Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (19 maja):

UROCZYSTOŚC ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (19 maja):
•    W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
•    W naszej Parafii Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.15.
•    O godz. 11.30 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu Msza Święta Prymicyjna ks. Kamila Ponikowskiego.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe. Zapraszamy! W naszym kościele nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie po wieczornej Mszy św. - o godzinie 18.30 (w soboty i niedziele – przed wieczorną Mszą św. - o godz. 17.30). Gorąco zachęcamy do udziału!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii. Dziś także kolekta przeznaczona na funkcjonowanie naszej Parafii.
•    Dziękujemy Dzieciom Pierwszokomunijnym, Rodzicom i Katechetom za udział i zaangażowanie w Białym Tygodniu. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na rzecz Misji Św.
•    Księdzu Krzysztofowi i młodzieży „Bóg zapłać” za uczestnictwo w Dekanalnym Spotkaniu Młodzieży, a księdzu Tomaszowi i przedstawicielom naszej Parafii za udział w Kongresie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek (20 maja):
•    Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
 

Wtorek (21 maja):
•    Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

Środa (22 maja):
•    O godz. 17.00 z Rynku wyjazd autokarem (koszt 15 zł.) do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Czwartek  (23 maja):
•    Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja dla dzieci do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Piątek (24 maja):
•    Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele dat, kiedy doznaliśmy Jej wyraźnej opieki.
•    O godz. 9.30 Msza św. w intencji Strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Emerytów i Rencistów pożarnictwa.
•    17 parafii naszej diecezji (z Opola, Nysy i Raciborza) weźmie udział w 2. edycji Nocy Kościołów – międzynarodowego projektu realizowanego przy współpracy z diecezją ołomuniecką oraz innymi diecezjami Austrii, Słowacji i Czech. Szczegółowy program „obchodów” w poszczególnych miastach można znaleźć na stronie www.nockosciolow.opole.pl.  

Sobota (25 maja):
•    Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
•    Od godz. 9.00 nasza kolejna zbiórka złomu
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Pokoju.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (26 maja). Dzień Matki:
•    Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Msza św. w intencji naszych Mam o godz. 10.15. Zapraszamy!
•    Kolekta na remont organów.
•    O godz. 13.30 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce w Nowej Wsi i po nim o godz. 14.00 Msza św., a o godz. 15.00 – Nabożeństwo Majowe przy kapliczce w Podborzanach. Zapraszamy!
•    O godz. 17. 30 Nabożeństwo Majowe w kościele parafialnym. Zapraszamy!
•    30 maja 2013 r. w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.30 na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu odbędzie się Koncert Uwielbienia, któremu towarzyszyć będzie motto: „Podnieście głowy, nabierzcie Ducha”.
•    W sobotę 1 czerwca 2013 r. odbędzie się 4. Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę św. Anny. Ponieważ ten sposób aktywności fizycznej staje się coraz bardziej powszechny, warto nadać jej także wymiar duchowy połączony z promocją zdrowego stylu życia.  Szczegóły na plakacie.
•    W sobotę 1 czerwca odbędzie się pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę . W programie: 10.00 –powitanie pielgrzymów i spotkanie formacyjne; 11.00 – różaniec; 12.00 – Msza św.
•    W niedzielę, 3 czerwca 2013 r., w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
•    W czwartek 13 czerwca na Górze św. Anny spotkają się chorzy i niepełnosprawni. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.30 modlitwą różańcową. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego zostanie odprawiona o godz. 10.00. O godz. 12.00 przewiduje się rozpoczęcie Drogi Krzyżowej, po której nastąpi adoracja i błogosławieństwo lourdzkie.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy miłej i spokojnej niedzieli.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14786506
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1451
6985
13612
14737242
147725
202394
14786506

Twoje IP: 34.237.138.69
Czas: 2020-11-25 05:31:05