IX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA IX ZWYKŁA (2 czerwca)
Kiermasz (106. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego):

NIEDZIELA IX ZWYKŁA (2 czerwca):
•    Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszej Parafii dziś obchodzimy Kiermasz (106. Rocznica Poświęcenia naszego kościoła parafialnego). Dzień poświęcenia kościoła jest analogią do przyjęcia przez człowieka sakramentu chrztu świętego. Przez chrzest człowiek staje się dzieckiem Bożym. Kościół przez poświęcenie staje się budynkiem przeznaczonym wyłącznie do służby Bożej. Odtąd nie może służyć żadnym świeckim celom.
•    Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej neoprezbitera z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Osiedla - ks. Kamila Ponikowskiego. Ks. Kamil głosi Słowo Boże i po każdej Eucharystii udziela błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie dziękujemy Mu za posługę!
•     W całej Polsce obchodzony jest kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką do puszek – przed kościołem - na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. W związku z uroczystością kiermaszową nasza zbiórka odbędzie się w następną niedzielę (9 czerwca).
•    O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności z papieżem Franciszkiem. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na remont organów. Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziękujemy za ofiary!
•    Wszystkim Czcicielom Matki Najświętszej dziękujemy za tak liczny udział w Nabożeństwach Majowych - zarówno w świątyni jak i przy kaplicach. Niech ta więź z Maryją trwa nadal.
•    „Bóg zapłać” za tak liczny udział - mimo deszczowej pogody - w procesji Bożego Ciała. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i naszej pobożności eucharystycznej. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w jej przygotowanie i przebieg . Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze na trasie procesji i zadbali o ich wystrój. Dziękujemy strzeleckiej Policji za troskę o bezpieczny przebieg procesji.
•    Dziękujemy księżom Krzysztofowi i Tomaszowi oraz „reprezentantom” naszej parafii za udział w Koncercie Uwielbienia w Opolu.
•    Pani katechetce Edycie Bem i młodzieży Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dziękujemy za przygotowanie Nabożeństwa Majowego.
•    W ramach dawnej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy codziennie (do czwartku włącznie) do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych po wieczornej Mszy św.
•    W Kancelarii Parafialnej można odbierać zdjęcia i film z Uroczystości Pierwszokomunijnej oraz nabyć książkę ks. Eugeniusza Plocha „Minutka ze Słowem. Krótkie rozważania Ewangelii na każdy dzień. Okres Zwykły. Tygodnie I-XII”. Cena książki - 10 zł.
•    Dziś na Górze św. Anny Pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Przebiegać będzie pod hasłem "Czerpiąc z wiary – kształtujmy życie". Początek o godz. 9.45.  
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (m.in. o siołkowickim hospicjum; o klonowaniu człowieka; o narzeczeństwie.).

Poniedziałek (3 czerwca). Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy:
•    O godz. 18.45 w Domu Katechetycznym spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!

Czwartek  (6 czerwca). Pierwszy Czwartek Miesiąca:
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja dla dzieci do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    Koniec dawnej Oktawy Bożego Ciała.
•    O godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała Msza św. dla młodzieży. Od godz. 18.30 okazja do Spowiedzi św. Po Eucharystii spotkanie w Domu Katechetycznym. Zapraszamy!

Piątek (7 czerwca). UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Pierwszy Piątek Miesiąca. Dzień modlitw o świętość życia kapłanów:
•    O godz. 6.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych kapłanów wywodzących się z naszej parafii i tu pracujących.
•    W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Sobota (8 czerwca). Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny:
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    Jubileusz Księdza Biskupa Andrzeja Czai. 8 czerwca br. podczas Eucharystii o godz. 11.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu Biskup Opolski wyśpiewa Dobremu Bogu uroczyste Te Deum laudamus, dziękując za dar święceń kapłańskich oraz wszystkie łaski otrzymane podczas 25 lat kapłańskiego posługiwania.
•    Spotkania formacyjne Bractwa św. Józefa. Rejon Strzelce Opolskie - Jemielnica – w kościele w Jemielnicy – 8 czerwca o godz. 18.00. W programie spotkania: Msza św., nabożeństwo do św. Józefa z aktem zawierzenia, konferencja formacyjna, spotkanie organizacyjne i dyskusja. Każde spotkanie modlitewno-formacyjne trwa ok. 2,5 h.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA X ZWYKŁA (9 czerwca):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    O godz. 15.30 w kościele Bożego Ciała kolejne spotkanie „Ze Świadkami Wiary”. Gościć będziemy Państwa Pawła i Lucynę Nawojskich, rodziców trójki dzieci. Pan Paweł jest koordynatorem „Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym”, liderem grupy „Nowa Jerozolima”, działającej przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Jest Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej i członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Pracuje jako dyrektor oddziału firmy „Komandor” w Opolu. Zapraszamy!
•    9 czerwca br. na Górze św. Anny Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich.
•    W czwartek 13 czerwca na Górze św. Anny spotkają się chorzy i niepełnosprawni. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.30 modlitwą różańcową. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego zostanie odprawiona o godz. 10.00. O godz. 12.00 przewiduje się rozpoczęcie Drogi Krzyżowej, po której nastąpi adoracja i błogosławieństwo lourdzkie.
•    14 czerwca (piątek) o godz. 18.30 - kolejna Katecheza dla Dorosłych. Prelekcję na temat: „Wychowanie – kształtowanie glinianego dzbana” wygłosi ks. dr Henryk Kałuża SVD, znany, ceniony misjonarz, rekolekcjonista, poeta, pieśniarz i ojciec duchowny kapłanów diecezji opolskie. Już dziś zapraszamy!
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy wszystkim wiele radości w przeżywaniu kolejnej niedzieli a także obfitych łask Bożych w całym tygodniu. Szczęść Boże!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14786609
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1554
6985
13715
14737242
147828
202394
14786609

Twoje IP: 34.237.138.69
Czas: 2020-11-25 05:38:15