UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 STYCZNIA 2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 STYCZNIA)  
•    56. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kolekta na seminarium i instytucje diecezjalne.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci. O godz. 17.30 nabożeństwo noworoczne o pokój.
•    Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie narzeczonym, solenizantom i jubilatom) oraz wszystkim instytucjom i osobom prywatnym za przesłane życzenia świąteczne.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH BAZYLEGO WIELKIEGO I GRZEGORZA Z NAZJANZU, BISKUPÓW I DOKTORÓW KOŚCIOŁA (2 STYCZNIA)
•    Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Ich szczegółowy plan znajduje się w informatorze, gablotce, stronie internetowej oraz facebook’u parafii. Księża z ministrantami przyjdą do domów, które kolędę miały ostatnio w styczniu 2019 r. Bardzo prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Pielęgnujmy zwyczaj przygotowania stołu przykrytego białym obrusem, na którym znajduje się krzyż i dwie świece. Ofiary dla ministrantów składajmy wyłącznie do ministranckich puszek. Osobiście ministrantów możemy obdarować słodyczami. Ofiary kolędowe będzie można złożyć podczas tzw. kolekty kolędowej - w niedzielę 22 stycznia 2023 roku na wszystkich Mszach. Porządek kolędy w gablotce i informatorze i na stronie internetowej. W czasie kolędy nie będzie Mszy św. szkolnych.
•    W czasie odwiedzin kolędowych kancelaria będzie nieczynna w poniedziałki i piątki popołudniu.

WTOREK – NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA JEZUS (3 STYCZNIA)
•    O godz. 16.30 Msza św. w intencji właścicieli i pracowników Grupy ADAMIETZ oraz ich rodzin.

I CZWARTEK MIESIĄCA (5 STYCZNIA)
•    O godz. 6.30 Msza św. za + papieża-emeryta Benedykta XVI w dniu pogrzebu. Pogrzeb odbędzie się tego dnia na Watykanie o godz. 9.30.
•    O godz. 19.30 nabożeństwo z adoracją we Wspólnocie Błogosławieństw. Hasło wieczoru: „Zawierz na nowo”.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (6 STYCZNIA)
•    Msze św. w porządku niedzielnym, o 6.45 Msza w j. niemieckim. Jest to uroczystość nakazana. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tych wiernych, którzy obchodzą tę uroczystość. Po każdej Mszy błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Kolekta na Misje. O godz. 16.00 Rodzinne Kolędowanie z Dominiką i Januszem Żyłkami (koncert ma charakter charytatywny, uzyskany dochód zostanie przeznaczony na operację dla Michała Kostonia). Kancelaria parafialna nieczynna.
•    O godz. 10.30 w Barce Msza św. z udziałem Madzi Buczek (założycielki i promotorki podwórkowych kółek różańcowych).

I SOBOTA MIESIĄCA – DZIEŃ POWSZEDNI (7 STYCZNIA)
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
•    Nauki przedchrzcielne o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (8 STYCZNIA)
•    Koniec okresu Narodzenia Pańskiego. O godz. 15.00 Msza chrzcielna. O godz. 17.00 jasełka przygotowane przez grupę teatralną z Piotrówki. O godz. 18.00 Msza w intencji małżeństw starających się o potomstwo.
•    Na stronie internetowej Parafii i w gablotce terminy styczniowych spotkań wszystkich roczników przygotowujących się do bierzmowania.
•    VI Parafialne Kolędowanie odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. Już teraz zachęcamy Parafian i Gości do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i przygotowaniu śpiewu oraz gry kolęd. Zapisy w kancelarii, zakrystii lub ks. Daniela.
•    W nadchodzącym roku będą organizowane pielgrzymki do Francji (lipiec), Słowenii (lipiec-sierpień) i Jordanii (wrzesień). Szczegóły na plakatach.
•    Do wieczności odeszli: śp. Aniela ADAMOWSKA (l. 85, ul. St. Moniuszki); śp. Genowefa BUKOWSKA (l. 88, Rynek), śp. Władysław SLIMAK (l. 93, ul. A. Mickiewicza). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy roku pełnego Bożego błogosławieństwa i opieki naszych świętych patronów – Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492465
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17520
5533
49437
20420123
155664
145627
20492465

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:54:19