XVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XVI ZWYKŁA (21 lipca):

NIEDZIELA XVI ZWYKŁA (21 lipca):.
•    Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być solą dla współczesnego świata!
•    Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
•    KOMENTARZ DO CZYTAŃ. Rdz 18,1-10a - Abraham przyjmuje Boga; Kol 1,24-28 -  Cierpiąc z Chrystusem dopełniamy Jego dzieła; Łk 10,38-42 - Marta i Maria przyjmują Chrystusa. Abraham, emigrant w obcej ziemi, z całą otwartością przyjmuje ludzi w drodze. Gościna, której im udziela, jest niezwykle hojna. Otrzymuje w zamian błogosławieństwo i to, czego najbardziej pragnie: syna. Dobroć wobec potrzebującego jest goszczeniem samego Boga. Chrystus zwraca jednak uwagę, że gościna równocześnie jest okazją do przyjęcia słowa Bożego. Bóg przez gości daje nam okazję do wzrostu w miłości, ale równocześnie przez jego usta pragnie nas umocnić w wierze. To kolejna okazja do wzrostu w doskonałości w Chrystusie. Teraz jest czas na słuchanie, ale niech to nie będzie jedyny czas, w którym słuchamy tego, co Bóg ma nam do powiedzenia.
•    Słowo Boże na dzisiejszych Mszach św. głosi ks. dr Tomasz Stroynowski. Ksiądz Tomasz jest proboszczem w parafii Świętej Trójcy w Świerznie w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. W Strzelcach przebywa z wizytą u swoich krewnych. Serdecznie witamy Księdza Doktora w nasze parafialnej wspólnocie i dziękujemy za posługę duszpasterską.
•    Dziękujemy za podpisy poparcia dla projektu ustawy wprowadzającej zakaz pracy w placówkach handlowych w każdą niedzielę. Zebraliśmy ich ponad 300.
•    Dziękujemy pielgrzymom za reprezentowanie naszej Parafii na Pielgrzymce Przyjaciół Radia Maryja w Częstochowie w ostatnią niedzielę.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Dziś kolekta także na bieżące funkcjonowanie Parafii. Dziękujemy za ofiary!
•    W Kancelarii Parafialnej można w dalszym ciągu odbierać zdjęcia i film z Uroczystości Pierwszokomunijnej.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” [w bieżącym numerze m. in.: o poziomie kazań w naszych kościołach; o stałych diakonach w naszej diecezji; o „kłamstwie rwandyjskim”; o ojczyźnie papieża].

Poniedziałek  (22 lipca):
•    Wspomnienie św. Marii Magdaleny. Swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów. Zawdzięczamy jej odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana.
•    Rozpoczyna się 17. Święto Młodzieży na Górze św. Anny (potrwa do 27 lipca).

Wtorek (23 lipca):
•    Święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, Błogosławiony Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.
•    Otwarcie 28. Światowych Dni Młodzieży (potrwają do 28 lipca) w Rio de Janeiro.

Środa (24 lipca):
•    Wspomnienie św. Kingi (1234-1292), córki króla węgierskiego Beli IV, żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją Jan Paweł II w 1999 roku.
•    Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji uzdrowienia. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. 21.00. Wyjazd chętnych z naszej Parafii – autokarem z Rynku o godz. 16.30. Opłata – 15 zł.

Czwartek (25 lipca):
•    Święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
•    Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w czasie nabożeństwa niedzielnego 28 lipca br. o godz. 17.30.
•    O godz. 10.00 w kościele parafialnym Msza św. w intencji pracowników Policji i ich rodzin z okazji Święta Policji. Z tej okazji naszej strzeleckiej Policji dziękujemy za pracę i trud, jaki wnosi na co dzień na rzecz naszej społeczności. Jednocześnie wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym Policji oraz ich rodzinom życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Wasza służba daje Wam satysfakcję i znajduje uznanie wśród mieszkańców.
•    O godz. 19.00 - Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Piątek (26 lipca):
•    UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, głównej patronki diecezji.

