XIV Niedziela Zwykła (7 lipca 2013)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XIV ZWYKŁA (7 lipca):

NIEDZIELA XIV ZWYKŁA (7 lipca):


•   Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!
•   O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•   O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•   „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziękujemy za ofiary!
•   W Kancelarii Parafialnej można w dalszym ciągu odbierać zdjęcia i film z Uroczystości Pierwszokomunijnej.
•  „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” [m.in.: o przykazaniach kościelnych; o prawie zezwalającym na zabijanie chorych dzieci].

Czwartek  (11 lipca):

•  Święto Św. Benedykta, Opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.
 

Piątek (12 lipca):

•   Wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 

Sobota (13 lipca):

•   Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
•   O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•   O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.
 

NIEDZIELA XV ZWYKŁA (14 lipca):

•   Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•   Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do stóp Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie w dniu 14 lipca 2013 r. Wyjazd – 14 lipca br. o godzinie 7.00 z ulicy Kościuszki (obok kościoła parafialnego). Zgłoszenia przyjmuje p. Anna Pochrzęst (tel. 783 993 850). Zachęcamy do udziału!
•  W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•   W Kancelarii Parafialnej można się już zapisywać na pieszą pielgrzymkę Częstochowy (19-24 sierpnia 2013 r.).
•   Z przykrością informujemy także, że remont naszych organów – z przyczyn obiektywnych – potrwa jeszcze do końca września br. Przepraszamy!
•  11 sierpnia br., w związku z naszym Odpustem Parafialnym, planujemy zorganizowanie Festynu w ogrodzie parafialnym.  Przypominamy o zbiórce fantów do małej loterii – przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Zapraszamy panie, które chciałyby ofiarować swoje wypieki oraz panów chętnych do pomocy przy organizacji festynu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w akcję zbierania fantów! Głównym punktem festynu będzie koncert Ryszarda Rynkowskiego.
•  Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy „Wolna Niedziela”, zwrócił się m.in. do naszej diecezji o pomoc w zebraniu co najmniej 100 tys. podpisów pod projektem ustawy wprowadzającym zakaz pracy w placówkach handlowych w każdą niedzielę. Ksiądz Biskup wyraża poparcie dla społecznego charakteru tej inicjatywy i prosi za pośrednictwem Księży Proboszczów o takie poparcie także wiernych. Możliwość złożenia podpisu w zakrystii bądź w Kancelarii Parafialnej (w godzinach urzędowania) do 18 lipca. Konieczny numer PESEL.
•   We wrześniu w Opolu tradycyjna Pielgrzymka Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich z udziałem Księdza Biskupa. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia wszystkich chętnych Par. Na podane zgłoszenia i adresy zostaną wysłane indywidualne zaproszenia.
•   Serdecznie dziękujemy firmie państwa Walczak za wywiezienie śmieci z cmentarza parafialnego i wykonanie betonowego podłoża pod kontenery na śmieci. Prosimy śmieci wyrzucać tylko do tych kontenerów. Przypominamy także, że to parafia jest właścicielem cmentarza i w Kancelarii Parafialnej należy najpierw załatwiać sprawy związane z poszukiwaniem miejsca na ewentualny pochówek.   
•  Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach letnich „Dbamy o zdrowie w rodzinnym gronie” organizowanych przy Naszej Parafii w dniach 29.07- 15.08.2013 r. Czeka na Was wiele atrakcji, świetna zabawa i dużo dobrej energii. Zapisy rozpoczynają się od tego poniedziałku (8 lipca), a dokonać ich można w Kancelarii Parafialnej podczas godzin jej urzędowania. Organizatorami warsztatów są: nasza Parafia św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich, Gmina Strzelce Opolskie oraz Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „Józef” w Opolu.
•   Na urlopie przebywa ks. Bartek. Od poniedziałku urlop rozpoczyna ks. Krzysztof. Życzymy im odpoczynku, uradowania się pięknem stworzenia i dobrego, spokojnego czasu na bycie z Bogiem i ludźmi.
•   Od najbliższego poniedziałku pomagać nam będzie duszpastersko w parafii ks. Tomasz Koterba, tegoroczny neoprezbiter. Pochodzi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojnowicach. Już dziś serdecznie Go witamy. W najbliższą niedzielę (14 lipca) ks. Tomasz wygłosi słowo Boże i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
•    Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym do nas Gościom, rozpoczynającym tegoroczne wakacje i urlopy, życzymy udanego i spokojnego wypoczynku!!!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 18.00 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20826295
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1277
3875
5152
20790686
135324
167601
20826295

Twoje IP: 3.227.251.94
Czas: 2023-05-30 14:05:29