IV NIEDZIELA WIELKANOCNA. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. (8 MAJA 2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. (8 MAJA):  
• Inna nazwa tej niedzieli brzmi: Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy nią 59. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
• Kolekta na potrzeby Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
• Zapraszamy na nabożeństwa majowe (poniedziałek-piątek o 18.30, sobota i niedziela o 17.30). W zakrystii jest lista, na które mogą zapisać się grupy parafialne chętne do ich animowania.
• Biskup Opolski odwołał wszelkie zarządzenia wydane w związku z wystąpieniem pandemii SARS-CoV-2. Wróćmy do Pana i do Jego świątyń.
• Bóg zapłać wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom i jubilatom). Dziękujemy za możliwość odwiedzin chorych i starszych para-fian oraz Wspólnocie Błogosławieństw za pierwszoczwartkową adorację.
• Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 8 zł).

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA,  BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI (9 MAJA):
• Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
• Początek Białego Tygodnia dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. o godz. 18.00 i nabożeństwach majowych. W poniedziałek po nabożeństwie będą wykonywane zdjęcia grupowe. Pamiątkowe obrazki będą rozdawane zgodnie z harmonogramem ustalonym z rodzicami na spotkaniu.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 MAJA):
• O godz. 16.00 w ogrodzie parafialnym próba dla dzieci przed Rocznicą I Komunii św.
• O godz. 17.00 próba Scholi Dziecięcej w domu katechetycznym.
• O godz. 18.00 Msza św. szkolna. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.

PIĄTEK –  WSPOMNIENIE NMP Z FATIMY (13 MAJA):
• O godz. 16.00 w ogrodzie parafialnym próba dla dzieci przed Rocznicą I Komunii św.
• O godz. 18.30 różaniec fatimski.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA (14 MAJA):
• O godz. 11.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym (szkoły podstawowe).
• O godz. 16.00 Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.
• Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi dla pozostałych wiernych.
• 19. rocznica konsekracji biskupa Pawła STOBRAWY.
6. rocznica święceń kapłańskich ks. Daniela JASZCZYSZYNA. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.

 NIEDZIELA WIELKANOCNA. UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY I KOMUNII ŚW.  (15 MAJA):
• Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
• O godz. 13.00 Msza św. rocznicowa I Komunii św.
• O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
• 15 maja odbędzie się nasza jubileuszowa pielgrzymka do katedry opolskiej. Msza św. o godz. 14.30 na zakończenie której Ksiądz Biskup uhonoruje szczególnie zasłużonych dla naszej Parafii. Organizuje-my przejazd autobusem, zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
• Parafialna Wspólnota Emaus organizuje wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Termin: 21 maja, zgłoszenia: 514-215-007, koszt: 35 zł.
• 30 VII – 8 VIII wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorje. Szczegóły na plakacie.
• Penitencjaria Apostolska udzieliła Kościołowi Opolskiemu łaski odpustu. Można go uzyskać od 14 IV do 20 XI spełniając warunek związany z jubileuszem: (1) nawiedzenie kościoła katedralnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu; (2) udział w pielgrzymce i pobożne uczestnictwo w obrzędach ju-bileuszowych; (3) modlitwa przez stosowny czas w intencjach: (a) wierności Polski jej chrześcijańskie-mu powołaniu, (b) nowych powołań kapłańskich i zakonnych, (c) obrony instytucji ludzkiej rodziny. Zawsze należy wypełnić zwykłe warunki, tj. (1) spowiedź (stan łaski uświęcającej) i Komunia święta, (2) modlitwa w intencjach Ojca Świętego, (3) odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej inwokacji maryjnej. Odpust mogą uzyskać także osoby, które z powodu podeszłego wieku lub poważnej choroby nie mogą udać się do kościoła katedralnego, jeśli: (1) odrzucają przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, (2) postanowią spełnić trzy zwykłe warunki, kiedy to tylko będzie możliwe, (3) łączą się duchowo z jubileuszowymi celebracjami lub pielgrzymkami i ofiarują Miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia.
Z przyczyn niezależnych od Parafii uległy zmianie terminy związane z bezpośrednim przygotowaniem do Bierzmowania. Aktualne terminy dla klas 8 i 1 ponadpodstawowych na stronie internetowej Parafii.
•    Do wieczności odeszli: śp. Józefa ŻAK (l. 74, ul. St. Moniuszki); śp. Damian KLABISZ (l. 35, Niemcy); śp. Ewa LEŚNIEWICZ (l. 71, ul. J. Rychla; pogrzeb: poniedziałek, godz. 11.00); śp. Anna KRÓL (l. 69, ul. J. Rychla; pogrzeb: poniedziałek, godz. 13.00); śp. Paweł HOWON (l. 72, ul. Strażacka; pogrzeb: piątek, godz. 13.00); Dytmar STAROSZCZYK (l. 66, ul. J. Rychla; data pogrzebu nie została ustalona). Wieczny odpoczynek…
•    Drogim Parafianom i Gościom życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocniło Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Zaś naszym maturzystom światła i darów Ducha Świętego na egzaminy dojrzałości i mądrych wyborów! Matko Boża Śnieżna – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

18767646
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3662
4413
15978
18710793
189868
172595
18767646

Twoje IP: 3.236.221.156
Czas: 2022-06-29 16:31:49