II NIEDZIELA ADWENTU (4 grudnia 2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU (4 GRUDNIA 2022)  
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 14.00 Msza św. odpustowa w kościele św. Barbary.
•    O godz. 15.00 przy kapliczce na Podborzanach Msza św. za żyjących i ++ mieszkańców Farskiej Kolonii, Roz-mierki, Adamowic i Podborzan.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna. Kolejna taka Msza będzie 8 stycznia (II niedziela miesiąca), a nauki przedchrzcielne 7 stycznia.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo adwentowe.
•    Kolekta na seminarium i instytucje diecezjalne. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
•    Kiermasz świąteczny Zespołu Placówek Oświatowych "Ósemka".
•    Od poniedziałku codziennie, z wyjątkiem niedziel, zapraszamy na Msze św. roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00.  Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w procesji z lampionami. Nie będzie Mszy św. szkolnych. Zachęcamy również do przygotowywania przez dzieci „serduszek” z zapisanymi dobrymi uczynkami. Najpiękniejsze prace będą później ozdobą bożonarodzeniowego wystroju kościoła.
•    Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie narzeczonym, solenizantom i jubilatom). W ostatniej kolekcie kolędowej zebraliśmy 11 750, 50 PLN, 5,92 €, 5 kopiejek ukraińskich i 20 rumuńskich bani. Dziękujemy panu Adamowi Jackowi za ufundowanie nowej fisharmonii do kościoła św. Barbary oraz pani Edycie Bem i uczennicom z CKZiU za zorganizowanie spotkania dla rodziców dzieci komunijnych.
•    W sobotę rozegrano Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłce Halowej. Nasza reprezentacja zajęła 2. miejsce w kategorii „lektor starszy” – gratulujemy! Dekanalny Duszpasterz LSO dziękuję wszystkim drużynom, które wzięły udział w rozgrywkach (12 zespołów), sędziom piłkarskim (p. Piotr Kapica i p. Damian Pyszka) oraz Dyrekcji PSP nr 1 w Strzelcach Op. za udostępnienie Hali Sportowej.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 8 zł).

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (5 GRUDNIA)
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki i kalendarze i świece.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. MIKOŁAJA, BISKUPA (6 GRUDNIA)
•    Po wieczornych roratach w kościele spotkanie ze św. Mikołajem.
•    Schola Dominikańska zaprasza do kościoła parafialnego na „Roraty Ostatnie w Mieście” we wtorki i czwartki o godz. 19.30.
•    Oaza proponuje pomoc w zorganizowaniu odwiedzin św. Mikołaja (6 XII od godziny 17.00), zgłoszenia w kancelarii parafialnej, zapraszamy!

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. AMBROŻEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (7 GRUDNIA)
•    W naszej parafii zagości obraz św. Józefa z bractwa św. Józefa z siedzibą w Jemielnicy. Niech to będzie dla nas zachęta do modlitwy za wstawiennictwem opiekuna Kościoła św. w intencji Wspólnoty Wierzących.

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (8 GRUDNIA)
•    O godz. 9.00 i 10.00 dodatkowe Msze św.
•    O godz. 17.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji s. Joanny i Dzieci Maryi oraz ich rodzin wraz z przyjęciem nowych Marianek.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 GRUDNIA)
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym (zapraszamy młodzież szkół średnich i studentów).
•    O godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

SOBOTA – WSPOMNIENIE NMP LORETAŃSKIEJ (10 GRUDNIA)
•    O godz. 11.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu święcenia biskupie ks. Waldemara Musioła. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Waldemara! Liturgia będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio DOXA oraz TVP Opole.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu i nie odwlekaniu na ostatni tydzień!

III NIEDZIELA ADWENTU GAUDETE (11 GRUDNIA)
•    O godz. 17.15 spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców z wręczeniem medalików, połączone z nabożeństwem adwentowym.
•    W Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej 34 (PSP 1) odbędzie się turniej piłki halowej „Rodzinne kibicowanie Fair Play” (godz. 17.00-20.00). W przerwie między meczami dla kibicujących rodzin konkursu z nagrodami. Wstęp wolny.
•    O godz. 14.00 w kościele św. Sebastiana w Opolu spotkanie modlitewne z małżonkami w kryzysie. 18 XII o godz. 14.00 w tym samym kościele spotkanie Biskupa Opolskiego z małżeństwami niesakramentalnymi.
•    Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 17 XII br. od godz. 8.30.
•    Tych, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego w kancelarii parafialnej. Apelujemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
•    Według zapowiedzi Wydziału Duszpasterskiego opolskiej kurii w tym roku odbędą się odwiedziny kolędowe.
•  Bierzmowanie: na stronie internetowej Parafii i w gablotce znajdują się terminy grudniowych spotkań dla wszystkich roczników przygotowujących się do bierzmowania.
•    W II dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 11.30 Msza św. z kazaniem stanowym (wygłosi o. Zachariasz Kowalski OFM) w intencji mężczyzn. Ministrantów-weteranów zapraszamy do podjęcia się tego dnia służby przy ołtarzu pańskim. VI Parafialne Kolędowanie odbędzie się w niedzielę 30 stycznia. Już teraz zachęcamy Parafian i Gości do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i przygotowaniu śpiewu oraz gry kolęd.
•    Do wieczności odeszli: śp. Bolesław WĄSIEL (l. 92, ul. J. Piłsudskiego); śp. Diter PAWEŁEK (l. 91, ul. J. Dąbrowskiego); śp. Marcin PŁACHETKA (l. 48, ul. Ujazdowska); śp. Józef MOJZA (l. 64, ul. Kozielska); śp. Jacek DONAT (l. 32, ul. Opolska); śp. Marianna BELOWSKA (l. 92, ul. Krakowska); śp. Adrian PANEK (l. 49, ul. Nowowiejska; pogrzeb: poniedziałek, godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Matko Boża Śnieżna, módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20230558
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3616
9191
18377
20181039
39384
188784
20230558

Twoje IP: 3.93.74.25
Czas: 2023-02-08 16:20:17