XII Niedziela Zwykła (19 czerwca 2022)

Ogłoszenia duszpasterskie

 • XII Niedziela Zwykła (19 czerwca):
 • - Kolekta na potrzeby Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny.
 • - O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia sztandarków. W kolejne dni, aż do czwartku włącznie, procesje będą się odbywały po wieczornych Mszach św.
 • - Biskup Opolski odwołał wszelkie zarządzenia wydane w związku z wystąpieniem pandemii.
 • - Bóg zapłać wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie narzeczonym, solenizantom i jubilatom). Ks. Józef dziękuje za złożone życzenia z okazji rocznicy święceń kapłańskich.
 • - Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała (za przygotowanie ołtarzy, przyozdobienie mieszkań i domów, państwu Gruszka za przywiezienie brzózek, p. Krzysztofowi PYTCE i chórowi Canticum novum za śpiew; paniom: Edycie BEM i Agnieszce Ślązak, s. Joannie i Mariankom za przygotowanie i troskę o dzieci, ministrantom za podjętą służbę; panom: Wojciechowi Krajewskiemu, Mariuszowi Maciołkowi, Janowi Najuchowi i Krzysztofowi Pytce za zabezpieczenie trasy procesji). Dziękujemy Lodziarni „Urszulka” za lody dla dzieci. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych po Mszach św. wieczornych w ramach Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o udział szczególnie dzieci.
 • - O godz. 13.00 o. Andrzej Mońka OP odprawi w naszym kościele po raz pierwszy Mszę św. Bezpośrednio po niej udzieli błogosławieństwa wiernym. O. Andrzej do ołtarza pańskiego wyjdzie z plebanii.
 • - 65. rocznica urodzin ks. proboszcza Wolfganga JOŚKI oraz rocznica święceń kapłańskich ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA. Msza św. w ich intencji o godz. 11.30.
 • - O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja prowadzona przez obrońców życia.
 • - Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 8 zł).
 • Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (20 czerwca):
 • - Rocznica święceń kapłańskich proboszcza ks. prał. Rudolfa NIESZWIECA. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
 • Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Opolskiej (21 czerwca):
 • O godz. 19.00 w kościele kolejne Rozmowy u Wawrzyńca z p. Heleną PYZ, lekarką i misjonarką pracującą wśród trędowatych w Indiach.
 • Środa – dzień powszedni (22 czerwca):
 • Po wieczornej Mszy św. o. Andrzej Mońka OP będzie udzielał błogosławieństwa zgromadzonym wiernym.
 • Czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (23 czerwca):
 • - Na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
 • - Z okazji dnia ojca Msza św. w intencji żyjących i ++ ojców o godz. 18.00.
 • - Spotkania dla uczniów klas VI i VII przygotowujących się do bierzmowania. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.
 • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (24 czerwca):
 • - Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe) o godz. 17.30.
 • - Zakończenie roku szkolnego. Uroczysta Msza św. na zakończenie roku o godz. 18.00. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty.
 • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (25 czerwca):
 • - Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi.
 • - O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.
 • XIII niedziela zwykła (26 czerwca):
 • - Kolekta na potrzeby Parafii.
 • - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe) o godz. 17.30.
 • - W kancelarii można zgłaszać się na pielgrzymkę jubilatów małżeńskich (25 lat – 4 września i 50 lat – 11 września) do kościoła seminaryjno-akademickiego.
 • - W FOTO-STUDIO HEXA przy pl. Żeromskiego odbiór zdjęć z Uroczystości I Komunii Świętej.
 • - Do wieczności odeszli: śp. Stefan JACEK (l. 69, Barka); śp. Magdalena ADAMIEC (l. 88, ul. J. Rychla); śp. Zygmunt PRELE (l. 61, ul. Brzezińska). Wieczny odpoczynek
 • Drogim Parafianom i Gościom życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocniło Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Matko Boża Śnieżna – módl się za nami!

 

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492382
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17437
5533
49354
20420123
155581
145627
20492382

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:34:14