XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA (8 września):

NIEDZIELA XXIII (8 września):.
•    Opuszcza się w tym roku obchód Święta Narodzenia NMP. Zgodnie z tradycją, po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Dziękujemy za ofiary!
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzenia naszych chorych i starszych parafian. Wszystkim ich bliskim dziękujemy za opiekę i troskę. Dbajmy, aby w naszych domach osoby starsze i chore nie były pozbawione sakramentów świętych!
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Czwartek (12 września):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi.

Piątek (13 września):
•    Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
•    O godz. 11.00 Msza św. w intencji naszych Pielgrzymów wyruszających na Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi na Górę św. Anny. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Przy zapisie każdy uczestnik otrzyma „Paszport Pielgrzyma”. Zachęcamy do licznego udziału. Chcemy modlić się m.in. o zdrowie dla ks. proboszcza Wolfganga.
•    O godz. 14.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych pracowników Tauron Dystrybucja S. A. z okazji Dnia Energetyka, o bezpieczeństwo w pracy, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla pracowników i emerytów oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych.

Sobota (14 września):
•    Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
•    O godz. 17.00 z Dworca Autobusowego wyjazd autokaru na Nabożeństwo (ze świecami) w ramach obchodów odpustu Podwyższenia Krzyża Św. w Grocie Lurdzkiej na Górze Św. Anny. Powrót około godz. 21.15. Dziękujemy Przedsiębiorstwu PKS w Strzelcach Opolskich SA za piękną inicjatywę!
•    Kolacja dla wszystkich naszych Parafian- Pielgrzymów po obchodach kalwaryjskich w „Kurniku” na Górze św. Anny przy ulicy Leśnej 8. Wszystkich będących w tym dniu na obchodach kalwaryjskich - serdecznie zapraszamy!
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XXIV ZWYKŁA (15 września):
•    Kolekta na budowę kościołów i jałmużna postna.
•    Trwa inwentaryzacja grobów na naszym cmentarzu parafialnym.
•    W dniach 15. – 21. września przeżywać będziemy „Tydzień Wychowania”. Jest to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego i Rady Szkół Katolickich, która stawia sobie za cel troskę o wychowanie młodego pokolenia i szukanie rozwiązań złożonych problemów wychowawczych. Hasłem tegorocznego tygodnia będą słowa: „Wychowywać do wartości”.
•    Duszpasterstwo Sanktuarium Maria Hilf oraz Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej zapraszają na Pielgrzymkę Trzech Narodów do Panny Marii Wspomożenia Wiernych w Złotych Górach (Zlaté Hory) koło Głuchołaz, w sobotę 21 września br. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10.00, zaś zakończenie przewiduje się ok. godz. 15.15. W programie m.in.: modlitwa różańcowa, Eucharystia (z udziałem kard. Dominika Duki OP, bpa Andrzeja Czai, bpa Františka Lobkowicza), uczczenie relikwii bł. Jana Pawła II. Szczegółowe informacje: www.mariahilf.cz.
•    5  października 2013 r. o godz. 10.00 Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. Będzie przygotowany autokar. Zapisy w Kancelarii Parafialnej.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Dziękując za Krzyż Chrystusa, na którym dokonało się nasze zbawienie, przez wstawiennictwo Św. Jana Chryzostoma, którego wspomnienie obchodzimy w piątek, życzymy – w rozpoczynającym się tygodniu - wielu łask Bożych. Szczęść Boże.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675922
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6445
6249
52925
13576656
34392
194510
13675922

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:24:01