Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego (31 marca):
•    Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Wielkanocne. Zapraszamy!
•    Dziękujemy za tak liczny udział Parafian w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i w Triduum Paschalnym. Dziękujemy Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Zespołowi Caritas, służbie liturgicznej, Dzieciom Maryi, Siostrom Zakonnym, szczególnie - siostrze Angelice, sprzątającym kościół, kustoszom świątyń i kaplic, p. kościelnemu, p. organistom i  Scholi Dominikańskiej. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tych uroczystości. Jako Administrator dziękuję szczególnie ks. Proboszczowi Wolfgangowi, księżom wikariuszom-współpracownikom i ks. Joachimowi Dembończykowi za ich zaangażowanie i gorliwość duszpasterską, a zwłaszcza za wytrwałą służbę w konfesjonale.
•    „Bóg zapłać” za Kolektę z ostatniej niedzieli na przygotowanie Świąt w naszym kościele parafialnym oraz za ofiary złożone przy Bożym Grobie, przeznaczone na kościoły Ziemi Świętej.
•    Dziękujemy za kwestę na remont organów.
•    „Bóg zapłać” wszystkim za wielkopostne dary żywnościowe złożone przy okazji Święcenia Pokarmów Świątecznych dla najbardziej potrzebujących.
•    Serdeczne „Bóg zapłać” Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych im. Aleksandra Kamińskiego w Strzelcach Opolskich za możliwość przeprowadzenia rekolekcji szkolnych. Dziękujemy nauczycielom i p. Katechetce za zaangażowanie, a młodzieży - za udział.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (1 kwietnia):
•    Wielkanocny Poniedziałek – II dzień Świąt. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Zachęcam także do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele - jak w każdą niedzielę. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych okolicznych kościołów i obejrzeć wystrój Grobów Pańskich.
•    Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
•    Kancelaria Parafialna – nieczynna.

Wtorek w Oktawie Wielkanocy (2 kwietnia):
•    8. rocznica śmierci Błogosławionego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak naprawdę być solą dla ziemi. Starajmy się go w tym naśladować!
•    O godz. 18.00 Msza św. dziękczynna ku czci bł. Jana Pawła II z prośbą o rychłą kanonizację.

Czwartek w Oktawie Wielkanocy (4 kwietnia):
•    O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne (zamiast w środę) dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna). Nasza młodzież Sakrament Bierzmowania przyjmie 14 kwietnia br. o godz. 11.30 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich.

Piątek w Oktawie Wielkanocy (5 kwietnia):
•    Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (nie ma postu).
•    O godz. 18.30 w kościele parafialnym kolejna Katecheza dla Dorosłych. Wykład na temat Mąż blisko żony, czy w pracy za granicą? - wygłosi prof. dr hab. Krystian Wojaczek, kierownik Katedry Teologii Pastoralnej i Duszpasterstwa Rodzin Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Zapraszamy!

Sobota w Oktawie Wielkanocy (6 kwietnia):
•    O godz. 16.30 w kościele parafialnym - Koncert Patriotyczno-Religijny w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zapraszamy! W związku z tym wydarzeniem nie będzie o godz. 17.00 okazji do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.30.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

Niedziela II Wielkanocna. Miłosierdzia Bożego (7 kwietnia):
•    Kolekta przeznaczona na Caritas Diecezji.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17. 30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•    Kolejne „Bóg zapłać” firmie p. Henryka Walczaka za wywiezienie śmieci z naszego cmentarza parafialnego.
•    Bardzo serdecznie dziękujmy instytucjom i osobom prywatnym za wszystkie życzenia związane z Wielkim Czwartkiem i życzenia świąteczne, jakie zostały nam przekazane osobiście, listownie, telefonicznie, mailowo i przez smsy.
•    Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do nas Gościom, życzymy obfitych łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe, obdarza wszystkich wiarą nadzieją i miłością. Niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

12027924
11968490