XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXII ZWYKŁA (1 września):

NIEDZIELA XXII (1 września):.
•    Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.
•    Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna oraz udział dzieci i młodzieży we Mszach św. szkolnych i niedzielnych powinny być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii. Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziękujemy za ofiary!
•    Dziękujemy Sołectwom Miejskim, z Sołectwem Mokre Łany na czele, działkowiczom, pracownikom rolnictwa i Gospodarstwu Księży Las - za Msze św. dziękczynne za szczęśliwie zakończone żniwa i zebrane plony.
•    Inauguracja nowego roku szkolnego w naszej parafii: dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych – w poniedziałek o godz. 16.30 w kościele parafialnym, z poświęceniem przyborów szkolnych; dla młodzieży szkół średnich w kościele Bożego Ciała – w czwartek o godz. 19.00 (po Eucharystii spotkanie w Domu Katechetycznym). Pół godziny przed Mszą św. okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty! Chcielibyśmy również zachęcić Was drogie dzieci do tego, abyście uczestniczyły kiedy tylko to jest możliwe we Mszy św. niedzielnej o godz. 10.15  i bliżej podeszły do ołtarza. Dlatego też na tej Mszy będą zarezerwowane dla Was ławki, abyście żywo i w gronie kolegów i koleżanek uczestniczyły w spotkaniu z Panem Jezusem.
•    74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” [w bieżącym numerze m.in.: o polskich parafiach; o zagrożeniach duchowych; o poziomie edukacji w naszym kraju; o opolskiej pielgrzymce na Jasną Górę].

Poniedziałek  (2 września):
•    O godz. 16.30 w kościele parafialnym uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2013/2014. Msza św. O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla uczniów, rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego. Nie będzie w związku z tym Mszy św. szkolnej w czwartek!
•    O godz. 18.45 - pierwsze po wakacjach - spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie prowadzi  dr  Georg Glomb. Zapraszamy!

Wtorek (3 września):
•    Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Czwartek (5 września):
•    Pierwszy Czwartek Miesiąca.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w sierpniu br.
•    O godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała  Msza św. O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla młodzieży, rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego. Po Eucharystii spotkanie w Domu katechetycznym.

Piątek (6 września):
•    Pierwszy Piątek Miesiąca.
•    Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 Katecheza dla Dorosłych. Prelekcję na temat Wychowanie. Prawo czy obowiązek? wygłosi ks. dr Krzysztof Matysek, wieloletni Dyrektor Wydziału Katechetycznego Opolskiej Kurii, obecnie proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biedrzychowicach. Zapraszamy!

Sobota (7 września):
•    Pierwsza Sobota Miesiąca.
•    Dzień Katechety w Diecezji Opolskiej.
•    Od godz. 8.30 odwiedziny naszych chorych i starszych parafian. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42). Przy zgłoszeniach prosimy o informację - czy osoba chora lub starsza pragnie przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Zadbajmy, aby w naszych domach osoby starsze i chore nie były pozbawione sakramentów świętych!
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    Na Mszy św. o godz. 18.00 śpiewać będzie znana grupa Ewangelizacyjna OO. Misjonarzy Klaretynów  CLARET GOSPEL z Wybrzeża Kości Słoniowej. Po Mszy św. koncert zespołu. Grupa Claret Gospel powstała w 2002 roku, w misji klaretyńskiej na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Jej cel to ewangelizacja poprzez muzykę, taniec i żywe świadectwo wiary, w myśl postanowień XIII Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów pod hasłem „Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej”. Głównym jego przekazem jest zachęta do dawania świadectwa o wierze przykładem własnego życia.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA (8 września):
•    Opuszcza się w tym roku obchód Święta Narodzenia NMP. Zgodnie z tradycją, po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
•    Kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
•    Trwa inwentaryzacja grobów na naszym cmentarzu parafialnym.
•    W dniach 13-15 września nasza Pielgrzymka Parafialna na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu, by móc – choć jeden dzień – wziąć w niej udział. Szczególnie jest to ważne z racji przeżywanego Roku Wiary. Zainteresowanych wyjazdem na Nabożeństwo ze Świecami w Grocie Lurdzkiej (sobota, 14 września, godz. 19.00) prosimy o zapisywanie się (do niedzieli, 8 września) w Kancelarii Parafialnej bądź w zakrystii. Jeśli będzie wystarczająca liczba chętnych – zamówimy autokar.
•    5  października 2013 r. o godz. 10.00 Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. Będzie przygotowany autokar. Zapisy w Kancelarii Parafialnej.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Obejmujemy wszystkich serdeczną modlitwą, a w szczególności Dyrekcje Szkół w naszej parafii, Grona Pedagogiczne, pracowników Szkół oraz wszystkich uczniów. Dzieciom i młodzieży życzymy samych sukcesów i dobrych ocen, a nauczycielom, katechetom i rodzicom - dużo cierpliwości i wytrwałości. Niech dobry Bóg - przez wstawiennictwo naszego patrona św. Wawrzyńca - Wszystkim obficie błogosławi na ten nowy czas, który przed nami się otwiera!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13676190
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6713
6249
53193
13576656
34660
194510
13676190

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 21:08:08