XIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XIII ZWYKŁA (30 czerwca):

NIEDZIELA XIII ZWYKŁA (30 czerwca):
•    O godz. 11.30 Msza św. urodzinowa w intencji ks. Krzysztofa Kozimora. Ks. Krzysztofowi składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, wielu sił podczas każdego dnia kapłańskiej pracy, wielu Łask Bożych, opieki Najświętszej Maryi Panny, światła Ducha Świętego oraz jak najwięcej radości i uśmiechu na co dzień.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary na rzecz Stolicy Apostolskiej złożone w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dziś kolekta także na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary!
•    Dziękujemy za udział w Dekanalnej Pieszej Pielgrzymce na Górę św. Anny.  
•    Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców na Górę św. Anny. Uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczyć będą biskupi opolski i gliwicki. W czasie tej liturgii trzech mężczyzn z naszej diecezji przyjmie święcenia diakonatu, aby odtąd jako diakoni stali wpierać duszpasterzy w swoich parafiach.
•    W Kancelarii Parafialnej można w dalszym ciągu odbierać zdjęcia i film z Uroczystości Pierwszokomunijnej.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek (1 lipca):
•    W dniach 1-2 lipca br. 76. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.

Środa (3 lipca):
•    Święto św. Tomasza, Apostoła.

Czwartek(4 lipca):
•    Pierwszy Czwartek Miesiąca.
•    O godz. 7.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w maju i czerwcu br.
•    O godz. 20.30 do Domu Katechetycznego zapraszamy na film „Księga ocalenia”

Piątek (5 lipca):
•    Pierwszy Piątek Miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobota (6 lipca):
•    Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
•    Pierwsza Sobota Miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. w intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XIV ZWYKŁA (7 lipca):
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do stóp Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie w dniu 14 lipca 2013 r. Wyjazd – 14 lipca br. o godzinie 7.00 z ulicy Kościuszki (obok kościoła parafialnego). Zgłoszenia przyjmuje p. Anna Pochrzęst (tel. 783 993 850). Zachęcamy do zapisywania się!
•    Termin Pielgrzymki Opolskiej. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną górę odbędzie się w dniach 18-24 sierpnia 2013 r.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    W Kancelarii Parafialnej można się już zapisywać na pieszą pielgrzymkę Częstochowy (19-24 sierpnia 2013 r.).
•    Z przykrością informujemy także, że remont naszych organów – z przyczyn obiektywnych – potrwa jeszcze do końca września br. Przepraszamy!
•    11 sierpnia br., w związku z naszym Odpustem Parafialnym, planujemy zorganizowanie Festynu w ogrodzie parafialnym. Celem Festynu ma być przede wszystkim integracja społeczności parafialnej oraz materialne wsparcie remontu organów (sprzedaż cegiełek). Już dziś zapraszamy serdecznie do udziału w imprezie. Zapraszamy również osoby prywatne i przedsiębiorców, wszystkich tych, którzy chcieliby zaprezentować podczas festynu swoje osiągnięcia. Przypominamy o zbiórce fantów do małej loterii – przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Zapraszamy panie, które chciałyby ofiarować swoje wypieki oraz panów chętnych do pomocy przy organizacji festynu. Główną atrakcją festyny będzie występ Ryszarda Rynkowskiego.
•    362. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski podjęło 22 czerwca 2013 r. decyzję o zmianie brzmienia czwartego przykazania kościelnego. Obecnie brzmi ono: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”. W porównaniu do poprzedniej wersji („zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”) precyzuje ono, iż nakaz powstrzymywania się od zabaw dotyczy jedynie okresu Wielkiego Postu, a nie wszystkich piątków roku. Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP wyjaśnia, iż powodem dla którego uległo zmianie sformułowanie czwartego przykazania kościelnego jest dotychczasowa praktyka częstego przenoszenia – ze względów praktycznych - uroczystości rodzinnych czy szkolnych na piątek.
•    Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy „Wolna Niedziela”, zarejestrowany oficjalnie 24 kwietnia br. przez Marszałka Sejmu, zwrócił się m.in. do naszej diecezji o pomoc w zebraniu co najmniej 100 tys. podpisów pod projektem ustawy wprowadzającym zakaz pracy w placówkach handlowych w każdą niedzielę. Ma ono pokazać społeczeństwu i parlamentarzystom jak wielkie jest pragnienie rodzinnego świętowania niedzieli. Ksiądz Biskup wyraża poparcie dla społecznego charakteru tej inicjatywy i prosi za pośrednictwem Księży Proboszczów o takie poparcie także wiernych. Możliwość złożenia podpisu w zakrystii bądź w Kancelarii Parafialnej (w godzinach urzędowania) do 18 lipca. Konieczny jest numer PESEL.
•    We wrześniu w Opolu tradycyjna Pielgrzymka Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich z udziałem Księdza Biskupa. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia wszystkich chętnych Par. Na podane zgłoszenia i adresy zostaną wysłane indywidualne zaproszenia.
•    Swój urlop rozpoczął ks. Bartek. Życzymy Mu odpoczynku, uradowania się pięknem stworzenia i dobrego, spokojnego czasu na bycie z Bogiem i ludźmi. Niech czas odpoczynku od nas sprawi, by bardziej za nami zatęsknił!  
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym do nas Gościom, rozpoczynającym tegoroczne wakacje i urlopy, życzymy udanego i spokojnego wypoczynku!!!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 18.00 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20826536
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1518
3875
5393
20790686
135565
167601
20826536

Twoje IP: 3.227.251.94
Czas: 2023-05-30 15:21:32