X Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA X ZWYKŁA (16 czerwca):

NIEDZIELA IX ZWYKŁA (9 czerwca):
•    Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary!
•    Ze sprzedaży złomu zebranego w czasie naszej ostatniej akcji uzyskaliśmy 13 230 zł.  Ze zbiórki w czasie nabożeństwa majowego przy kaplicy w Nowej Wsi przeznaczonej na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów Opolskiej Pielgrzymki do Częstochowy – 624 zł.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
•    O godz. 15.30 w kościele Bożego Ciała kolejne spotkanie „Ze Świadkami Wiary”. Gościć będziemy Państwa Pawła i Lucynę Nawojskich, rodziców trójki dzieci. Pan Paweł jest koordynatorem „Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym”, liderem grupy „Nowa Jerozolima”, działającej przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Jest Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej i członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Pracuje jako dyrektor oddziału firmy „Komandor” w Opolu. Zapraszamy!
•    W Kancelarii Parafialnej można odbierać zdjęcia i film z Uroczystości Pierwszokomunijnej oraz nabyć książkę ks. Eugeniusza Plocha. Cena książki - 10 zł. W zakrystii możliwość zakupu Modlitewnika Błogosławionej Karoliny. Cena – 5 zł.
•    W dniach od 10 do 12 czerwca br. (poniedziałek-środa) w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się Peregrynacja (nawiedzenie) Relikwii bł. Karoliny Kózkówny. Przez naszą obecność i modlitwę chciejmy uczcić relikwie tej wielkiej błogosławionej z przełomu XIX i XX w., która całe swoje życie poświęciła służbie Panu Bogu i ludziom. Od bł. Karoliny chcemy uczyć się przede wszystkim żywej i autentycznej wiary, nadziei i miłości do Boga i drugiego człowieka. Ramowy plan peregrynacji w naszej parafii znajduje się w naszych parafialnych Informatorach i na stronie internetowej Parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej parafii, szczególnie dzieci i młodzieży.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (m.in. o francuskim społeczeństwie w obronie rodziny, dzieci i zdrowego rozsądku; o kazaniach w naszych kościołach; o uzdrawianiu polskiej edukacji; o wychowaniu.) z płytką „3 minutowy katechizm”.

Poniedziałek (10 czerwca). Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa:
•    O godz. 17.30 uroczyste powitanie Relikwii bł. Karoliny Kózkówny z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych na placu przed kościołem. Przedstawienie życia bł. Karoliny w wykonaniu dzieci (w kościele). O godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo bł. Karoliny w intencji dzieci i młodzieży oraz rodzin naszej Parafii. Po Mszy św. film o życiu bł. Karoliny i możliwość ucałowania Jej Relikwii. Możliwość takiego uczczenia Relikwii będzie po każdej Mszy św. w czasie trwania Peregrynacji w parafii.

Wtorek (11 czerwca) Wspomnienie św. Barnaby, apostoła:
•    O godz. 18.00 Msza św. do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za wszelkie otrzymane dobro, z prośbą o dalsze zdrowie i potrzebne łaski w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Bartłomieja Krajewskiego z okazji urodzin.
•    Od godz. 8.00 możliwość nawiedzenia Relikwii bł. Karoliny przez dzieci i młodzież strzeleckich szkół z katechetami z okazją do ucałowaniem Relikwii.
•    O godz. 16.00 w ramach Peregrynacji Msza św. dla dzieci (zamiast Mszy św. szkolnej w czwartek). Zapraszamy!
•    O godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
•     O godz. 11.00 Msza św. w intencji Rodzin Zastępczych i ich dzieci oraz pracowników Starostwa i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelcach Opolskich.
•    Po wieczornej Mszy św. czuwanie modlitewne przy relikwiach bł. Karoliny prowadzone przez młodzież i projekcja filmu o życiu Błogosławionej. Do godz. 21.00 (z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania).

Środa (12 czerwca):
•    Od godz. 8.00 do 15.00 Czuwanie  modlitewne przy Relikwiach poszczególnych części Parafii (szczegółowy plan w Informatorach).
•    O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo na zakończenie peregrynacji i przekazanie Relikwii do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
•    Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego o godz. 8.30 zapraszają na VI Międzydiecezjalny Turniej Piłkarski o Puchar Św. Jacka (Stadion Miejski przy ul. Strzelców Bytomskich 2a).

Czwartek  (13 czerwca). Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła:
•    Na Górze św. Anny pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie dla młodzieży.

Piątek (14 czerwca). Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika:
•    O godz. 18.30 - kolejna Katecheza dla Dorosłych. Prelekcję na temat: „Wychowanie – kształtowanie glinianego dzbana” wygłosi ks. dr Henryk Kałuża SVD, znany, ceniony misjonarz, rekolekcjonista, poeta, pieśniarz i ojciec duchowny kapłanów diecezji opolskie. Zapraszamy!

Sobota (15 czerwca). Wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy:
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.00 „Kino pod gwiazdami”. Zapraszamy!
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.
 

NIEDZIELA XI ZWYKŁA (16 czerwca):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
•    Wszystkich, którzy pielęgnują groby swoich bliskich na naszym cmentarzu parafialnym, prosimy o wyrzucanie wszelkich śmieci tylko do głównego śmietnika, przy bramie wjazdowej na cmentarz od ulicy Opolskiej, obok baraku). Dziękujemy za życzliwe ustosunkowanie się do naszego apelu.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do stóp Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie w dniu 14 lipca 2013 r. Wyjazd – 14 lipca br. o godzinie 7.00 z ulicy Kościuszki (obok kościoła parafialnego). Zgłoszenia przyjmuje p. Anna Pochrzęst (tel. 783 993 850). Zachęcamy do zapisywania się!
•    Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18-24 .08 2013 r.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy wszystkim wiele radości w przeżywaniu kolejnej niedzieli a także obfitych łask Bożych w całym tygodniu. Szczęść Boże!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 18.00 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20826252
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1234
3875
5109
20790686
135281
167601
20826252

Twoje IP: 3.227.251.94
Czas: 2023-05-30 13:45:40