Sobota (27 lipca):
•    Wspomnienie św. Joachima, ojca Najświętszej Maryi Panny.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XVII ZWYKŁA (28 lipca):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    Po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek ofiar dla naszych misjonarzy w ramach Akcji Św. Krzysztof 2013. 1 gr za 1 km bezwypadkowej jazdy. Zachęcamy wszystkich kierowców do włączenia się! Szczegóły na plakacie. Dziękujemy!
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i z poświęceniem pojazdów.
•    O godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
•    O godz. 11.00 na Górze św. Anny -  Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Pawła Stobrawy z homilią biskupa gliwickiego Jana Kopca.
•    Zakończenie 28. Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    W Kancelarii Parafialnej można się zapisywać na pieszą pielgrzymkę Częstochowy (19-24 sierpnia 2013 r.). 21 sierpnia br. grupa opolska i głubczycka Pielgrzymki przejdzie przez teren naszej Parafii. O godz. 10.30 Msza św. w naszym kościele. Już dziś prosimy o przygotowania, by – jak co roku – godnie przyjąć pielgrzymów.
•    Remont naszych organów – z przyczyn obiektywnych – potrwa do końca września br. Przepraszamy!
•    11 sierpnia br., w związku z naszym Odpustem Parafialnym odbędzie się Festyn parafialny. Jego celem ma być przede wszystkim integracja społeczności parafialnej oraz materialne wsparcie remontu organów przez zakup cegiełek. Każdy kupujący cegiełkę będzie miał możliwość wylosowania atrakcyjnej nagrody. W dalszym ciągu prosimy o zbiórkę przedmiotów na nagrody. Szczególnie kłaniamy się w stronę właścicieli sklepów, hurtowni i firm strzeleckich i prosimy o wsparcie… Wszystkie te przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu, można składać w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zapraszamy panie, które chciałyby ofiarować swoje wypieki, by dostarczyły je w dniu festynu o godz. 13.00 do Domu Katechetycznego. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w akcję zbierania fantów! Głównym punktem festynu będzie koncert Ryszarda Rynkowskiego.
•    We wrześniu w Opolu tradycyjna Pielgrzymka Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich: 8 września – Srebrnych Jubilatów; 15 września – Złotych Jubilatów. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia wszystkich chętnych Par. Na podane zgłoszenia i adresy zostaną wysłane indywidualne zaproszenia.
•    Komitet organizacyjny obchodów 50-lecia Technikum Mechanicznego oraz 40-lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Strzelcach Opolskich serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów do udziału w obchodach jubileuszu szkoły w dniu 12 października br. Inauguracja uroczystości połączonej ze Zjazdem Absolwentów rozpocznie się o godz. 12.00 w naszym kościele parafialnym. Szczegóły na plakacie oraz na naszej stronie internetowej.
•    Przedsiębiorstwo PKS w Strzelcach Opolskich SA informuje, że uruchamia w dniu 26 lipca br. (piątek) i 28 lipca br. (niedziela) przewozy osób na Uroczystości Odpustowe na Górze św. Anny. 26 lipca wyjazd autobusu z Dworca Autobusowego o godz. 8.30, na przystanku Agromet – godz. 8.35, powrót o godz. 12.00. W niedzielę, 28 lipca – wyjazd autobusu z Dworca Autobusowego o godz. 9.30, na przystanku Agromet – godz. 9.35; powrót – godz. 14.00. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie PKS za tę piękną inicjatywę!
•    Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zwraca się z apelem o oddawanie krwi, szczególnie w okresie wakacji kiedy utrudnione jest pozyskanie krwi od stałych krwiodawców z uwagi na urlopy, wyjazdy itp. Szczegóły na plakacie.
•    Decyzją ks. bp. Andrzeja Czai pracę duszpasterską w naszej Parafii kończy ks. Tomasz Szczeciński. 28 sierpnia br. rozpocznie pracę w parafii Św. Mikołaja i Św. Franciszka w Otmuchowie. Nowym wikariuszem w naszej Parafii, od 28 sierpnia br. zostanie ks. Janusz Sobiś. Dotychczas pracował w parafii Św. Zygmunta i Św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Data Mszy św. pożegnalnej ks. Tomasza zostanie podana w późniejszym terminie.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Drogim Parafianom i Szanownym Gościom  życzymy w czasie wakacji miłego odpoczynku, natomiast Rolnikom błogosławieństwa Bożego w pracach polowych.
•    

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 18.00 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20826303
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1285
3875
5160
20790686
135332
167601
20826303

Twoje IP: 3.227.251.94
Czas: 2023-05-30 14:07:40