XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (26 CZERWCA 2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (26 CZERWCA):  
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•    O godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
•    W okresie wakacyjnym (od poniedziałku 27 czerwca br. do 30 sierpnia br.) kancelaria parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    Biskup Opolski odwołał wszelkie zarządzenia wydane w związku z wystąpieniem pandemii.
•    Bóg zapłać wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodzie-jów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie narzeczonym, solenizan-tom i jubilatom). Ks. Proboszcz, ks. Wolfgang i ks. Joachim dziękują za złożone życzenia z okazji ostatnich jubileu-szów. Pani Agnieszce Wawer-Krajewskiej dziękujemy za pełnienie roli prezentera w Rozmowach u Wawrzyńca z p. Heleną Pyz, lekarką i misjonarką w Indiach.
•  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości prymicji w naszej Parafii (panom Wojciechowi KRAJEWSKIEMU i Arnoldowi KOZIOŁ za przywiezienie brzózek, p. Krzysztofowi PYTCE i chórowi Canticum novum za śpiew; pani Edycie BEM i dziewczynkom za niesienie wieńca, paniom Grażynie DEMBOŃCZYK, Agnieszce JAWORSKIEJ i Anicie KAPICY, panom Arnoldowi KOZIOŁ, Wojciechowi KRAJEWSKIEMU, Adamowi PORADZIE, Henrykowi RUDNEROWI, Alfredowi SOLGA, Michałowi CHUCHLI, Kamilowi WILCZ-KOWI i ks. Danielowi za przygotowanie wieńców i przyozdobienie kościoła oraz drogi z plebanii do świątyni). Paniom Edycie BEM i Agnieszce ŚLĄZAK, za przygotowanie i troskę o dzieci w czasie oktawy Bożego Ciała, ministrantom za podjętą gorliwie służbę; panom z sołectw Adamowice, Mokre Łany, Suche Łany i Nowa Wieś za niesienie przez całą oktawę baldachimu nad Najświętszym Sakramentem. Wszystkim za przynoszenie kwiatków do sypa-nia. Dziękujemy Lodziarni „Urszulka” za lody dla dzieci. P. Arnoldowi KOZIOŁ za naprawienie i zabezpieczenie okien kościoła a OSP Strzelce Op. za udostępnienie na ten cel podnośnika.
•    W ubiegłą środę odbyło się zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej (skład: p. Rajmund Adamietz, p. Elżbieta Auer, p. Arnold Kozioł, p. Aleksander Kropielnicki, p. Henryk Rudner). Postanowiono na niej o zadaniach remontowo-inwestycyjnych w naszej Parafii. Dlatego kolekta w każdą 3. niedzielę miesiąca (najbliższa 18 lipca) będzie przeznaczona na wyznaczone zadania.
•    Uczniowie klas VI i VII nieobecni na czwartkowym spotkaniu proszeni są o dostarczenie dzienniczków do zakrystii po którejkolwiek Mszy św.
•    Członkom Róż Różańcowych dziękujemy za dzieło codziennej modlitwy. Wciąż jeszcze nie wszystkie Róże są pełne. Zachęcamy do podjęcia się modlitwy jednej dziesiątki różańca dziennie. Zapisy w zakrystii.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 8 zł).

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. CYRYLA ALEKSANDRYJSKIEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (27 CZERWCA)

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. IRENEUSZA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, DOKTORA KOŚCIOŁA (28 CZERWCA)
•    50. rocznica powstania Diecezji Opolskiej. O godz. 18.30 uroczysta Msza św. w katedrze opolskiej.

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 CZERWCA):
•    Mszę Święte w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 10.00 i 18.00. Kolekta na potrzeby Stolicy Świętej

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW KOŚCIOŁA RZYMSKIEGO (30 CZERWCA)

I PIĄTEK MIESIĄCA (1 LIPCA)

I SOBOTA MIESIĄCA (2 LIPCA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi.
•    O godz. 19.00 nauki przedchrzcielne.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę (2 lipca br.) od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (3 LIPCA):
•    Kolekta na seminarium i instytucje diecezjalne.
•    O godz. 7.45 Msza św. w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    Pielgrzymka dzieci na Górę św. Anny.
•    O godz. 12.30 Festyn Rodzinny przygotowany przez PPO. Szczegóły na plakacie.
•   Gmina Strzelce Op. i parafia św. Wawrzyńca zapraszają uczniów szkół podstawowych na letnie warsztaty z programem profilak-tycznym „Jestem O.K.” Warsztaty organizowane są w terminie od 11.07-23.07.2022 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Domu Parafialnym. Udział w warsztatach jest  bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej od poniedziałku 27.06.2022 r. w godz. 8.00-9.30.
•    W kancelarii można zgłaszać się na pielgrzymkę jubilatów małżeńskich (25 lat – 4 września i 50 lat – 11 wrze-śnia) do kościoła seminaryjno-akademickiego.
•    46. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku 15 sierpnia z Opola. Będzie miała ona już zwyczajny charakter (noclegi, wyżywienie, itd.) Zapisy do „2 niebieskiej” w kancelarii parafialnej od 11 lipca.
•    W FOTO-STUDIO HEXA przy pl. Żeromskiego odbiór zdjęć z Uroczystości I Komunii Świętej.
•    Do wieczności odeszła: śp. Gertruda MIELNICZUK (l. 83, ul. Kozielska; pogrzeb: wtorek, godz. 10.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie po-zdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

19125693
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5423
4778
22746
19068258
98017
251906
19125693

Twoje IP: 44.197.230.180
Czas: 2022-08-18 22:11:02