XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXVI ZWYKŁA (29 września):

NIEDZIELA XXVI (29 września):
•    Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój dzieci, rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.
•    Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne z wręczeniem poświęconych Różańców kandydatom do przyjęcia I Komunii Świętej w 2014 (11 maja 2014). Zapraszamy dzieci i rodziców!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Dziś także ofiary przeznaczone są na bieżące funkcjonowanie parafii. Dziękujemy za Waszą hojność.
•    Zgodnie z zapowiedzią i komunikatem Biskupa Opolskiego – w przedsionku kościoła promocja i możliwość zakupu książki „Czwarte przykazanie.pl”, do czego serdecznie zachęcamy. Cena książki – 30 zł.
•     Dziś także uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego organizują akcję „Mufinka dla Afryki” (mufinka - okrągłe ciastko w kształcie babeczki z różnymi dodatkami). Będą rozprowadzane „mufinki”, a całość dochodu jest przeznaczona na częściowe pokrycie budowy kościoła w Togo, w parafii, której proboszczem jest absolwent Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – ks. Zygmunt Piontek.
•    W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.30 (przed Mszą św. wieczorną). Za odmówienie Różańca Św. można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.  Szczególnie o naszych klerykach Tomaszu i Andrzeju. Dziękujemy im za wakacyjne zaangażowanie na rzecz parafii i życzymy wytrwania i ciągłego wzrostu na drodze kapłańskiego powołania.
•    W kaplicy szpitalnej modlitwa różańcowa w październiku we wtorki i piątki o godz. 18.30.  
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek  (30 września):
•    Wspomnienie św. Hieronima (ok. 345-419 lub 420), prezbitera, doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
•    6. rocznica beatyfikacji w Nysie - bł. Marii Luizy Merkert, założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Msza św. w intencji naszych Sióstr Elżbietanek o godz. 18.00. Po Mszy św. – dla chętnych – film z beatyfikacji bł. Marii Merkert

Wtorek (1 października):
•     Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewicy i doktora Kościoła, patronki misji katolickich.

Środa (2 października):
•    Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
•    Nasza Doroczna Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Jej główną intencją jest modlitwa za wszystkie rodziny i mieszkańców parafii i miasta. Rozpoczęcie w kościele o godz. 8.15. Wyjazd autokarami z Rynku o godz. 8.30. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 11.00. Droga Krzyżowa na Wałach o godz. 14.00. Powrót ok. godz. 16.00. Koszt – 25 zł. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Gorąco zachęcamy do udziału!
•     O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna).

Czwartek (3 października):
•    I Czwartek Miesiąca.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi.
•    Msza św. dla młodzieży i studentów z okazji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego (od godz. 18.30 okazja do spowiedzi) będzie 10 października br. o godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała. Po Eucharystii spotkanie w Domu Katechetycznym. Już dziś zapraszamy!

Piątek (4 października):
•    Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy.
•    I Piątek Miesiąca.
•    Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 Katecheza dla Dorosłych. Prelekcję na temat Medjugorje – miejsce objawień? wygłosi ks. prof. dr hab. Tadeusz Dola, Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Zapraszamy!
•    O godz. 20.00 w Opolu - Szczepanowicach odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży Bota Fe - dodaj wiary! Spotkanie będzie nawiązaniem do ŚDM w Rio de Janeiro a jednocześnie zainicjuje przygotowania do ŚDM w Krakowie. Nabożeństwu towarzyszyć będzie wiele symboli związanych z tym, co wydarzyło się w Rio, szczególnym znakiem będzie Krzyż Oczekiwania. Także każdy z uczestników otrzyma krzyżyk - w nawiązaniu do krzyża ŚDM. Oprócz tego młodzież otrzyma książkę z tekstami przemówień Papieża Franciszka. Mszy św. na zakończenie spotkania będzie przewodniczyć Ks. Bp Andrzej Czaja. Zapraszamy naszą młodzież do udziału. Zapisy u ks. Krzysztofa lub ks. Janusza. Wyjazd autobusu z Rynku o godz. 19.00.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. To czas poznawania i pogłębienia życia w Chrystusie. To nauka szczerej rozmowy z Bogiem. Organizatorem rekolekcji jest Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” działająca przy naszej parafii.

Sobota (5 października):
•    Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938), dziewicy, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Błogosławiony Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia”, która wyszła z Polski.
•    I Sobota Miesiąca.
•    Od godz. 8.30 odwiedziny naszych chorych i starszych parafian. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42). Zadbajmy, aby w naszych domach osoby starsze i chore nie były pozbawione sakramentów świętych!
•    O godz. 8.30 wyjazd autokaru na Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. Zapisy w Kancelarii Parafialnej.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•    O godz. 19.30 na plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich jej członków.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XXVII ZWYKŁA (6 października):
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    77. urodziny obchodzi ks. Reinhold Buczek. Dziękujemy Mu serdecznie za wszelką pomoc duszpasterską w naszej parafii i życzymy zdrowia, wielu łask i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia i kapłańskiej posługi. Plurimos annos! Msza św. w Jego intencji o godz. 11.30
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Po każdej Mszy św. przed kościołem kwestować będą członkowie Fundacji Domowego Hospicjum w Opolu. Celem działalności Fundacji jest opieka nad dziećmi nieuleczalnie chorymi i ich rodzinami na terenie całego województwa opolskiego. Szczegóły na plakacie.
•    Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła niedzielę 6 października dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji ofiar wojny w Syrii oraz zbiórki do puszek w kościołach polskich diecezji. Koordynatorem zbiórki jest Caritas Polska. Istnieje też możliwość wsparcia tego dzieła poprzez wysłanie SMS-a o treści POMAGAM na numer 72052.    W naszej parafii zbiórka na ten cel – w niedzielę, 20 października br.
•    Rejonowe spotkanie Bractwa św. Józefa. 12 października o godz. 17.00 w Jemielnicy. W programie spotkania przewiduje się: Mszę św., konferencję formacyjną, nabożeństwo do św. Józefa oraz spotkanie przy herbacie i ciastku.
•    13 października – Niedziela Papieska. Przed kościołem zbiórka na dzieło „Fundacji Nowego Tysiąclecia”. Jak co roku rozprowadzane będą papieskie kremówki. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
•    Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Specjalnej „Osemka”, które od 2 września br. prowadzi Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych przy ul. Ks. Wajdy 3 w Strzelcach Opolskich zwraca się z gorącą prośbą do mieszkańców o przekazywanie niezbędnych dla szkoły narzędzi, sprzętów i materiałów do konserwacji i remontów. Szczegóły na plakacie.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy wielu łask Bożych na cały rozpoczynający się dzisiaj nowy tydzień.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675676
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6199
6249
52679
13576656
34146
194510
13675676

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 19:36:21