XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XIX ZWYKŁA (11 sierpnia)
ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA:

NIEDZIELA XIX (11 sierpnia):.
•    Uroczystość odpustowa w naszej Parafii. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.45; 8.00; 9.30; 11.00 (Suma) i 18.00. Księdzu kaznodziei Józefowi Karze, oficjałowi Sądu Biskupiego Diecezji Gliwickiej dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.
•    Odpust parafialny to uroczystość patrona kościoła. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego. Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych. Odpust jest cząstkowy albo zupełny zależnie od tego, czy od kary doczesnej należnej za grzechy uwalnia w części czy w całości (Katechizm Kościoła Katolickiego 1471). Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami: 1.  wierny musi być w stanie łaski uświęcającej (Komunia św.); 2. wzbudzić w sobie wewnętrzną postawę całkowitego oderwania od grzechu, także powszedniego; 3. pomodlić się zgodnie z intencjami Ojca Świętego ("Ojcze nasz", "Zdrowaś" i jedna dowolna modlitwa). Odpust zupełny, darujący wszelkie kary doczesne, można uzyskać jedynie raz dziennie. W przypadku niewypełnienia któregokolwiek z powyższych warunków zyskać można odpust cząstkowy, darujący nam część kar doczesnych. Odpust można uzyskać za siebie lub za osobę zmarłą. Nie można go uzyskać za inną osobę żyjącą, gdyż ona sama ma szansę jeszcze zatroszczyć się o swoje zbawienie.
•    O godz. 15.00 zapraszamy do ogrodu parafialnego na Uroczyste Nieszpory Odpustowe, a po nich na Festyn Parafialny. Jego celem jest integracja społeczności lokalnej i parafialnej oraz materialne wsparcie remontu organów przez zakup cegiełek. Każdy kupujący cegiełkę będzie miał możliwość wylosowania atrakcyjnej nagrody (telewizor 50-calowy, skuter, rower, pielgrzymka do Rzymu…). Będzie można miło spędzić czas. W trakcie - gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów lokalnych… Możliwość skorzystania z małej gastronomii… Głównym punktem festynu będzie koncert Ryszarda Rynkowskiego o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!!!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziś kolekta na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary!
•    Wszystkim Wam Drodzy Parafianie, Dobrodzieje i Darczyńcy serdeczne „Bóg zapłać” za dar modlitwy i ofiarność. Szczególne słowa podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej: za dekoracje, porządek w i wokół kościołów oraz za wszelką okazaną życzliwość.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzenia naszych chorych i starszych Parafian i za troskę o to, aby w naszych domach osoby te nie były pozbawione sakramentów świętych!
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” [w bieżącym numerze m. in.: jak wygląda Kościół w mediach głównego nurtu?; papież Franciszek nie zmienia nauki Kościoła o nierozerwalności małżeństwa].

Poniedziałek  (12 sierpnia):
•    Na godz. 16.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy składaniu namiotu festynowego w ogrodzie parafialnym. Każda para rąk się przyda!

Środa (14 sierpnia):
•    Wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941), franciszkańskiego kapłana i męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

Czwartek (15 sierpnia):
•    Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Msze w dzień uroczystości według porządku świątecznego. W naszym kraju ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu.
•    28. Rocznica Konsekracji ks. bpa Jana Bagińskiego.
•    Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
•    W Starym Opactwie w Rudach Raciborskich - metropolitalny obchód uroczystości odpustowej Wniebowzięcia NMP

Piątek (16 sierpnia):
•    Wspomnienie dowolne św. Rocha. Kult św. Rocha rozszedł się szybko po Europie. Częste epidemie, które dziesiątkowały ludność i wyludniały osady ludzkie, sprzyjały rozwojowi czci św. Rocha jako patrona od zarazy. Św. Roch jest patronem aptekarzy, lekarzy, ogrodników, rolników, szpitali i więźniów. Uważany jest także za opiekuna zwierząt domowych.
•    77. Urodziny obchodzi ks. Radca Joachim Dembonczyk. Dziękujemy Księdzu za obecność i zaangażowanie w naszej Parafii i życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.
•    Rozpoczynają się na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP.

Sobota (17 sierpnia):
•    Uroczystość Świętego Jacka Odrowąża z Kamienia Śląskiego (1200-1257), polskiego dominikanina, który poświęcił się misjom; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej. Jest głównym patronem Metropolii Górnośląskiej.
•    36. Rocznica Konsekracji ks. abpa Alfonsa Nossola.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XX ZWYKŁA (18 sierpnia):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•   W poniedziałek, 19 sierpnia wyrusza Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. 21 sierpnia br. grupa opolska i głubczycka Pielgrzymki przejdzie przez teren naszej Parafii. O godz. 10.30 Msza św. w naszym kościele. Już dziś prosimy o przygotowania, by – jak co roku – godnie przyjąć pielgrzymów.
•    Rozpoczęliśmy inwentaryzację grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Jeśli spotkacie tam młodych ludzi fotografujących groby to są to nasi klerycy zaangażowani w tę akcję.
•    W sobotę i niedzielę 17-18 sierpnia br. w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości ku czci św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej. W sobotę w kościele parafialnym odbędą się Nieszpory i Msza św. z procesją do sanktuarium. W niedzielę o godz. 11.00 suma na placu przed sanktuarium a po niej procesja do kościoła parafialnego. O 15.00 Nieszpory w kościele parafialnym. Szczegóły na plakacie.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Gościom i Parafianom głębokiego przeżycia Odpustu, radosnej festynowej zabawy oraz dobrego całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 18.00 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20826250
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1232
3875
5107
20790686
135279
167601
20826250

Twoje IP: 3.227.251.94
Czas: 2023-05-30 13:44:51