Intencje Mszy św. w dniach od 6 do12 lutego 2023

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 6 DO 12 LUTEGO 2023

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW PAWŁA MIKI I TOWARZYSZY (6 LUTEGO)
6.30    Za + Józefa SOWA (6).
7.00    1. Za + Norberta RIKERT (6).
2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Patronów z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla córek z rodzinami.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Katarzynę i Kazimierza KALICIAK, dziadków z obu stron, ++ z pokrewieństwa KALICIAK-ŚWITAŁA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Waleskę BLASZCZYK, ojca Albina, brata Bernarda, dziadków Elżbietę i Walentego GRUSZKA, ich córki Klarę i Amalię, Huberta i Rolanda SZNURA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Janinę MACHETA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: męża Czesława GODOWSKIEGO, teściów Pelagię i Andrzeja, szwagrów Bronisława i Janusza, ++ z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za ++: mamę Dorotę w rocznicę urodzin, Bronisławę i Marcelę, Janinę i Leszka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (7 LUTEGO)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (intencje ze skarbonki).
2. Za + Józefa SOWA (7).
7.00    1. Za ++: rodziców Anielę i Ignacego PIEKARCZYK, Elżbietę i Gerarda MUSZKIET, brata Joachima, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Norberta RIKERT (7).
3. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lotara MRÓZ z okazji 65. rocznicy urodzin.
17.30    Różaniec w intencji pokoju (Franciszkański Zakon Świeckich).
18.00    1. Za + męża, ojca, dziadka i pradziadka Gintra KOŁODZIEJ w 8. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę i babcię Apolonię w 15. rocznicę śmierci, jej rodziców i rodzeństwo oraz ojca Stefana.
3. Za ++: męża Artura MORAWIEC, teścia Helmuta, rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, rodzeństwo Wiktorię i Pawła WAWRZYNEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ Klubowiczów Klubu Seniora przy ul. Parafialnej.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI  (8 LUTEGO)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Józefa SOWA (8).
7.00    Za + Norberta RIKERT (8).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + męża Mirosława WOŹNIAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Walentego GRUSZKA, żonę Elżbietę, Klarę i Amalię GRUSZKA, Waleskę i Albina BLASZCZYK, Huberta i Rolanda SZNURA.
3. Za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej w intencji małżeństw starających się o potomstwo.
4. Za ++ rodziców Adelajdę i Teodora RZEPKA w 5. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 LUTEGO)
6.30    Za + Józefa SOWA (9).
7.00    Za + Norberta RIKERT (9).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    MSZA ŚW. SZKOLNA
1. Za ++: męża Józefa DĄBKOWSKIEGO, rodziców, teściów i dziadków, Karolinę STACHEWICZ, Bożenę MICHAŁKIEWICZ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Józefa i Klarę WILK, Danutę WILK, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Józefa IZYDORCZYKA (od Klubu Seniora).
4. Za ++: Wacława SZUTOWICZ, Genowefę, Sabinę, Bolesława, Stefanię, Jana, Janinę, Henryka, Różę, Kazimierza SOBOL, Józefa i ++ z rodziny, ++ z rodzin KARWACKICH, PASIEKA, ŻELAZNY, KALKA, SZLUSZY, Bogusię MUSKAŁA, Dawida MISZ, Włodzimierza, Helenę, Franciszka, Małgorzatę i Franciszka, Albina KOŹLIK, Antoniego, ++ z rodzin PUZIK, HRUDZIK, LECHNORT, GIERCZAK, MORDYŁA, PILARSKICH, KORYTKOWSKICH, CHROBAK, ROUNER, BIERAS, Marcina ŁUPINA.

PIĄTEK - WSPOMNIENIE ŚW. SCHOLASTYKI, DZIEWICY (10 LUTEGO)
6.30    Za + Józefa SOWA (10).
7.00    Za + Norberta RIKERT (10).
17.30    Różaniec w intencji rodzin (Róże Różańcowe).
18.00    1. O zdrowie, łaskę wiary, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Oliwii.
2. Za + Franciszka OŻAROWSKIEGO o radość życia wiecznego.

