III NIEDZIELA ADWENTU, GAUDETE (11 GRUDNIA 2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU, GAUDETE  (11 GRUDNIA)  
•    Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. O godz. 17.15 spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców z wręczeniem medalików, połączone z nabożeństwem adwentowym.
•    Kolekta potrzeby naszej Parafii.
•    O godz. 16.00 w kościele spotkanie dla Róż Różańcowych. Następnie przejście do salek.
•    Codziennie, z wyjątkiem niedziel, zapraszamy na Msze św. roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00.  Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w procesji z lampionami. Nie ma Mszy św. szkolnych. Zachęcamy również do przygotowywania przez dzieci „serduszek” z zapisanymi dobrymi uczynkami. Najpiękniejsze prace będą później ozdobą bożonarodzeniowego wystroju kościoła.
•    W Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej 34 (PSP 1) odbędzie się turniej piłki halowej „Rodzinne kibicowanie Fair Play” (godz. 17.00-20.00). W przerwie między meczami dla kibicujących rodzin konkursu z nagrodami. Wstęp wolny
•    Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opol-skie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie narzeczonym, solenizantom i jubilatom). Wraz z CKZiU dziękujemy za ofiarowane dary, które zostały przekazane do ochronki prowadzonej przez siostry służebniczki w ukraińskich Krysowicach. Oaza dziękuje za skorzystanie z proponowanych odwiedzin prawdziwego, katolickiego, św. Mikołaja.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (cena 8 zł).

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 GRUDNIA)
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki i kalendarze i świece.
•    59. rocznica urodzin Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. ŁUCJI, DZIEWICY I MĘCZENNICY. NMP FATIMSKIEJ (13 GRUDNIA)
•    Po wieczornych roratach nabożeństwo fatimskie. Tego dnia nie będzie „Rorat Ostatnich w Mieście”.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. JANA OD KRZYŻA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (14 GRUDNIA)

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 GRUDNIA)
•    O godz. 19.30 Roraty Ostatnie w Mieście z muzyczną oprawą chóru parafialnego.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (16 GRUDNIA)
•    O godz. 19.00 dekanalne czuwanie młodzieży w kościele w Dolnej. Zapisy u katechetów.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym (zapraszamy młodzież szkół średnich i studentów).
•    O godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (17 GRUDNIA)
•    Rozpoczęcie II części Adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do Narodzenia Pańskiego.
•    86. rocznica urodzin papieża Franciszka.
•    Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian od godz. 8.30.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu i nie odwlekaniu na ostatni tydzień!

IV NIEDZIELA ADWENTU (18 GRUDNIA)
•    Kolekta na cele remontowo-inwestycyjne.
•    Rada Duszpasterska będzie rozprowadzała opłatki, świece (duża 15 zł, mała 7 zł) i kalendarze.
•    O godz. 16.30 adoracja w kościele Bożego Ciała prowadzona przez obrońców życia.
•    O godz. 14.00 w kościele św. Sebastiana w Opolu spotkanie modlitewne z małżonkami w kryzysie. 18 XII o godz. 14.00 w tym samym kościele spotkanie Biskupa Opolskiego z małżeństwami niesakramentalnymi.
•    Przed plebanią w Rozmierzy od godz. 14.00 parafialny jarmark adwentowy. Szczegóły na plakacie.
•    Tych, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego w kancelarii parafialnej. Apelujemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
•    27 grudnia w kościele odbędzie się koncert grupy „Golec uOrkiestra”, który jest organizowany we współpracy ze Strzeleckim Ośrodkiem Kultury.
•    Według zapowiedzi Wydziału Duszpasterskiego opolskiej kurii w tym roku odbędą się odwiedziny kolędowe.
•    Bierzmowanie: na stronie internetowej Parafii i w gablotce znajdują się terminy grudniowych spo-tkań dla wszystkich roczników przygotowujących się do bierzmowania. Nastąpiła zmiana w grupie piątkowej.
•    W II dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 11.30 Msza św. z kazaniem stanowym (wygłosi o. Zachariasz Kowalski OFM) w intencji mężczyzn. Ministrantów-weteranów zapraszamy do podjęcia się tego dnia służby przy ołtarzu pańskim. VI Parafialne Kolędowanie odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. Już teraz zachęcamy Parafian i Gości do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i przygotowaniu śpiewu oraz gry kolęd.
•    W nadchodzącym roku będą organizowane pielgrzymki do Francji (lipiec) i Jordanii (wrzesień). Szczegóły na plakatach.
•    Do wieczności odeszli: śp. Adrian PANEK (l. 49, ul. Nowowiejska); śp. Jan WELTROWSKI (l. 61, ul. B. Krzywoustego); śp. Stanisław KAŚKOSZ (l. 63, Księży Las). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Matko Boża Śnieżna, módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20231034
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4092
9191
18853
20181039
39860
188784
20231034

Twoje IP: 3.93.74.25
Czas: 2023-02-08 17:56:32