Uroczystość Trójcy Świętej

Ogłoszenia duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (26 maja). Dzień Matki:

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (26 maja). Dzień Matki:
•    Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej! Dziś kończy się okres komunii wielkanocnej.
•    Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie. Msza św. w intencji naszych Mam dziś o godz. 10.15. Zapraszamy!
•    O godz. 13.30 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce w Nowej Wsi i po nim o godz. 14.00 Msza św., a o godz. 15.00 – Nabożeństwo Majowe przy kapliczce w Podborzanach. Zapraszamy!
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe. Zapraszamy! W naszym kościele nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie (do piątku) po wieczornej Mszy św. - o godzinie 18.30 (w niedzielę – przed wieczorną Mszą św. - o godz. 17.30). Gorąco zachęcamy do udziału!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii. Dziś Kolekta na remont organów.
•    Dziękujemy Dzieciom, które w ubiegłą niedzielę obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej, ich Rodzicom i Katechetom za udział i zaangażowanie w Uroczystości.
•    Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Parafii, którzy włączyli się w sobotnią akcję zbiórki złomu. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złom ofiarowali. Dziękujemy gospodarzom, którzy zapewnili transport, swoje siły i czas. Dziękujemy ministrantom i wszystkim, którzy pomagali w tej akcji. Zebraliśmy ok. 20 ton.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (m.in. o Kościele w Niemczech; o matkach, które swoje dzieci oddają do adopcji; o „grzesznych” związkach partnerskich.).

Wtorek (28 maja):
•    32. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz w naszej historii oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

Środa (29 maja):
•    Wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej (1865-1939), założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielkiej wychowawczyni i opiekunki młodzieży.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedmałżeńska.

Czwartek  (30 maja):
•    Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie czterech ołtarzy: na Rynku, przy skrzyżowaniu ulic Jordanowskiej i Piłsudskiego; przy kościele Bożego Ciała oraz na placu kościelnym. Udekorujmy także nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
•    Msze św. w naszym kościele o godz.: 6.45; 7.45; 9.00; 11.30 i 18.00. Msza św. w szpitalu o godz. 7.00, w DPS o godz. 7.45 i w Księżym Lesie o godz. 17.00. O godz. 16.00 Msza św. odpustowa w kościele Bożego Ciała.
•    Procesja Eucharystyczna (po Mszy św. o godz. 9.00) do 4 ołtarzy ulicami: Kołłątaja, Rynek, Pl. Żeromskiego. Ks. Wajdy, Jordanowską, Powstańców Śląskich, Dąbrowskiego i powrót ul. Kołłątaja do kościoła.
•    Zapraszamy dzieci do aktywnego udziału w procesji (dziewczynki z klas 0-3 do sypania kwiatów, chłopców do sztandarków). Spotkanie przed procesją przy Domu katechetycznym o godz. 8.30.
•    O godz. 19.30 na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu odbędzie się Koncert Uwielbienia, któremu towarzyszyć będzie motto: „Podnieście głowy, nabierzcie Ducha”. Zachęcamy do udziału naszą młodzież i wszystkich chętnych. O godz. 18.15 z Rynku wyjazd autokarem (koszt 15 zł., dla młodzieży – 10 zł.). Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Piątek (31 maja):
•    Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.
•    Od Piątku w Kancelarii Parafialnej można odbierać zdjęcia i film z Uroczystości Pierwszokomunijnej.  

Sobota (1 czerwca):
•    I Sobota Miesiąca.
•    Dzień Dziecka. Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii o godz. 18.00. Zapraszamy także rodziców!
•    Wspomnienie Świętego Justyna (†165), męczennika, największego apologety chrześcijańskiego II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.
•    4. Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę św. Anny. Ponieważ ten sposób aktywności fizycznej staje się coraz bardziej powszechny, warto nadać jej także wymiar duchowy połączony z promocją zdrowego stylu życia. Szczegóły na plakacie.
•    XVII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się na Polach Lednickich.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

 NIEDZIELA IX ZWYKŁA (2 czerwca). Kiermasz (106. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego):
•    W naszej Parafii – Kiermasz (106. Rocznica Poświęcenia naszego kościoła parafialnego).
•    Na wszystkich Mszach św. gościć będziemy neoprezbitera z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Osiedla - ks. Kamila Ponikowskiego. Ks. Kamil głosić będzie Słowo Boże i po każdej Eucharystii udzielać błogosławieństwa prymicyjnego.
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    W całej Polsce obchodzony jest kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką do puszek – przed kościołem - na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy!
•    O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności z Papieżem Franciszkiem.
•    Gromadzie Suche Łany serdecznie dziękujemy za wywiezienie śmieci z naszego cmentarza parafialnego. „Bóg zapłać” także poszczególnym Gromadom za ofiary złożone w związku z Dniami Krzyżowymi i procesjami błagalnymi o urodzaje.
•    Na Górze św. Anny - Pielgrzymka Mniejszości Narodowych.
•    9 czerwca br. na Górze św. Anny Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich.
•    W czwartek 13 czerwca na Górze św. Anny spotkają się chorzy i niepełnosprawni. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.30 modlitwą różańcową. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego zostanie odprawiona o godz. 10.00. O godz. 12.00 przewiduje się rozpoczęcie Drogi Krzyżowej, po której nastąpi adoracja i błogosławieństwo lourdzkie.
•    W Kancelarii parafialnej można nabyć książkę ks. Eugeniusza Plocha „Minutka ze Słowem. Krótkie rozważania Ewangelii na każdy dzień. Okres Zwykły. Tygodnie I-XII”. Cena 10 zł.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy miłej i spokojnej niedzieli.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14786336
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1281
6985
13442
14737242
147555
202394
14786336

Twoje IP: 34.237.138.69
Czas: 2020-11-25 05:14:45