Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela II Wielkanocna. Miłosierdzia Bożego (7 kwietnia):


Niedziela II Wielkanocna. Miłosierdzia Bożego (7 kwietnia):
•    Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa błogosławionego Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
•    Po raz pierwszy w tym roku Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia (wcześniej obchodzony był w październiku).
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Wielkanocne. Zapraszamy!    
•     „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii oraz za poniedziałkową zbiórkę na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Caritas Diecezji.
•    „Bóg zapłać” za udział w piątkowej Katechezie dla Dorosłych.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek  (8 kwietnia):
• Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona w tym roku z 25 marca). Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Centralne uroczystości Dnia Świętości Życia w naszej diecezji w parafii św. Piotra i Pawła w Opolu. Mszy św. w tym dniu o godz. 18.30 będzie przewodniczył bp Andrzej Czaja.
• Świąteczny porządek Mszy Świętych w naszym kościele jest następujący: 6.30; 7.00; 9.00 i 18.00. Wszystkich Parafian zapraszam do jak najliczniejszego udziału w świątecznej Eucharystii.
• Akademia Damsko–Męska. Duszpasterstwo Akademickie Resurrexit zaprasza serdecznie na kolejną Akademią Damsko–Męską, która odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia 2013 r. o godz. 20.00 w Łączniku Politechniki Opolskiej, ul. Mikołajczyka 16. Tym razem gościem Akademii będzie Donald Turbitt. Donald jest byłym strażakiem, ojcem i dziadkiem, od wielu lat zaangażowanym w międzynarodowy ruch Mężczyzn św. Józefa. Spotkanie w Opolu zatytułowane będzie: Miłość Ojca i jest częścią "trasy" Donalda po Polsce, która odbywa się pod hasłem: Wiara, która przenosi góry.

Wtorek (9 kwietnia):
•  O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa II gimnazjalna).

Środa (10 kwietnia):
• O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna).
• O godz. 16.00 w Bibliotece Caritas w Opolu odbędzie się wykład pt. „Kulturowe bogactwo miasta Toszek”. Referentem będzie dr Michał Matheja z Politechniki Śląskiej w Gliwicach wraz z żoną Dorotą. Szczegóły dotyczące wykładu na plakacie.

Czwartek  (11 kwietnia):
• O godz. 19.00 do Domu Katechetycznego zapraszamy naszą młodzież i wszystkich zainteresowanych do obejrzenia i wysłuchania koncertu „A New Hallelujah” Michaela W. Smith’a, znanego na całym świecie wykonawcy muzyki chrześcijańskiej. Koncert doskonale wpisuje się w klimat wielkanocnej radości. Gorąco zachęcamy! Twórcy i wykonawcy tego dzieła zadbali, by było to nie tylko przeżycie estetyczne, ale przede wszystkim duchowe.

Piątek (12 kwietnia):
• O godz. 16.30 zapraszamy chłopców, którzy pragną zostać ministrantami.
• Ks. Jerzy Kostorz, Kapelan Sportu Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich chętnych do kibicowania w ramach I TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ KSIĘŻY O PUCHAR KS. PRAŁATA ZYGMUNTA LUBIENIECKIEGO, który odbędzie się o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Kozielskiej 34 w STRZELCACH OPOLSKICH. W turnieju wezmą udział reprezentacje księży z następujących diecezji: gliwickiej, częstochowskiej, katowickiej, bielsko-żywieckiej i opolskiej. W ramach turnieju zostanie przeprowadzona akcja "Kibicuję Fair Play", dlatego zaproszenie skierowane jest do całych rodzin i grup. Wśród kibiców zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody, takie jak: podwójny bilet na mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium (3-5 maja 2013 roku) wraz z darmowym przejazdem autokarem firmy Sindbad, oryginalna koszulka Ligi Mistrzów Kuby Błaszczykowskiego z autografem, piłki Borussi Dortmund z autografami piłkarzy, sprzęt sportowy adidas, wejściówki do kręgielni i inne. Gościem specjalnym turnieju będzie Jerzy Brzęczek, srebrny medalista olimpijski z Barcelony, były kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Nasza parafia jest współorganizatorem tej imprezy. Wstęp bezpłatny!

Sobota (13 kwietnia):
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

Niedziela III Wielkanocna (14 kwietnia):
•    Kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i innych instytucji diecezjalnych.
•  O godz. 11.30 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich Msza św. z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania Kandydatom z naszej Parafii. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. bp Paweł Stobrawa.
•   O godz. 15.30 zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na kolejne spotkanie ze „Świadkami Wiary” w Roku Wiary. Naszymi gośćmi będzie tym razem rodzeństwo Agnieszka i Krzysztof Zabawa z Nysy. Oboje są nauczycielami i muzykami (zespół Rahamim). Agnieszka jest katechetką. Oboje udzielają się w Szkole Nowej Ewangelizacji.  
•   O godz. 17. 30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•   W sobotę, 20 kwietnia o godz. 15.00 pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej (Uroczystość I Komunii Świętej - 12 maja br. o godz. 10.15).
•  Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy miłej i spokojnej niedzieli.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12028362
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1805
6484
26473
11968490
95867
143313
12028362

Twoje IP: 18.206.48.142
Czas: 2019-09-21 09:22:12