UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, GŁÓWNEJ PATRONKI ŚLĄSKA. XXII DZIEŃ PAPIESKI (16 PAŹDZIERNIKA 2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, GŁÓWNEJ PATRONKI ŚLĄSKA. XXII DZIEŃ PAPIESKI  (16 PAŹDZIERNIKA):  
•    Kolekta remontowo-inwestycyjna.
•    XXII Dzień Papieski. Tradycyjna zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia, a chór parafialny Canticum novum i Schola Dziecięca rozprowadzają kremówki (6 zł/sztuka). Dochód z tego przeznaczony na funkcjonowanie chóru i wyjazdy wakacyjne dzieci.
•    Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej Mszy i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja prowadzona przez obrońców życia.
•    Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie narzeczonym, solenizantom i jubilatom).
•    44. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 8 zł).

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO ANTIOCHEŃSKIEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA (17 PAŹDZIERNIKA)

WTOREK – ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY (18 PAŹDZIERNIKA)
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, fizjoterapeutów i pracowników służby zdrowia.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA KANTEGO, PREZBITERA (19 PAŹDZIERNIKA)
•    O godz. 17.00 próba Scholi Dziecięcej w domu katechetycznym.
•    O godz. 18.00 Msza św. szkolna. Przed nią okazja do spowiedzi.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (20 PAŹDZIERNIKA)
•    O godz. 18.45 w kościele adorację z modlitwą wstaw ienniczą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy chętnych.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II, PAPIEŻA (22 PAŹDZIERNIKA)
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi.
•    Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia, ks. Piotr Bałos, zaprasza Pracowników Służby Zdrowia oraz kapelanów szpitali, domów pomocy społecznej i hospicjów na doroczną Diecezjalną Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia z okazji liturgicznego wspomnienia św. Łukasza. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 22 X 2022 r. w kościele św. Jana Pawła II w Opolu.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (23 PAŹDZIERNIKA)
•    Początek Tygodnia Misyjnego. Gościć będziemy tradycyjnie oo. oblatów, którzy wygłoszą Słowo Boże i rozprowadzać będą kalendarze.
•    Kolekta na misje.
•    O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe z poświęceniem i wręczeniem dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. różańców.
•    Bierzmowanie: na stronie internetowej Parafii znajdują się terminy październikowych spotkań dla wszystkich roczników przygotowujących się do bierzmowania.
•    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W Kancelarii Parafialnej można od poniedziałku składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypominki wyłożone będą w przedsionku kościoła i w kancelarii.
•    Diecezjalny Katolicki Uniwersytet Ludności Wiejskiej zaprasza swoich absolwentów oraz innych, także młodych, rolników na spotkanie do Opola-Gosławic w sobotę 5 listopada. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00, a po niej spotkanie w salce.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Henryk LIPIŃSKI (l. 88, ul. K. Miarki; pogrzeb: wtorek, godz. 12.00); Śp. Bolesław GARBACIAK (l. 62, ul. St. Moniuszki; pogrzeb: wtorek, godz. 14.00); Śp. Andrzej ZALESKI (l. 68, ul. A. Asnyka; pogrzeb: środa, godz. 14.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Matko Boża Śnieżna, módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492502
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17557
5533
49474
20420123
155701
145627
20492502

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 17:01:12