XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XII ZWYKŁA (23 czerwca):

NIEDZIELA XII ZWYKŁA (23 czerwca):
•    Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych ojców, aby żywym Dobry Bóg błogosławił, darzył zdrowiem i długim życiem, a zmarłym dał radość nieba. Na Mszę św. w intencji wszystkich Ojców naszej Parafii zapraszamy o godz. 11.30.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej parafii, za ofiary na rzecz Wydziału Teologicznego. Dziś kolekta także na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary!
•    W Kancelarii Parafialnej można w dalszym ciągu odbierać zdjęcia i film z Uroczystości Pierwszokomunijnej. Również rodzice, którzy wcześniej nie złożyli takiego zamówienia, a chcieliby mieć pamiątkę z tego wydarzenia - mogą to pragnienie zrealizować. Cena zestawu - 70 zł.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (m.in. o znaczeniu Edyktu Mediolańskiego w historii Kościoła; o rewolucji w obronie rodziny we Francji; o miejscu urodzenia papieża Franciszka.).

Poniedziałek (24 czerwca):
•     Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Wtorek (25 czerwca):
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

Środa (26 czerwca):
•    O godz. 19.00 Msza św. w intencji młodzieży gimnazjalnej I i II klas na zakończenie roku szkolnego i roku formacyjnego przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy także rodziców, nauczycieli i katechetów. Od godz. 18.30 okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedmałżeńska.

Czwartek  (27 czerwca):
•    O godz. 16.30 ostatnia Msza św. szkolna w intencji nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzieży gimnazjalnej na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu za kończący się rok szkolny uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogiczne szkół. Dziękujemy także za owocną współpracę w mijającym roku szkolnym. Zachęcamy do spowiedzi na koniec roku szkolnego (okazja od godz. 16.00). Wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzicom, katechetom i nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku.

Piątek (28 czerwca):
•    Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
•    41. Rocznica powstania Diecezji Opolskiej.
•    Dla młodzieży ponadgimnazjalnej okazją dziękczynienia za kończący się rok szkolny będzie Dekanalna Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny.  Pielgrzymi wyruszą o godz. 16.30 z naszego kościoła parafialnego. Ok. 21.00 planowana jest Eucharystia w bazylice na Górze św. Anny. Powrót – autokarami. Zachęcając naszą młodzież do udziału w niej - bardzo prosimy o zgłaszanie się (do 23 czerwca) u katechetów, w zakrystii bądź w Kancelarii Parafialnej. Opłata za przejazd wynosi 5 zł.

Sobota (29 czerwca):
•    Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 10.00 i 18.00.
•    Kolekta na Stolicę Apostolską.
•    Diecezjalny Zespół ds. Nowej Ewangelizacji  zaprasza na Opolskie Forum Ewangelizacyjne do kościoła seminaryjnego w Opolu, przy ul. Drzymały 1. Zaproszenie skierowane jest do kapłanów, sióstr zakonnych i świeckich, zwłaszcza  członków wspólnot i grup parafialnych, m. in.: Oazy, Odnowy w Duchu Świętym, Neokatechumenatu, Szkół Nowej Ewangelizacji, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Bractwa św. Józefa oraz wszystkich, którym droga jest przyszłość Kościoła i którzy pragną głosić Chrystusa. Forum będzie uwielbieniem Boga i ufną modlitwą, aby nas namaścił Duchem Świętym i posłał do ewangelizacji. Rozpoczęcie o godz. 14.45 modlitwą zawierzenia i koronką do Miłosierdzia Bożego. W programie także: konferencja, świadectwa, warsztaty, przerwa, modlitwa uwielbienia, Eucharystia o godz. 18.00 i modlitwa o wylanie Ducha Świętego. Zakończenie o godz. 20.00 błogosławieństwem i posłaniem.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 19.00 w Domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XIII ZWYKŁA (30 czerwca):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    Swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Krzysztof Kozimor. Msza św. w jego intencji o godz. 11.30.
•    Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców na Górę św. Anny i święcenia diakonów stałych. W tym roku przypada 30. rocznica obecności na niej ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, kard. Josepha Ratzingera, emerytowanego papieża Benedykta XVI. Obchody rozpoczną się w sobotę wieczorem 29 czerwca o godz. 18.30. Uroczystej Mszy św. w niedzielę o godz. 10.00 przewodniczyć będą biskupi opolski i gliwicki. W czasie tej liturgii trzech mężczyzn z naszej diecezji przyjmie święcenia diakonatu, aby odtąd jako diakoni stali wpierać duszpasterzy w swoich parafiach.
•    Wszystkich, którzy pielęgnują groby swoich bliskich na naszym cmentarzu parafialnym, prosimy o wyrzucanie wszelkich śmieci tylko do głównego śmietnika, przy bramie wjazdowej na cmentarz od ulicy Opolskiej, obok baraku). Dziękujemy za życzliwe ustosunkowanie się do naszego apelu.
•    Przypominamy o naszej parafialnej Pielgrzymce do Włoch „Drogą Świadków Wiary” 20-29 sierpnia br. Są jeszcze wolne miejsca – ostatnie zgłoszenia do 30 czerwca br. Szczegóły na plakacie.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do stóp Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie w dniu 14 lipca 2013 r. Wyjazd – 14 lipca br. o godzinie 7.00 z ulicy Kościuszki (obok kościoła parafialnego). Zgłoszenia przyjmuje p. Anna Pochrzęst (tel. 783 993 850). Zachęcamy do zapisywania się!
•    Termin Pielgrzymki Opolskiej. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną górę odbędzie się w dniach 18-24 sierpnia 2013 r.
•    W dniach 1-2 lipca br. 76. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.
•    Pielgrzymka konna do Barda Śląskiego. Stadnina koni w Rozwadzy we współpracy z parafią w Gogolinie organizują  pielgrzymkę konną do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim w dniach 30 czerwca – 4 lipca. Zainteresowanych połączeniem pasji i modlitwy oraz spędzeniem kilku wakacyjnych dni w niecodzienny sposób zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce. Szczegóły i kontakt z organizatorami na plakacie.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Z przykrością informujemy także, że remont naszych organów – z przyczyn obiektywnych – potrwa jeszcze do końca września br. Przepraszamy!
•    11 sierpnia br., w związku z naszym Odpustem Parafialnym, planujemy zorganizowanie Festynu w ogrodzie parafialnym. Celem Festynu ma być przede wszystkim integracja społeczności parafialnej oraz materialne wsparcie remontu organów (sprzedaż cegiełek). Już dziś zapraszamy serdecznie do udziału w imprezie. Zapraszamy również osoby prywatne i przedsiębiorców, wszystkich tych, którzy chcieliby zaprezentować podczas festynu swoje osiągnięcia. Przypominamy o zbiórce fantów do losowania – przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Zapraszamy panie, które chciałyby ofiarować swoje wypieki oraz panów chętnych do pomocy przy organizacji festynu.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Życzymy wszystkim wiele radości w przeżywaniu kolejnej niedzieli a także obfitych łask Bożych w całym tygodniu. Szczęść Boże!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 18.00 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20826289
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1271
3875
5146
20790686
135318
167601
20826289

Twoje IP: 3.227.251.94
Czas: 2023-05-30 14:04:06