XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXV ZWYKŁA (22 września):

NIEDZIELA XXV (22 września):
•    Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas grupy: Odnowa w Duchu Świętym, Franciszkański Zakon Świeckich, Róże Różańcowe, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza… (szczegóły na naszej stronie internetowej). Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy!
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na budowę kościołów i jałmużnę postną. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary! Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim uczestnikom – z ks. Bartłomiejem na czele - naszej parafialnej pielgrzymki na Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego na Górę św. Anny. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie dla dobra naszych pielgrzymów, za przygotowanie noclegów i posiłków, za wszelkie złożone na ten cel ofiary. Dziękujemy za wspaniałe przywitanie i dekoracje domów.
•     Dożynki Diecezjalne na Górze św. Anny. Suma dożynkowa o godz. 11.00.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek  (23 września):
•    Świętego Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbitera, kapucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej.

Wtorek (24 września):
•    37. Rocznica Śmierci ks. bpa Franciszka Jopa, I Biskupa Opolskiego.
•    O godz. 19.00 nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Środa (25 września):
•    Błogosławionego Władysława z Gielniowa (1440-1505), franciszkanina przepełnionego duchem pokuty i płomiennego kaznodziei.
•     O godz. 18.30 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku będą się przygotowywać do przyjęcia I Komunii Świętej. Przypominamy o przyniesieniu wypełnionych deklaracji.
•    Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji uzdrowienia. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. 21.00. Wyjazd chętnych z naszej parafii – autokarem z Rynku o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii i w Kancelarii parafialnej. Opłata – 15 zł.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedmałżeńska.

Czwartek (26 września):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży w Domu Katechetycznym. Serdecznie zapraszamy!

Piątek (27  września):
•    Świętego Wincentego a Paulo, (1581-1660), prezbitera, „duszpasterza galerników”, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.
•    O godz. 19.00 w kościele parafialnym pierwsze spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. To czas poznawania i pogłębienia życia w Chrystusie. To nauka szczerej rozmowy z Bogiem. Organizatorem rekolekcji jest Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” działająca przy naszej parafii.

Sobota (28 września):
•    Świętego Wacława, (ok. 903-935?), księcia czeskiego, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; patrona Czech.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XXVI ZWYKŁA (29 września):
•    Kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    Kandydatom do Bierzmowania z klas I, II i III gimnazjalnych, którzy pragną uczestniczyć w naszej parafii w formacji przygotowującej w do przyjęcia tego Sakramentu, przypominamy o pobraniu i złożeniu – do 29 września br. w kancelarii parafialnej  – wypełnionych deklaracji.
•     W niedzielę – 29 września br. – uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego organizują akcję „Mufinka dla Afryki” (mufinka - okrągłe ciastko w kształcie babeczki z różnymi dodatkami). Będą rozprowadzane „mufinki”, a całość dochodu jest przeznaczona na częściowe pokrycie budowy kościoła w Togo, w parafii, której proboszczem jest absolwent Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – ks. Zygmunt Piontek.
•    4 października br. (piątek) o godz. 20.00 w Opolu spotkanie diecezjalne po Światowych Dniach Młodzieży „Rio w Opolu”. Zapraszamy naszą młodzież do udziału. Zapisy u ks. Krzysztofa lub ks. Janusza.
•    Informujemy, że katechezy przedchrzcielne w naszej parafii będą się odbywać w soboty przed pierwszymi niedzielami miesiąca (W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 odprawiana jest Msza św. chrzcielna). Najbliższa – 5 października br. o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
•    5 października od godz. 8.30 pragniemy odwiedzić naszych chorych i starszych parafian. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42). Zadbajmy, aby w naszych domach osoby starsze i chore nie były pozbawione sakramentów świętych!
•    5  października 2013 r. o godz. 10.00 Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. Będzie przygotowany autokar. Zapisy w Kancelarii Parafialnej.
•    2 października br. (środa) odbędzie się nasza Doroczna Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Jej główną intencją jest modlitwa za wszystkie rodziny i mieszkańców parafii i miasta. Rozpoczęcie w kościele o godz. 8.30. Wyjazd autokarami z Rynku o godz. 8.30. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 11.00. Droga Krzyżowa na wałach o godz. 14.00. Powrót ok. godz. 16.00. Koszt – 25 zł. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Gorąco zachęcamy do udziału!
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy wielu łask Bożych na cały rozpoczęty dzisiaj tydzień.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13676143
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6666
6249
53146
13576656
34613
194510
13676143

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 21:00:32