NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (9 STYCZNIA 2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (9 STYCZNIA):  
•    W dniu chrztu Jezus został przedstawiony przez swojego Ojca jako Syn posłany dla dokonania dzieła zbawienia. Misję Chrystusa potwierdza swym świadectwem Bóg Ojciec. Zamknięte przez grzech Adama niebiosa otwierają się, na Jezusa zstępuje Duch Święty. Wraz ze świętem Chrztu Chrystusa kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia. W Polsce jednak jest dawny zwyczaj przedłużania tego czasu do święta Ofiarowania Pańskiego obchodzonego 2 lutego. Dlatego do tego dnia można zachować szopkę w kościele i śpiewać kolędy.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•   W nawiązaniu do sytuacji epidemiologicznej przypominamy wiernym o obowiązujących zasa-dach sanitarnych w czasie epidemii, zwłaszcza o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz Kościoła. Ich respektowanie jest nadal przejawem troski o życie i zdrowie własne i innych uczestników liturgii w trudnym doświadczeniu narastającej kolejnej fali epidemii.
•    Od 15 grudnia obowiązują w Polsce nowe obostrzenia. W kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie, jak obecnie, 50% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom, jubilatom i nowożeńcom). Dziękujemy Wspólnocie Błogosławieństw za przygotowanie czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za nią można wrzucić do skarbony.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (10 STYCZNIA):
•    Początek pierwszej części Okresu Zwykłego.
•    W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na Rok Pański 2023.
    Przypominamy, że zgodnie z postanowieniem Biskupa Opolskiego w naszej diecezji nie odbędą się w tym roku odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie. Zastąpią je Msze św. w intencji parafian z kazaniem, wspólnym kolędowaniem i błogosławieństwem rodzin, które uczestnicy liturgii wraz z pamiątkami mają zanieść do swoich domów. Jeśli ktoś wyrazi taką wolę, to będzie mógł złożyć ofiarę kolędową do skarbon pod chórem kościoła.

WTOREK– DZIEŃ POWSZEDNI (12 STYCZNIA):
•    8. rocznica konsekracji biskupa Rudolfa Pierskały.

ŚRODA– DZIEŃ POWSZEDNI (12 STYCZNIA):
•    O godz. 18.30 w domu katechetycznym  spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki śladami św. Pawła i Matki Bożej w Turcji.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ (13 STYCZNIA):
•    27. rocznica śmierci proboszcza ks. prał. Jerzego STELLMANNA. Msze św. w jego intencji o godz. 16.30 i 18.00.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Przed nią okazja do spowiedzi. Po Mszy św. w domu katechetycznym próba Scholi Dziecięcej.
•    O 18.45 różaniec fatimski.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI  (14 STYCZNIA):
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym.

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI  (15 STYCZNIA):
•    O godz. 10.00 zbiórka kandydatów i ministrantów w domu katechetycznym.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi.

NIEDZIELA – II NIEDZIELA ZWYKŁA (16 STYCZNIA):
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•    O godz. 16.30 odbędzie się V Parafialne Kolędowanie, czyli nabożeństwo tworzone przez Parafian i Gości (gra na instrumentach lub śpiew kolęd albo pastorałek).
•    Najbliższe odwiedziny chory i starszych parafian odbędą się 29 stycznia (zapisy od 17 stycznia).
•    Najbliższe nauki przedmałżeńskie w naszej Parafii odbędą się w dniach 4-6 marca (piątkowe popołudnie – niedzielne południe). Zapisy rozpoczną się 21 lutego.
•    Na stronie internetowej parafii znajdują się informacje dla kandydatów do bierzmowania ze wszystkich roczników. Prosimy o zapoznanie się z nimi przez wszystkich zainteresowanych.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Ruta PIETRZAK (l. 81, ul. Okrężna), Śp. Henryk HOTTGENROTH (l. 77, ul. A. Asnyka), Śp. Jerzy KUCIAK (l. 60, Nowy Świętów), Śp.  s. M. Teofania NIESZPOREK (l. 89, niegdysiejsza kancelistka w naszej Parafii), Śp. Henryk KUBIC (l. 65, ul. Okrężna; pogrzeb: sobota (15 I 2022), godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom  i Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492435
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17490
5533
49407
20420123
155634
145627
20492435

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:46:56