III NIEDZIELA WIELKANOCNA (1 MAJA 2022):

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (1 MAJA):  
•    Kolekta na seminarium duchowne i instytucje diecezjalne.
•    Początek Nabożeństw Majowych, na które serdecznie zapraszamy (poniedziałek-piątek o 18.30, sobota i niedziela o 17.30). W zakrystii jest lista, na które mogą zapisać się grupy parafialne chętne do ich animowania.
•    O godz. 16.00 majówka na Suchych Łanach.
•    Dziękujemy: p. Grażynie Dembończyk, p. Marii Kała, p. Wojciechowi Krajewskiemu, p. Jerzemu Nieszwiecowi postawienie i uprzątnięcie wielkanocnej dekoracji.
•    Biskup Opolski odwołał wszelkie zarządzenia wydane w związku z wystąpieniem pandemii SARS-CoV-2. Wróćmy do Pana i do Jego świątyń.
•    Bóg zapłać wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom i jubilatom).
•    Nowa Parafialna Rada Duszpasterska na pierwszym zebraniu postanowiła o pewnych zmianach. Dotyczy ona pory Mszy św. szkolnej. Od maja nie będzie ona o godz. 16.30, lecz o 18.00. Intencje przyjęte na tą porę zostaną odprawione o godz. 18.00. Postanowiono również o podwyższeniu opłat cmentarnych. Od 1 maja będą one wynosić: a) grób pojedynczy – 250 zł; b) grób głębinowy – 300 zł; c) grób rodzinny – 350 zł. Przypominamy, że rezerwacja jest na 20 lat. Po upływie tego czasu należy dokonać jej przedłużenia na kolejne 20 lat. W najbliższym czasie też możemy spodziewać się podjęcia posługi czytania słowa Bożego przez dorosłych w czasie niektórych Mszy św.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 8 zł).

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. ATANAZEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (2 MAJA):
•    O godz. 19.00 spotkanie Diakonii Wyzwolenia Człowieka.

WTOREK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI (3 MAJA):
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
•    Kancelaria parafialna jest nieczynna.

ŚRODA - WSPOMNIENIE ŚW. FLORIANA, MĘCZENNIKA (4 MAJA):
•    O godz. 7.00 Msza św. w intencji maturzystów.
•    O godz. 16.00 w ogrodzie parafialnym próba dla dzieci przed I Komunią św.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji strażaków.

 I CZWARTEK MIESIĄCA (5 MAJA):
•    O godz. 16.00 w ogrodzie parafialnym próba dla dzieci przed I Komunią św.
•    Pierwsza z zapowiadanych zmian - o godz. 18.00 Msza św. szkolna. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza za zmarłych w końcu marca i kwietniu br.
•    O godz. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Wspólnotę Błogosławieństw, temat: Spójrz i zobacz dobro.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA. I PIĄTEK MIESIĄCA (6 MAJA):
•    O godz. 16.00 w ogrodzie parafialnym próba dla dzieci przed I Komunią św.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy (szkoły średnie) oraz Odnowy w Duchu Świętym.
•    Po nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu kształtowana przez Odnowę w Duchu Świętym.

I SOBOTA MIESIĄCA (7 MAJA):
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian od godz. 8.30.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym (szkoły podstawowe).
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo I soboty miesiąca
•    Spowiedź dla dzieci komunijnych: o godz. 15.00 dziewczynki z rodzicami; o godz. 16.00 chłopcy z rodzicami. Zbiórka w kościele 15 minut wcześniej.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi dla pozostałych wiernych.
•    O godz. 10.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu święcenia diakonatu. Zachęcamy do modlitwy w intencji wyświęcanych oraz o nowe powołania kapłańskie i ministranckie!

