XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XVII ZWYKŁA (28 lipca):

NIEDZIELA XVII ZWYKŁA (28 lipca):.
•    Po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek ofiar dla naszych misjonarzy w ramach Akcji Św. Krzysztof 2013. 1 gr za 1 km bezwypadkowej jazdy. Zachęcamy wszystkich kierowców do włączenia się! Dziękujemy!
•    O godz. 11.00 na Górze św. Anny -  Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Pawła Stobrawy z homilią biskupa gliwickiego Jana Kopca.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i z poświęceniem pojazdów. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Dziś kolekta także na bieżące funkcjonowanie Parafii. Dziękujemy za ofiary!
•    Dziś zakończenie 28. Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” [w bieżącym numerze m. in.: o zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia; o ideologii gender; o Kościele w Brazylii].

Poniedziałek  (29 lipca):
•    Wspomnienie św. Marty, siostry Łazarza i Marii.

Środa (31 lipca):
•    Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), prezbitera, wybitnego teologa, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów.

Czwartek (1 sierpnia):
•    Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego (1696-1787), biskupa i doktora Kościoła, gorliwego spowiednika, misjonarza i kaznodziei, jednego z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciela zgromadzenie ojców redemptorystów.
•    I Czwartek Miesiąca.
•    Rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. To okazja do zachowania abstynencji alkoholowej i sposób na współuczestnictwo w ofierze dla Kościoła oraz dobra okazja do kształtowania trzeźwościowych obyczajów w naszych rodzinach.

Piątek (2 sierpnia):
•    I Piątek Miesiąca.
•    Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. Odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

Sobota (3 sierpnia):
•    I Sobota Miesiąca.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XVIII ZWYKŁA (4 sierpnia):
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    10 sierpnia br. (sobota przed Odpustem Parafialnym) o godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych Parafian. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42). Zadbajmy, aby w naszych domach osoby starsze i chore nie były pozbawione sakramentów świętych!
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    W Kancelarii Parafialnej można się zapisywać na pieszą pielgrzymkę Częstochowy (19-24 sierpnia 2013 r.). 21 sierpnia br. grupa opolska i głubczycka Pielgrzymki przejdzie przez teren naszej Parafii. O godz. 10.30 Msza św. w naszym kościele. Już dziś prosimy o przygotowania, by – jak co roku – godnie przyjąć pielgrzymów.
•    Remont naszych organów – z przyczyn obiektywnych – potrwa do końca września br. Przepraszamy!
•    11 sierpnia br., w związku z naszym Odpustem Parafialnym odbędzie się Festyn parafialny. Jego celem ma być przede wszystkim integracja społeczności parafialnej oraz materialne wsparcie remontu organów przez zakup cegiełek. Każdy kupujący cegiełkę będzie miał możliwość wylosowania atrakcyjnej nagrody. W dalszym ciągu prosimy o zbiórkę przedmiotów na nagrody. Szczególnie kłaniamy się w stronę właścicieli sklepów, hurtowni i firm strzeleckich i prosimy o wsparcie… Wszystkie te przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu, można składać w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zapraszamy panie, które chciałyby ofiarować swoje wypieki, by dostarczyły je w dniu festynu o godz. 13.00 do Domu Katechetycznego. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w akcję zbierania fantów! Głównym punktem festynu będzie koncert Ryszarda Rynkowskiego.
•    We wrześniu w Opolu tradycyjna Pielgrzymka Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich: 8 września – Srebrnych Jubilatów; 15 września – Złotych Jubilatów. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia wszystkich chętnych Par. Na podane zgłoszenia i adresy zostaną wysłane indywidualne zaproszenia.
•    Rozpoczęliśmy inwentaryzację grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Jeśli spotkacie tam młodych ludzi fotografujących groby to są to nasi klerycy zaangażowani w tę akcję.
•    Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny. W niedzielę 4 sierpnia na Górze św. Anny spotkają się motocykliści. O godz. 14.00 w ramach pielgrzymki Piknik Motocyklowy na naszym Placu Targowym. Szczegóły na plakacie.
•    Oferta. Płyty z zapisem konferencji Akademii Damsko-Męskiej. Duszpasterstwo Akademickie Resurrexit informuje, że ukazały się płyty z nagraniami trzech kolejnych konferencji wygłoszonych w ramach opolskiej Akademii Damsko - Męskiej. Akademia Damsko - Męska to realizowany od trzech lat projekt opolskiego Duszpasterstwa Akademickiego Resurrexit. Spotkania skierowane do studentów i młodych małżonków odbywają się w auli Politechniki Opolskiej. Prowadzą je duszpasterze i osoby świeckie zaangażowane na co dzień w szeroko rozumiane duszpasterstwo małżeństw i narzeczonych. Płyty można zamawiać w dziale sprzedaży Wydawnictwa Świętego Krzyża w Opolu tel. 77 4531123, 77 4417155,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Osoby indywidualne mogą nabyć płyty na stronie sklep.wydawnictwo.opole.pl, wkrótce także na tolle.pl i mamy nadzieję w wielu innych miejscach w sieci. Osoby indywidualne mogą też zamawiać również płyty pisząc bezpośrednio na adres Duszpasterstwa Akademickiego Resurrexit: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Całkowity dochód z płyt jest przeznaczony na działalność statutową Duszpasterstwa Akademickiego Resurrexit. Cena detaliczna poszczególnych wydawnictw to 20 zł / szt.
•    W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie naszych rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!
•    Decyzją ks. bp. Andrzeja Czai pracę duszpasterską w naszej Parafii kończy ks. Tomasz Szczeciński. 28 sierpnia br. rozpocznie pracę w parafii Św. Mikołaja i Św. Franciszka w Otmuchowie. Nowym wikariuszem w naszej Parafii, od 28 sierpnia br. zostanie ks. Janusz Sobiś. Dotychczas pracował w parafii Św. Zygmunta i Św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Data Mszy św. pożegnalnej ks. Tomasza zostanie podana w późniejszym terminie.
•    W ostatnim czasie coraz częściej spotykamy się z postawami arogancji i aktami wandalizmu w naszych kościołach i obiektach parafialnych (próba włamania się do zakrystii kościoła Bożego Ciała; kradzież części kolekty zbieranej w czasie Mszy św. w niedzielę, kradzieże parapetów i pokrycia dachu na Domu Katechetycznym). Drodzy Parafianie i wszyscy Wierni! Prosimy o czujność i reagowanie z wyobraźnią na niepokojące i podejrzane zachowania takich osób w kościołach, na placu kościelnym, w pobliżu obiektów parafialnych. Wspominamy o tych niemiłych incydentach, żebyśmy mieli świadomość, w jakiej rzeczywistości żyjemy i czego doświadczamy, wy Parafianie, ale także my, wasi duszpasterze. Dziękujemy za wyrozumiałość i wszelką Waszą pomoc w tej sprawie!
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku wakacyjno–urlopowego. Całą wspólnotę powierzamy naszemu Patronowi Św. Wawrzyńcowi. Rolnikom - błogosławieństwa Bożego w pracach polowych.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 18.00 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20826410
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1392
3875
5267
20790686
135439
167601
20826410

Twoje IP: 3.227.251.94
Czas: 2023-05-30 14:29:31