XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXVII ZWYKŁA (6 października):

NIEDZIELA XXVII (6 października):
•    Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 17.30 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Błogosławiony Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
•    Po każdej Mszy św. przed kościołem kwestują członkowie Fundacji Domowego Hospicjum w Opolu. Celem działalności Fundacji jest opieka nad dziećmi nieuleczalnie chorymi i ich rodzinami na terenie całego województwa opolskiego. Szczegóły na plakacie.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziękujemy za Waszą hojność.
•    Dziś swoje 77. urodziny obchodzi ks. Reinhold Buczek. Dziękujemy Mu serdecznie za wszelką pomoc duszpasterską w naszej parafii i życzymy zdrowia, wielu łask i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia i kapłańskiej posługi. Plurimos annos! Msza św. w Jego intencji o godz. 11.30
•    W kaplicy szpitalnej modlitwa różańcowa w październiku we wtorki i piątki o godz. 18.30.
•    Dziś dzień ogólnopolskiej modlitwy w intencji ofiar wojny w Syrii. W naszej parafii zbiórka na ten cel – w niedzielę, 20 października br.
•    „Bóg zapłać” za sobotnie zaproszenia do odwiedzenia naszych starszych i chorych parafian!
•    Dziękujemy uczestnikom naszej dorocznej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę, młodzieży biorącej udział w diecezjalnym spotkaniu młodzieży Bota Fe - dodaj wiary! w Opolu oraz członkom Róż Różańcowych za udział w Dniu Skupienia w Winowie!  
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek  (7 października):
•    Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,
•    O godz. 18.45 w Domu Katechetycznym spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!

Wtorek (8 października):
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała: Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam – o dalszy ich rozwój.

Środa (9 października):
•    Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka (1160-1223), biskupa krakowskiego, uczestnika Soboru Laterańskiego IV; spisał dzieje naszego narodu w swojej słynnej kronice.
•    O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa I gimnazjalna).

Czwartek (10 października):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów.
•    O godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała Msza św. dla młodzieży i studentów (od godz. 18.30 okazja do spowiedzi). Po Eucharystii spotkanie w Domu Katechetycznym. Już dziś zapraszamy!

Piątek (11 października):
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary.

Sobota (12 października):
•    O godz. 12.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych absolwentów, nauczycieli i pracowników z okazji 50-lecia Technikum Mechanicznego oraz 40-lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Strzelcach Opolskich.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 17.00 w Jemielnicy Rejonowe spotkanie Bractwa św. Józefa.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XXVIII ZWYKŁA (13 października):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    Kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi, pochodzący z naszej parafii, obecnie mieszkający i pracujący w diecezji Tula w Meksyku – diakon stały Michał Domagała, który aktualnie przebywa w kraju. O godz. 15.30 w kościele Bożego Ciała będzie możliwość spotkania z Księdzem Diakonem w ramach „Spotkania ze Świadkiem Wiary”. Zapraszamy!
•    Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami, zbieranymi przed kościołem, wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę. Jak co roku rozprowadzane będą papieskie kremówki. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
•    Nauki dla narzeczonych pod nazwą „Wieczory dla zakochanych” odbędą się przy parafii pw. św. Karola Boromeusza w Opolu w dniach 18-20 października. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.30. Zakończenie w niedzielę ok. godz. 13.30. Informacje i zgłoszenia pod nr tel. 77 4512600 oraz www.spotkaniamalzenskie.opole.pl
•    W sobotę 19 października w Winowie odbędzie się Diecezjalny Kongres Ruchów, Stowarzyszeń i Wspólnot Katolickich
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy wielu łask Bożych na cały rozpoczęty dzisiaj tydzień.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675502
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6025
6249
52505
13576656
33972
194510
13675502

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 19:02:11