49724
20420123
155951
145627
20492752

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 17:51:43