XX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XX ZWYKŁA (18 sierpnia):

NIEDZIELA XX (18 sierpnia):
•    Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 żegnamy naszego wikariusza ks. Tomasza Szczecińskiego. Z dniem 28 sierpnia na mocy dekretu Księdza Biskupa Andrzeja Czai kończy On posługę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy ks. Tomkowi za rok wspólnej pracy, za codzienną posługę przy ołtarzu, zwłaszcza za pracę z młodzieżą i Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. Życzymy, aby doświadczenie, które zdobył w Strzelcach było trwałym fundamentem Jego dalszej pracy kapłańskiej. Niech św. Wawrzyniec wyprasza potrzebne łaski. Drogi Tomku, „Bóg zapłać” za wszystko i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej parafii Świętych Mikołaja i Franciszka Ksawerego  w Otmuchowie!
•    Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie i przebieg naszego Odpustowego Festynu Parafialnego w ubiegłą niedzielę. Szczególne wyrazy wdzięczności: naszym lokalnym zespołom muzycznym; organizatorom zabaw dla dzieci; osobom, które bezpośrednio pracowały przy stoiskach i te stoiska przygotowały; gospodyniom za upieczenie pysznych ciast; za złożenie ofiar na ciasto; sponsorom za ufundowanie nagród; strzeleckiej GS za włączenie się do festynu, panom za postawienie i złożenie namiotu; p. Burmistrzowi za wypożyczenie namiotu; wszystkim, którzy ciężko pracowali, by to nasze świętowanie było udane. „Bóg zapłać” za zakupione cegiełki. Całkowity dochód z festynu wyniósł ponad 14 tys. zł. Zasili on koszt remontu organów. Drodzy Parafianie i Goście! Tak liczna frekwencja na Festynie świadczy o dobrej integracji naszej lokalnej i kościelnej społeczności! W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich dobrodziejów i tych, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Odpustowego Festynu Parafialnego. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii i    kolektę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego z Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Dziś kolekta na bieżące funkcjonowanie Parafii. Dziękujemy za ofiary!
•    W Kamieniu Śląskim o godz. 11.00 suma odpustowa ku czci św. Jacka na placu przed sanktuarium.
•    Ewangelizacja Miast. Pierwsza z cyklu organizowanych na terenie diecezji opolskiej akcji ewangelizacyjnych „Ewangelizacja miast” w parafii pw. Ducha Świętego i Matki Kościoła w Kędzierzynie. Akcje koordynuje Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Diecezji Opolskiej. Szczegóły na plakacie.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek  (19 sierpnia):
•    Wyrusza Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
•    O godz. 18.00 Msza św.w intencji wszystkich dobrodziejów i tych, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Odpustowego Festynu Parafialnego.

Wtorek (20 sierpnia):
•    Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Środa (21 sierpnia):
•    Wspomnienie św. Piusa X, papieża.
•    Grupa opolska i głubczycka Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przejdzie przez teren naszej Parafii. Postarajmy się godnie przyjąć pielgrzymów. Zapraszamy do  włączenia się w to przyjęcie pielgrzymów przez przyniesienie (w środę rano) artykułów spożywczych, ciasta, owoców, napojów. O godz. 10.30 Msza św. w naszym kościele.

Czwartek (22 sierpnia):
•    Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

Sobota (24 sierpnia):
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XXI ZWYKŁA (25 sierpnia):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    O godz. 14.00 Msza św. Dożynkowa z podziękowaniem za tegoroczne zbiory. W imieniu organizatorów Dożynek Sołectw Miejskich serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczystą Msze św. dożynkową oraz na uroczystości dożynkowe rozpoczynające się korowodem dożynkowym ulicami Mokrych Łan do boiska sportowego.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.
•    Trwa inwentaryzacja grobów na naszym cmentarzu parafialnym.
•    W dniach 13-15 września nasza coroczna Pielgrzymka Parafialna na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu, by móc – choć jeden dzień – wziąć w niej udział. Szczególnie jest to ważne z racji przeżywanego Roku Wiary.
•    Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. Organizatorzy proponują dwa jesienne terminy skupienia, na które zaproszeni są wierni należących do wspólnot Żywego Różańca w parafiach poszczególnych rejonów duszpasterskich: 7 września 2013 r. o godz. 10.00 – rejon Nysa i Racibórz; 5  października 2013 r. o godz. 10.00 – rejon Opole i Kluczbork. W programie spotkania: konferencja, okazja do sakramentu pokuty, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, spotkanie z Siostrami oraz wspólna modlitwa różańcowa.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy spokojnych, bezpiecznych, pełnych radości wakacyjnych dni.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13692204
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1782
5521
15189
13622997
50674
194510
13692204

Twoje IP: 3.236.108.61
Czas: 2020-07-08 07:39:06