XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXIV ZWYKŁA (15 września):

NIEDZIELA XXIV (15 września):
•    Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas tylu pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw naszego umiłowanego Jana Pawła II, a także Benedykta XVI, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich… Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
•    Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne. Późnym popołudniem przywitanie naszych pielgrzymów z Góry św. Anny.
•  "Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej parafii i za ofiary do puszek na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Dziś kolekta na budowę kościołów i jako jałmużna postna. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary!
•    Dziś rozpoczyna się „Tydzień Wychowania” (potrwa do 21 września). Jest to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego i Rady Szkół Katolickich, która stawia sobie za cel troskę o wychowanie młodego pokolenia i szukanie rozwiązań złożonych problemów wychowawczych. Hasłem tegorocznego tygodnia będą słowa: „Wychowywać do wartości”.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek  (16 września):
•    Święteg0 Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

Wtorek (17 września):
•    W rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

Środa (18 września):
•    Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika i Patrona Polski.
•  O godz. 18.00 Msza św. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki w intencji naszej młodzieży, zwłaszcza przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasy I, II i III gimnazjum) i ich rodziców. Po Eucharystii spotkanie organizacyjno-informacyjne (rozdanie deklaracji i indeksów). Zapraszamy!

Czwartek (19 września):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi.
•    Z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży – zapraszamy o godz. 19.00 naszą młodzież do kościoła Bożego Ciała. Rozpoczniemy modlitwą, a później przejdziemy do salek parafialnych.

Piątek (20 września):
•    Świętych: Andrzeja Kim Taegon (†1839), prezbitera koreańskiego, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Pawła Chong Hasang, kleryka koreańskiego i Towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem.

Sobota (21 września):
•    Obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.
•    Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski oraz Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zapraszają na 19.  Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 21-22 września 2013 roku. W tym roku organizacja pielgrzymki została powierzona naszej diecezji. Mszy św. w niedzielę 22 września na jasnogórskich wałach będzie przewodniczył i homilię wygłosi nasz ks. bp Andrzej Czaja. Zachęcamy rodziny naszej parafii do uczestnictwa w tej pielgrzymce!
•    Duszpasterstwo Sanktuarium Maria Hilf oraz Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej zapraszają na Pielgrzymkę Trzech Narodów do Panny Marii Wspomożenia Wiernych w Złotych Górach (Zlaté Hory) koło Głuchołaz. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10.00, zaś zakończenie przewiduje się ok. godz. 15.15. W programie m.in.: modlitwa różańcowa, Eucharystia (z udziałem kard. Dominika Duki OP, bpa Andrzeja Czai, bpa Františka Lobkowicza), uczczenie relikwii bł. Jana Pawła II. Szczegółowe informacje: www.mariahilf.cz.

NIEDZIELA XXV ZWYKŁA (22 września):
•    Kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    Dożynki Diecezjalne na Górze św. Anny. Suma dożynkowa o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów proszone są o gromadzenie się na schodach prowadzących do groty lurdzkiej, by w procesji udać się do Groty na Mszę św. Tegorocznym dożynkom przewodniczy rejon opolski – dekanat Ujazd Śl.
•    25 września br. (środa) o godz. 18.30 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku będą się przygotowywać do przyjęcia I Komunii Świętej. Przypominamy o przyniesieniu wypełnionych deklaracji.
•    25 września br. (środa) w kościele św. Piotra i Pawła w Opolu Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Wyjazd chętnych z naszej parafii – autokarem z Rynku o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii i w Kancelarii parafialnej. Opłata – 15 zł.
•    W Roku Wiary Wspólnota w Duchu Świętym serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w Rekolekcjach Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 września br. w kościele parafialnym o godz. 19.00.
•    4 października br. (piątek) o godz. 20.00 w Opolu spotkanie diecezjalne po Światowych Dniach Młodzieży „Rio w Opolu”. Zapraszamy naszą młodzież do udziału. Zapisy u ks. Krzysztofa lub ks. Janusza.
•    5  października 2013 r. o godz. 10.00 Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. Będzie przygotowany autokar. Zapisy w Kancelarii Parafialnej.
•    W najbliższy poniedziałek (16 września br.) na parkingu obok baszty w godzinach 13.00-13.45 będzie ambulans, w którym będzie można wykonać badanie gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy (Krakowskie Centrum Diagnostyki). Cena badania – 25 zł.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy wielu łask Bożych na cały rozpoczęty dzisiaj tydzień.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675601
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6124
6249
52604
13576656
34071
194510
13675601

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 19:22:58