SOBOTA – WSPOMNIENIE NMP Z LOURDES (11 LUTEGO)
6.30    Za + Józefa SOWA (11).
7.00    Za + Norberta RIKERT (11).
10.00    Msza św. za chorych i starszych z okazji Światowego Dnia Chorego.
15.00    Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli i Adriana z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Msza św. w DPS
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za ++: rodziców Zofię i Alojzego BUDZANOWSKICH, żonę Helenę, teściów Janinę i Stanisława WAWRZYNIAK, ich córkę Danutę, brata Tadeusza i syna Mirosława, ++ z pokrewieństwa oraz
o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Krystynę BARTKOWSKĄ w kolejną rocznicę śmierci, rodziców obu stron, brata Klemensa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Włodzimierza SALĘ (od Marcina URBANA z Hutchinson Żywiec 2).
4. Za ++: Romana, Elżbietę, Zdzisława, Renatę SZPAK, Bronisława KONIOR, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Lourdzkiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji członków Róży Różańcowej MB Lourdzkiej, ich rodzin i za ++ z tej Róży.
6. Za + Różę HUFNAGEL, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Z okazji 75. rocznicy urodzin Ireny BACZYŃSKIEJ, do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w życiu Solenizantki i rodziny.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA  (12 LUTEGO)
6.45j. niemiecki    1. Za ++: rodziców Barbarę i Stefana KUCHARCZYK, braci i bratowe, szwagra, bratanka i siostrzeńca, ++  z pokrewieństwa KUCHARCZYK-TWARDOŃ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ ojca Ryszarda ZIENTEK w kolejną rocznicę urodzin, mamę Hildegardę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: rodziców Agnieszkę i Walentego WYCISŁO, Anielę i Erwina KOPA, wszystkich ++ z rodzin WYCISŁO-KOPA.
2. Za ++: Annę DONAT, rodziców Annę i Pawła, braci Jana i Henryka, bratową Joannę, ++ z pokrewieństwa.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: rodziców Urszulę i Eryka SOJKA w rocznice śmierci, ++ z rodzin SOJKA, MUSZALA, RUDNER oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Łukasza PIETRUSZKA w 5. rocznicę śmierci, ++ z rodzin PIETRUSZKA, HUDZIK, STASZ, GUZIK, KOWALSKICH.
3. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii z okazji kolejnej rocznicy urodzin, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Izabeli i Jana z okazji 25. rocznicy ślubu.
5. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Michała, Lilianny, Iwony i Darka RYCHLIK, w intencji rodziny, Urszuli, Andrzeja i Sandry KRÓL, Małgorzaty, Stanisława, Edwarda, Stefana i Ireny KOZIOŁ.
10.15rodzinna    1. Za ++: ojca i męża Karola MATERLA, jego rodziców Aleksandra i Jadwigę, rodzeństwo, rodziców Andrzeja i Różę NOWAK, braci Joachima i Krystiana, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Norberta RIKERT (12).
3. Za + Józefa SOWA (12).
4. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Św. w intencji Bartusia SZYMANOWICZA z okazji 2. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla brata Kacpra i całej rodziny.
5. Za ++: syna i ojca Sebastiana KOCZY  w 10. rocznicę śmierci, ++ z rodziny, siostrzeńca Grzegorza PACHULSKIEGO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
 11.30suma     1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Św. w intencji rocznego dziecka Mileny BARTECZKO, w intencji rodziców, chrzestnych i rodzin obu stron.
2. Za ++: rodziców Józefa i Wiktorię JASEK, siostry Genowefę i Teresę, brata Antoniego z żoną Anną, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Stanisława JACKOWSKIEGO w 39. rocznicę śmierci, teścia Stanisława WOLNIK, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Włodzimierza ŁUKASIEWICZA w 30. dzień po śmierci.
5. Za ++ rodziców Wiktorię i Walentego SOŁGA, ++ z pokrewieństwa SOŁGA-KAŁUŻA.
6. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie (od męża, dzieci z rodzinami i wnuków).
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Zofię i Czesława KUTEK, ich córkę Jadwigę, ++ z rodzin KUTEK, KOZŁOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Mariannę DRAPIEWSKĄ w 6. rocznicę śmierci, Floriana DRAPIEWSKIEGO, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Huberta JOKIEL w rocznicę urodzin, zięcia Romana NICKEL, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492315
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17370
5533
49287
20420123
155514
145627
20492315

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:20:21