XI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XI ZWYKŁA (16 czerwca):

NIEDZIELA XI ZWYKŁA (16 czerwca):
•    Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Dziś kolekta na także na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary!
•    Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości peregrynacji Relikwii bł. Karoliny Kózkówny w naszej parafii serdecznie dziękujemy. Szczególne „Bóg zapłać” za modlitewne trwanie. Niech Błogosławiona Karolina pozostanie dla nas źródłem wiary, nadziei i miłości do Boga i drugiego człowieka
•    Dziękujemy za udział ostatnim spotkaniu ze Świadkami Wiary i w Katechezie dla Dorosłych.
•    W Kancelarii Parafialnej można w dalszym ciągu odbierać zdjęcia i film z Uroczystości Pierwszokomunijnej. Również rodzice, którzy wcześniej nie złożyli takiego zamówienia, a chcieliby mieć pamiątkę z tego wydarzenia - mogą to pragnienie zrealizować. Cena zestawu - 70 zł.
•    Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i Rada Rodziców Zespołu Szkół przy DPS w Kadłubie zapraszają niepełnosprawne dzieci i młodzież wraz z rodzicami na Piknik Rodzinny. Szczegóły na plakacie.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (m.in. o niekorzystnym dla Kościoła katolickiego w Polsce bilansie rewindykacji majątkowych; o „dzieciach do aborcji”.).

Środa (19 czerwca):
•    Urodziny ks. proboszcza Wolfganga Jośko. Msze św. w Jego intencji o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy!

  • 53. Rocznica Święceń Kapłańskich ks. Joachima Dembonczyka. Msza św. w Jego intencji o godz. 7.00.

•    O godz. 16.30 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do kościoła Bożego Ciała na Mszę św. w intencji Ojca Świętego Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam – o dalszy ich rozwój.

Czwartek  (20 czerwca). Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika:
•    33. Rocznica Śmierci ks. prałata Antoniego Jokiela. Msza św. w Jego intencji o godz. 7.00.
•    59. Rocznica Święceń Kapłańskich ks. prałata Jerzego Stellmanna. Msza św. w Jego intencji o godz. 7.00.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie dla młodzieży.

Sobota (22 czerwca).:
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XII ZWYKŁA (23 czerwca):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych ojców, aby żywym Dobry Bóg błogosławił, darzył zdrowiem i długim życiem, a zmarłym dał radość nieba. Na Mszę św. w intencji wszystkich Ojców naszej Parafii zapraszamy o godz. 11.30.
•    Wszystkich, którzy pielęgnują groby swoich bliskich na naszym cmentarzu parafialnym, prosimy o wyrzucanie wszelkich śmieci tylko do głównego śmietnika, przy bramie wjazdowej na cmentarz od ulicy Opolskiej, obok baraku). Dziękujemy za życzliwe ustosunkowanie się do naszego apelu.
•    Kończy się kolejny rok spotkań dla młodzieży w naszym dekanacie. Ostatnim akcentem tych spotkań będzie piesza pielgrzymka na Górę św. Anny 28 czerwca (piątek) br. Pielgrzymi wyruszą o godz. 16.30 z naszego kościoła parafialnego. Ok. 21.00 planowana jest Eucharystia w bazylice na Górze św. Anny. Powrót – autokarami. Zachęcając naszą młodzież do udziału w niej - bardzo prosimy o zgłaszanie się (do 23 czerwca) u katechetów, w zakrystii bądź w Kancelarii Parafialnej. Opłata za przejazd wynosi 5 zł.
•    Przypominamy o naszej parafialnej Pielgrzymce do Włoch „Drogą Świadków Wiary” 20-29 sierpnia br. Są jeszcze wolne miejsca – ostatnie zgłoszenia do 30 czerwca br. Szczegóły na plakacie.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do stóp Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie w dniu 14 lipca 2013 r. Wyjazd – 14 lipca br. o godzinie 7.00 z ulicy Kościuszki (obok kościoła parafialnego). Zgłoszenia przyjmuje p. Anna Pochrzęst (tel. 783 993 850). Zachęcamy do zapisywania się!
•    Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18-24 sierpnia 2013 r.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy wszystkim wiele radości w przeżywaniu kolejnej niedzieli a także obfitych łask Bożych w całym tygodniu. Szczęść Boże!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 18.00 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20826499
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1481
3875
5356
20790686
135528
167601
20826499

Twoje IP: 3.227.251.94
Czas: 2023-05-30 15:05:50