V Niedziela Wielkanocna. Rocznica I Komunii św. (15 maja 2022)

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna. Rocznica I Komunii św. (15 maja):

 • - Kolekta na potrzeby Parafii.
 • - Zapraszamy na nabożeństwa majowe (poniedziałek-piątek o 18.30, sobota i niedziela o 17.30).
 • - Wczoraj na Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej został rozegrany XVIII Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej. Nasi ministranci odnieśli sukces – zajęli I miejsce w kategorii lektor starszy. Serdecznie gratulujemy, jesteśmy z Was dumni!
 • - Dzisiaj odbywa się nasza pielgrzymka do katedry opolskiej. Msza św. o godz. 14.30 na zakończenie której Ksiądz Biskup uhonoruje szczególnie zasłużonych dla naszej Parafii. Wyjazd autokarem o godz. 13.00 z Rynku.
 • - Biskup Opolski odwołał wszelkie zarządzenia wydane w związku z wystąpieniem pandemii.
 • - Bóg zapłać wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom i jubilatom). Panu Adrianowi Pawełek dziękujemy za dostarczenie chlebów dla dzieci komunijnych. Dziękujemy dzieciom komunijnym, rodzicom i katechetom za przygotowanie, udział i zaangażowanie w dniu samej uroczystości i w Białym Tygodniu. Ks. Daniel dziękuje za życzenia z okazji wczorajszej rocznicy święceń kapłańskich.
 • - O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja prowadzona przez obrońców życia.
 • - Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 8 zł).
 • Poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski (16 maja):
 • - Rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Wolfganga JOŚKI. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
 • Czwartek – dzień powszedni (19 maja):
 • - O godz. 17.00 próba Scholi Dziecięcej w domu katechetycznym.
 • - O godz. 18.00 Msza św. szkolna. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
 • Piątek – dzień powszedni (20 maja):
 • - O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym (szkoły średnie i studenci).
 • Sobota – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika (21 maja):
 • - O godz. 10.00 w zbiórka ministrantów. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami (już od I klasy szkoły podstawowej). Szczegóły u ks. Daniela.
 • - O godz. 11.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym (szkoły podstawowe).
 • - Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi dla pozostałych wiernych.
 • - Wyjazd do Częstochowy na czuwanie Odnowy w Duchu Świętym o godz. 7.30 z Rynku. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy pod nr telefonu: 514-215-007.
 • - W seminarium duchownym odbędzie się powołaniowy dzień skupienia. Rozpoczęcie o 9.00, zakończenie o 18.00. W programie: konferencja, okazja do sakramentu pokuty i pojednania, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., okazja do rozmowy z moderatorami seminaryjnymi. Inicjatywa jest skierowana do osób pełnoletnich myślących o wstąpieniu do seminarium duchownego. Udział jest bezpłatny. Zapisy przez formularz, do którego link zamieszczony jest na seminarium Facebooku i Instagramie.
 • VI Niedziela Wielkanocna (22 maja):
 • - Kolekta jako jałmużna postna z całego roku.
 • - Rocznica święceń kapłańskich ks. Andrzeja GLINKI. Msza św. w jego intencji o godz. 11.30.
 • - O godz. 15.00 nabożeństwo majowe przy kapliczce na Podborzanach w intencji mieszkańców Podborzan, Adamowic, Farskiej Kolonii, Rozmierki i gości.
 • - O godz. 17.15 nabożeństwo majowe przygotowane przez zespół Viva la Musica.
 • - Organizujemy przejazd autobusem, zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 • - Na stronie internetowej Parafii znajdują się aktualne terminy dla wszystkich roczników przygotowania do bierzmowania.
 • - 30 VII – 8 VIII wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorje. Szczegóły na plakacie.
 • - Penitencjaria Apostolska udzieliła Kościołowi Opolskiemu łaski odpustu. Można go uzyskać do 20 XI spełniając warunek: (1) nawiedzenie kościoła katedralnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu; (2) udział w pielgrzymce i pobożne uczestnictwo w obrzędach jubileuszowych; (3) modlitwa przez stosowny czas w intencjach: (a) wierności Polski jej chrześcijańskiemu powołaniu, (b) nowych powołań kapłańskich i zakonnych, (c) obrony instytucji ludzkiej rodziny. Zawsze należy wypełnić zwykłe warunki, tj. (1) spowiedź (stan łaski uświęcającej) i Komunia święta, (2) modlitwa w intencjach Ojca Świętego, (3) odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej inwokacji maryjnej. Odpust mogą uzyskać także osoby, które z powodu podeszłego wieku lub poważnej choroby nie mogą udać się do kościoła katedralnego, jeśli: (1) odrzucają przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, (2) postanowią spełnić trzy zwykłe warunki, kiedy to tylko będzie możliwe, (3) łączą się duchowo z jubileuszowymi celebracjami lub pielgrzymkami i ofiarują Miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia.
 • - Do wieczności odeszli: śp. Ewa LEŚNIEWICZ (l. 71, ul. J. Rychla); śp. Anna KRÓL (l. 69, J. Rychla); śp. Paweł HOWON (l. 72, ul. Strażacka); Dytmar STAROSZCZYK (l. 66, ul. J. Rychla); śp. Alfons MARKIETON (l. 89, ul. K. Miarki; pogrzeb: wtorek, godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…
 • Drogim Parafianom i Gościom życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocniło Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Matko Boża Śnieżna – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

19405786
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4386
4545
38958
19306858
198282
179828
19405786

Twoje IP: 44.201.97.26
Czas: 2022-09-25 17:55:43