XVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XVIII ZWYKŁA (4 sierpnia):

NIEDZIELA XVIII ZWYKŁA (4 sierpnia):.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Dziś kolekta Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziękujemy za ofiary!
•    Dziękujemy wszystkim kierowcom i nie tylko kierowcom - za ofiary do puszek złożone w ostatnią niedzielę dla naszych misjonarzy w ramach Akcji Św. Krzysztof 2013. 1 gr za 1 km bezwypadkowej jazdy. Zebraliśmy 2,5 tys. zł.
•    Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny. O godz. 14.00 w ramach pielgrzymki Piknik Motocyklowy na naszym Placu Targowym. Szczegóły na plakacie.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” [w bieżącym numerze m. in.: o zakończonych XVIII Światowych Dniach Młodzieży; o Koptach – egipskich chrześcijanach, którzy żyją jak obcy we własnej ojczyźnie; o konkordacie w 20. rocznicę jego –podpisania między Rzeczpospolitą a Stolicą Apostolską; ].

Poniedziałek  (5 sierpnia):
•    Wspomnienie dowolne Matki Boskiej Śnieżnej (obraz w naszym ołtarzu głównym).

Wtorek (6 sierpnia)
•    Święto Przemienienia Pańskiego.

Środa (7 sierpnia):
•    Wspomnienie dowolne bł. Edmunda Bojanowskiego.

Czwartek (8 sierpnia):
•    Wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
•    81. urodziny ks. abpa Alfonsa Nossola.

Piątek (9 sierpnia):
•    Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy (1891-1942). Urodziła się we Wrocławiu w rodzinie żydowskiej. Bardzo wykształcona, mimo protestów rodziny przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam aresztowana i wywieziona do obozu w Oświęcimiu, zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją Błogosławiony Jan Paweł II w 1998 roku, a w rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.
•    Na godz. 16.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy rozkładaniu namiotu festynowego w ogrodzie parafialnym. Każda para rąk się przyda!

Sobota (10 sierpnia):
•    Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (†258). Zginął za wiarę w Chrystusa. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła da się wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię.
•    Od godz. 8.30 - odwiedziny chorych i starszych Parafian. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42). Zadbajmy, aby w naszych domach osoby starsze i chore nie były pozbawione sakramentów świętych!
•    O godz. 16.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XIX ZWYKŁA (11 sierpnia). Odpust Parafialny:
•    Odpust Parafialny. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.45; 8.00; 9.30; 11.00 (Suma) i 18.00. O godz. 15.00 w ogrodzie plebanijnym – Nieszpory Odpustowe. Okazja do spowiedzi przed Odpustem w sobotę od godz. 16.00. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Józef Kara, oficjał Sądu Biskupiego Diecezji Gliwickiej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości!
•    Kolekta odpustowa na potrzeby naszej Parafii.
•    Po nabożeństwie popołudniowym o godz. 15.30 - Festyn parafialny. Jego celem jest integracja społeczności lokalnej i parafialnej oraz materialne wsparcie remontu organów przez zakup cegiełek. Każdy kupujący cegiełkę będzie miał możliwość wylosowania atrakcyjnej nagrody (telewizor 50-calowy, skuter, rower, pielgrzymka do Rzymu…). Będzie można miło spędzić czas. W trakcie - gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów lokalnych… Możliwość skorzystania z małej gastronomii… Głównym punktem festynu będzie koncert Ryszarda Rynkowskiego o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!!!
•    W Kancelarii Parafialnej można się zapisywać na pieszą pielgrzymkę Częstochowy (19-24 sierpnia 2013 r.). 21 sierpnia br. grupa opolska i głubczycka Pielgrzymki przejdzie przez teren naszej Parafii. O godz. 10.30 Msza św. w naszym kościele. Już dziś prosimy o przygotowania, by – jak co roku – godnie przyjąć pielgrzymów.
•    We wrześniu w Opolu tradycyjna Pielgrzymka Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich: 8 września – Srebrnych Jubilatów; 15 września – Złotych Jubilatów. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia wszystkich chętnych Par. Na podane zgłoszenia i adresy zostaną wysłane indywidualne zaproszenia.
•    Rozpoczęliśmy inwentaryzację grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Jeśli spotkacie tam młodych ludzi fotografujących groby to są to nasi klerycy zaangażowani w tę akcję.
•    15 sierpnia w Starym Opactwie w Rudach Raciborskich odbędzie się metropolitalny obchód uroczystości odpustowej Wniebowzięcia NMP. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie abp Jan Graubner, metropolita ołomuniecki. Szczegóły na plakacie.
•    W sobotę i niedzielę 17-18 sierpnia br. w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości ku czci św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej. W sobotę w kościele parafialnym odbędą się Nieszpory i Msza św. z procesją do sanktuarium. W niedzielę o godz. 11.00 suma na placu przed sanktuarium a po niej procesja do kościoła parafialnego. O 15.00 Nieszpory w kościele parafialnym. Szczegóły na plakacie.
•    Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników i Dożynki Krajowe na Jasnej Górze. W dniach 31 sierpnia – 1 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników oraz Święto Dziękczynienia za plony. Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę o godz. 11.00. Szczegóły na plakacie.
•    W odpowiedzi na zaproszenie watykańskiej kongregacji Biuro Podróży św. Jacek organizuje Pielgrzymkę Rodzin do Rzymu  w Roku Wiary w dniach 23 – 29 października 2013 r. Podczas pielgrzymki przewiduje się spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Szczegóły na: http://swjacek.eu/index.php/pielgrzymki/rzym.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje nam Bóg, a rolnikom na trud żniwny mówimy: Szczęść Boże!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 18.00 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20826305
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1287
3875
5162
20790686
135334
167601
20826305

Twoje IP: 3.227.251.94
Czas: 2023-05-30 14:08:26