III NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA POKOLĘDOWA. DZIEŃ DZIADKA (22 STYCZNIA 2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA POKOLĘDOWA. DZIEŃ DZIADKA (22 STYCZNIA)  
•    Niedziela Słowa Bożego. Niedziela pokolędowa. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcia, spotkania, wspólne modlitwy i rozmowy oraz za składane dziś ofiary kolędowe. Dziękuję ks. proboszczowi Wolfgangowi i księżom wikariuszom oraz księżom: Joachimowi Dembonczykowi, ks. Norbertowi Gugule i ks. Józefowi Mrocheniowi za ogromną pomoc duszpasterską w okresie kolędy. „Bóg zapłać” ministrantom. Ministranci dziękują za słodycze i ofiary na liturgiczną służbę ołtarza. Dziękujemy p. Markowi Mice za przygotowanie i wywołanie zdjęć z ostatniej Mszy św. w intencji mężczyzn (ministrantów-weteranów zainteresowanych odebraniem zdjęcia grupowego prosimy o podejście do zakrystii).
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim w intencji Ofiar Tragedii Górnośląskiej. O godz. 17.30 nieszpory niedzielne. O godz. 11.30 Msza św. za żyjących i ++ Dziadków.
•    O godz. 16.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu Ekumeniczna Modlitwa Młodych.
•    Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie narzeczonym, solenizantom i jubilatom).
•    Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest Gość Niedzielny (cena 10 zł, można wrzucać do skarbon kościelnych).

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI  (23 STYCZNIA)
•    Kancelaria parafialna czynna normalnie. Przyjmujemy intencje na Rok Pański 2024.
•    Po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym pierwsze z całego cyklu spotkań „Stworzeni do pełni” przygotowane przez Wspólnotę Błogosławieństw.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA SALEZEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (24 STYCZNIA)
•    78. rocznica śmierci proboszcza i dziekana ks. Karola Lange. Msza św. w jego intencji o godz. 7.00.

ŚRODA – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, APOSTOŁA (25 STYCZNIA)
•    Koniec Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
•    23. rocznica śmierci bp. Antoniego ADAMIUKA.
•    O godz. 18.30 w domu katechetycznym spotkanie dla uczestników planowanej Pielgrzymki: Sanktuaria Maryjne: Austria, Włochy, Słowenia.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. z ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH BISKUPÓW TYMOTEUSZA I TYTUSA (26 STYCZNIA)
•    23. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
•    O godz. 18.00 Msza św. szkolna. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 STYCZNIA)
•    O godzinie 19.00 w domu katechetycznym spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. TOMASZA Z AKWINU, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (28 STYCZNIA)
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian.
•    O godz. 11.00 zbiórka ministrantów w domu katechetycznym.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji pracowników, emerytów i rencistów, ich rodzin oraz za ++ pracowników Strzeleckiej Spółdzielni Spożywców „Piast” - z okazji Dnia Handlowca   

IV NIEDZIELA ZWYKŁA (29 STYCZNIA)
•    Światowy Dzień Chorych  na trąd.
•    O godz. 16.00 odbędzie się VI Parafialne Kolędowanie. Zachęcamy Parafian i Gości do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i przygotowaniu śpiewu oraz gry kolęd (można wystąpić solo lub w duecie, nawet całą rodziną). Zapisy w kancelarii, zakrystii lub ks. Daniela.
•    Foto Studio Hexa p. Waldemara Burcka  – przyjmuje zgłoszenia na zdjęcia i film z ubiegłorocznej I Komunii św. Jednocześnie prosimy o odbiór zapłaconych zdjęć z tej uroczystości.
•    BIERZMOWANIE: Na stronie internetowej Parafii i w gablotce terminy styczniowych spotkań wszystkich roczników przygotowujących się do bierzmowania. Sam obrzęd udzielenia sakramentu odbędzie się w piątek 21 IV o godz. 18.30 w naszym kościele i przyjmie go młodzież naszej parafii i z Dziewkowic.
•    W dniach 11 – 17 II br. - Warsztaty zimowe organizowane przez UM w Strzelcach Opolskich i naszą parafię dla dzieci szkół podstawowych. Odbywać się będą w domu katechetycznym w godzinach 9.00-13.00. Zapisy od 30 I br. w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
•    Kurs przedmałżeński w dniach 3-5 II 2023. Zapisy w godzinach urzędowania kancelarii.
•    Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy do domu katechetycznego na zbiórkę w sobotę 4 II o godz. 10.00. Mogą nimi zostać chłopcy już od 1. klasy szkoły podstawowej.
•    W nadchodzącym roku będą organizowane pielgrzymki do Francji (VII), Słowenii (VII/VIII) i Jordanii (IX). Szczegóły na plakatach.
•    Klub dla dzieci i młodzieży „Strzelecka ekipa”, mieszczący się w domu katechetycznym parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich zaprasza na bezpłatne zajęcia edukacyjne, sportowe, kulinarne i artystyczne. Szczegóły na plakacie.
•    Duszpasterze Diecezjalnego Sanktuarium św. Józef w Jemielnicy zapraszają na comiesięczne czuwania pt. „Wieczory ze św. Józefem”, które odbędą się: 27 I (piątek), 25 II (sobota), 25 III (sobota), 21 IV (piątek), 19 V (piątek), 23 VI (piątek) o godz. 19.30 w kościele Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy. W programie: konferencja o św. Józefie, adoracja Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą modlitwę, Msza św. w powierzonych intencjach. Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: śp. Józef IZYDORCZYK (l. 95, ul. ks. K. Lange); śp. Włodzimierz ŁUKASIEWICZ (l. 73, ul. St. Moniuszki); śp. Włodzimierz SALA (l. 78, ul. K. Miarki); śp. Alois GASCH (l. 85, Niemcy, dawniej ul. Topolowa); śp. Robert BROL (l. 46, pogrzeb: poniedziałek, godz. 9.00); śp. Teresa PAWLIK (l. 76, ul. M. Prawego, pogrzeb: poniedziałek, godz. 12.00); śp. Gerard BOGDOŁ (l. 72, ul. A. Mickiewicza, pogrzeb: wtorek, godz. 10.00); śp. Benedykt JANOWSKI (l. 81, ul. K. Miarki, pogrzeb: środa, godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy roku pełnego Bożego błogosławieństwa i opieki naszych świętych patronów – Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492293
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17348
5533
49265
20420123
155492
145627
20492293

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:15:57