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW.  (8 MAJA):
•    Inna nazwa tej niedzieli brzmi: Niedziela dobrego Pasterza. Rozpoczynamy nią 59. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
•    Kolekta na potrzeby Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
•    O godz. 13.00 Msza św. komunijna.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
•    Na Górze Świętej Anny pielgrzymka strażaków.
•    15 maja odbędzie się nasza jubileuszowa pielgrzymka do katedry opolskiej. Msza św. o godz. 14.30 na zakończenie której Ksiądz Biskup uhonoruje szczególnie zasłużonych dla naszej Parafii. Organizujemy przejazd autobusem, zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
•    Parafialna Wspólnota Emaus organizuje wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Termin: 21 maja, zgłoszenia: 514-215-007, koszt: 35 zł.
•    30 VII – 8 VIII wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorje. Szczegółowe informacje są na plakacie w gablocie.
•    Penitencjaria Apostolska, w odpowiedzi na prośbę biskupa opolskiego Andrzeja Czai udzieliła Kościołowi Opolskiemu łaski odpustu. Można go uzyskać od 14 IV do 20 XI 2022 r. spełniając warunek związany z jubileuszem: (1) nawiedzenie kościoła katedralnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu; (2) udział w pielgrzymce i pobożne uczestnictwo w obrzędach jubileuszowych; (3) modlitwa przez stosowny czas w intencjach: (a) wierności Polski jej chrześcijańskiemu powołaniu, (b) nowych powołań kapłańskich i zakonnych, (c) obrony instytucji ludzkiej rodziny. Zawsze należy wypełnić zwykłe warunki, tj. (1) spowiedź (stan łaski uświęcającej) i Komunia święta, (2) modlitwa w intencjach Ojca Świętego, (3) odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej inwokacji maryjnej. Odpust mogą uzyskać także osoby, które z powodu podeszłego wieku lub poważnej choroby nie mogą udać się do kościoła katedralnego, jeśli: (1) odrzucają przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, (2) postanowią spełnić trzy zwykłe warunki, kiedy to tylko będzie możliwe, (3) łączą się duchowo z jubileuszowymi celebracjami lub pielgrzymkami i ofiarują Miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia.
•    Ważne terminy dla klas III i IV: a) 8 V o godz. 13.00 uroczystość I Komunii św. w kościele parafialnym; Próby dla dzieci przed I Komunią św.: 4-6 maja o godz. 16.00 w ogrodzie parafialnym. Spowiedź dla tych dzieci i rodziców będzie 7 maja (godz. 15.00 – dziewczynki, 16.00 – chłopcy). b) 15 V o godz. 13.00 rocznica I Komunii św. dzieci, które przystąpiły do niej w roku 2021. Spotkanie z rodzicami będzie w środę (4 maja) o godz. 19.00 w kościele. Próby przed rocznicą w czwartek i piątek (11-12 maja) o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców 14 maja.
•    Na stronie parafii znajdują się terminy spotkań kandydatów do bierzmowania z każdego rocznika. Wszystkich kandydatów zachęcamy do sumiennego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych i korzystania ze Spowiedzi. Prosimy też o śledzenie ogłoszeń umieszczanych na stronie internetowej Parafii.
•    Do wieczności odeszli: śp. Grażyna BROL (l. 59, ul. St. Moniuszki); śp. Marianna KACZMAREK (l. 87, ul. Opolska); śp. Anna WALASEK (l. 69, ul. Kamienna); śp. Joanna DONAT (l. 93, ul. 1 Maja); śp. Józefa ŻAK (l. 74, ul. St. Moniuszki; pogrzeb: sobota, godz. 11.00); śp. Damian KLABISZ (l. 35, zam. w Niemczech, dawniej ul. Krakowska; pogrzeb: sobota, godz. 13.00); śp. Dytmar STAROSZCZYK (l. 66, ul. J. Rychla; data pogrzebu nie została ustalona). Wieczny odpoczynek…
•    Drogim Parafianom i Gościom życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocniło Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Zaś naszym maturzystom światła i darów Ducha Świętego na egzaminy dojrzałości i mądrych wyborów! Matko Boża Śnieżna – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

18492795
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3535
7496
11031
18448932
87612
196708
18492795

Twoje IP: 3.238.180.255
Czas: 2022-05-17 15:20:59