UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25 GRUDNIA 2022))

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25 GRUDNIA)  
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie narzeczonym, solenizantom i jubilatom). Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tegorocznej dekoracji kościoła i przygotowanie choinek (panie Grażyna Dembończyk i Maria Kała, panowie Wojciech Krajewski, Jerzy Nieszwiec, Arnold Kozioł, Alfred Solga, Jerzy Goska, Tomasz Kałuża, Andrzej Gruszka, Adrian Ciołek, Hubert Skóra, Henryk Skóra, Józef Jendrzejek, Tomasz Lipok, Henryk Lipok oraz Krzysztof Dobrowolski). Księżom Wikariuszom i Emerytom dziękuję za duszpasterską posługę w konfesjona-le i przy ołtarzu.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła (Gość Niedzielny, wyd. dwutygodniowe, cena 15 zł).

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA (26 GRUDNIA)
•    W okresie świątecznym kancelaria będzie nieczynna do 1 stycznia 2023 r.
•    Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 11.30 Msza św. z kazaniem stanowym (wygłosi o. Zachariasz Kowalski OFM) w intencji mężczyzn. Ministrantów-weteranów zapraszamy do podjęcia się tego dnia służby przy ołtarzu pańskim (proszę przyjść do zakrystii o godz. 11.00). W czasie wszystkich Mszy św. błogosławieństwo owsa. Nie będzie popołudniowego nabożeństwa. Ze względu na to, że Świętej Rodziny wypada w piątek, to dzisiaj na wszystkich Mszach św. małżeństwa będą mogły odnowić przyrzeczenia i otrzymać specjalne błogosławieństwo.

WTOREK – ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (27 GRUDNIA)
•    Po porannych Mszy św. błogosławieństwo wina ku czci św. Jana.
•    27 grudnia o godz. 19.00 w kościele odbędzie się koncert grupy „Golec uOrkiestra”, który jest organizowany we współpracy ze Strzeleckim Ośrodkiem Kultury. Po koncercie wolontariusze będą prowadzić zbiórkę na rzecz Michała Kostonia. Intencje, które zostały przyjęte tego dnia na godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 7.00.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW (28 GRUDNIA)
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii. Po Eucharystii losowanie nagród dla uczestników tegorocznych rorat. Prosimy o dostarczanie wypełnionych i podpisanych paszportów roratnich do rozpoczęcia Mszy.
•    O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci NMP Królowej Pokoju.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (30 GRUDNIA)
•    O godz. 18.45 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele.

SOBOTA – ŚW. SYLWESTRA, PAPIEŻA. ZAKOŃCZENIE ROKU  (31 GRUDNIA)
•    O godz. 16.00 ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU. Msza św. za żyjących i ++ Parafian, Siostry Zakonne, Duszpasterzy naszej Parafii i Gości. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
•    Nie będzie czuwania w kościele Bożego Ciała.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. NOWY ROK (1 STYCZNIA 2023)
•    56. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
•    Msze św. w porządku niedzielnym. O 6.45 Msza św. w języku niemieckim. O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci. O godz. 17.30 nabożeństwo noworoczne o pokój. Kolekta na seminarium duchowne.
•    6 stycznia o godz. 16.00 w kościele odbędzie się rodzinne kolędowanie z duetem Janusza i Dominiki Żyłków.
•    Kolejna Msza chrzcielna będzie 8 stycznia (II niedziela miesiąca), a nauki przedchrzcielne 7 stycznia.
•    2 stycznia rozpoczniemy nasze odwiedziny duszpasterskie. Księża z ministrantami przyjdą do domów, które kolędę miały ostatnio w styczniu 2019 r. Bardzo prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Pielęgnujmy zwyczaj przygotowania stołu przykrytego białym obrusem, na którym znajduje się krzyż i dwie świece. Ofiary dla ministrantów składajmy wyłącznie do ministranckich puszek. Osobiście ministrantów możemy obdarować słodyczami. Ofiary kolędowe będzie można złożyć podczas tzw. kolekty kolędowej - w niedzielę 22 stycznia 2023 roku na wszystkich Mszach. Porządek kolędy w gablotce i na stronie internetowej. W czasie kolędy nie będzie Mszy św. szkolnych.  
•    VI Parafialne Kolędowanie odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. Już teraz zachęcamy Parafian i Gości do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i przygotowaniu śpiewu oraz gry kolęd. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
•    W nadchodzącym roku będą organizowane pielgrzymki do Francji (lipiec) i Jordanii (wrzesień). Szczegóły na plakatach.
•    Do wieczności odeszli: śp. Adelajda MOCZYGEMBA (l. 81, ul. 1. Maja); śp. Dariusz BIZAN (l. 58, Jaczowice, dawniej B. Prusa; pogrzeb: środa, godz. 11.00); śp. Fryderyk GAJEK (l. 87, ul. Krakowska; pogrzeb: środa, godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy spokojnych, rodzinnych i przepełnionych radością Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie okazją do ponownego zbudowania nadziei i wiary, chwilą zapomnienia o zgiełku i momentem wsłuchania się w samych siebie. Matko Boża Śnieżne, módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492453
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17508
5533
49425
20420123
155652
145627
20492453

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:52:05