V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela V Wielkiego Postu (17 marca 2013 r.)

 

Niedziela V Wielkiego Postu (17 marca), I DZIEŃ REKOLEKCJI PARAFIALNYCH:

 • Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.
 • Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności. Plan przedświątecznej spowiedzi w naszym kościele w Informatorach, na plakacie i naszej internetowej stronie parafialnej.
 • Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje parafialne pod hasłem „BÓG SAM WYSTARCZY”. Witamy z radością ks. ppłk. dr. Jerzego St.  Niedzielskiego, kapelana wojskowego, proboszcza Parafii Garnizonowej Świętego Kazimierza Królewicza w Katowicach, uczestnika najważniejszych misji polskiej armii za granicą w ostatnich latach. Ufamy, że Duch Święty, którego dziś szczególnie wzywamy umocni go w posłudze słowa Bożego a nam doda siły, byśmy tych rekolekcji nie zlekceważyli, byśmy otwarli się na Boże Słowo, przyjęli je z radością i odpowiedzieli nawróceniem serca. Rekolekcje potrwają do środy, 20 marca br. W dniach 18-20 marca w kościele Bożego Ciała odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszych szkół podstawowych. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Łukasz Knieć, wikariusz parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Szczegółowy plan rekolekcji na plakacie, w Informatorze i na internetowej stronie parafialnej.
 • Dziękujemy za udział w spotkaniu ze „Świadkiem Wiary” w Roku Wiary, z ks. Waldemarem Musiołem.
 • O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy!
 • O godz. 19.00 rekolekcyjna nauka stanowa dla mężczyzn. Zapraszamy!
 • O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie informacyjno-organizacyjne dla wszystkich zapisanych i zainteresowanych pielgrzymką do Włoch "Śladami świadków wiary" (w dniach 20-29 sierpnia 2013 r.). Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z programem pielgrzymki oraz z miejscami które odwiedzimy. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty. Dane będą nam potrzebne do ubezpieczenia i uzupełnienia danych na liście. Osoby, które już wpłaciły będą mogły odebrać pokwitowanie za wpłatę. Szczególnie zapraszamy jeszcze niezdecydowanych.    
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli, przeznaczoną na potrzeby naszej Parafii. Dziś kolekta także na bieżące potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej Parafii za ofiarność i wszelką życzliwość.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
 • W dniach trwania rekolekcji (poniedziałek-środa) Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00.

 

Poniedziałek (18 marca), II DZIEŃ REKOLEKCJI PARAFIALNYCH:

 • O godz. 19.00 rekolekcyjna nauka stanowa dla kobiet. Zapraszamy!

 

Wtorek (19 marca), III DZIEŃ REKOLEKCJI PARAFIALNYCH:

 • Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do świętego Józefa nie tylko w dniu Jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
 •  O godz. 9.30 dzwony naszych kościołów oznajmią rozpoczęcie pontyfikatu Papieża Franciszka.
 • O godz. 18.00 Msza św. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki  Boskiej, wstawiennictwo św. Wawrzyńca i św. Józefa w intencji wszystkich Rzemieślników i Przedsiębiorców w Strzelcach, ich rodzin, pracowników  z rodzinami, uczniów, emerytów, rencistów oraz za wszystkich zmarłych Rzemieślników i Przedsiębiorców.
 • O godz. 19.00 rekolekcyjna nauka stanowa dla młodzieży. Zapraszamy na nią naszą młodzież, w tym także gimnazjalistów klas III przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W związku z tym nie będzie w tym tygodniu spotkania formacyjnego w środę ani spotkania dla młodzieży w czwartek.

 

Środa (20 marca), IV DZIEŃ REKOLEKCJI PARAFIALNYCH:

 • W czasie każdej Mszy św. będzie zbierana kolekta – wyraz naszej wdzięczności wobec Księdza Rekolekcjonisty.
 • O godz. 18.00 Msza św. W intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin z nauką dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W czasie Eucharystii błogosławieństwo modlitewników i wręczenie ich dzieciom. Po Mszy św. w kościele spotkanie organizacyjne. Prosimy o liczny udział!
 • O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedmałżeńska.

 

Czwartek (21 marca):

 • O godz. 16.30 Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa. Od godz. 16.00 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!

 

Piątek (22 marca):

 • O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do udziału. W kancelarii parafialnej można składać zalecki.

 

Sobota (23 marca):

 • Odwiedziny chorych i starszych parafian – od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
 • Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież Rejonu Opolskiego spotyka się o godz. 15.00 w katedrze Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. Zapraszamy naszą, strzelecką młodzież do zapisywania się na ten wyjazd w Kancelarii Parafialnej, w zakrystii bądź u katechetów – do środy, włącznie. Specjalny autobus do Opola odjedzie z Rynku o godz. 14.00. Zachęcamy do licznego udziału!
 • Od godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 • O godz. 19.00 w Domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
 • O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach cosobotniego cyklu wspólnych adoracji pod hasłem „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapraszamy!

 

Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej) (24marca):

 • Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
 • Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania podczas każdej Mszy św.
 • Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.     
 • Na Mszach św. o godz. 10.15 i 11.30 Uroczysta Procesja. Na Mszy św. o godz. 10.15 konkurs na najpiękniejszą Palmę.
 • O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy!
 • O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Prosimy zabrać ze sobą świece. Zapraszamy!
 • W godz. 7.00-16.30 w kościele Bożego Ciała „Jerycho Różańcowe”. Zapraszamy!
 • Kolekta na przygotowanie Świąt w naszym kościele parafialnym.
 • W Wielką Sobotę po każdorazowym poświęceniu pokarmów przed kościołem kwesta naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej na remont organów.
 • O godz. 15.00 w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi w Opolu przy ul. Drzymały spotkanie Biskupa Opolskiego z osobami żyjących w związkach niesakramentalnych. Nawiązując do swojego Listu na Wielki Post, Biskup Opolski zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, które takiego stanu życia nie mogą uzdrowić, na modlitewne spotkanie. Spotkanie będzie miało formę nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem Księdza Biskupa oraz wspólną Adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem.
 • Rekolekcje małżeńskie. Rekolekcje „Spotkania Małżeńskie” są przeznaczone są dla małżeństw o różnym stażu małżeńskim, różnym poziomie wiedzy i zaangażowania religijnego, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Najbliższe rekolekcje odbędą się w Nysie w dniach od 5-7 kwietnia 2013 r. Początek w piątek o godz. 17.30, zakończenie w niedzielę około godz. 15.00. Szczegóły na www.spotkaniamalzenskie.opole.pl.
 • W Roku Wiary parafia nasza organizuje Pielgrzymkę „Drogą Świadków Wiary” do Rzymu i okolic w dniach 20-29 sierpnia 2013 r. Szczegóły na plakacie w gablocie w przedsionku kościoła,  w Informatorach Parafialnych bądź na naszej stronie internetowej. Sołectwo Suche Łany zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacji udziela p. Urszula Niewczas. Parafia Szymiszów zaprasza również na Pielgrzymkę Śladami św. Pawła w dniach 18-25.09.2013.
 • Katecheci i młodzież Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego oraz Dzieci Maryi zapraszają na kiermasz świąteczny.
 • W Kancelarii parafialnej można zapisywać intencje – zwłaszcza jubileuszowe – na rok 2014.
 • Życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom błogosławionej niedzieli i łaski duchowej odnowy przez uczestnictwo w naszych wielkopostnych rekolekcjach.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13983660
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3049
11031
24517
13876936
42768
299362
13983660

Twoje IP: 3.228.220.31
Czas: 2020-08-05 07:22:38