XXVIII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXVIII ZWYKŁA (13 października):

NIEDZIELA XXVIII (13 października):
W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób pragniemy złożyć uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Swoimi ofiarami, zbieranymi przed kościołem, wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Jak co roku – na placu kościelnym – jest możliwość nabycia papieskich kremówek. Cena: podwójne opakowanie – 8 zł.; poczwórne – 15 zł. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
•    Homilie na wszystkich Mszach św. głosi, pochodzący z naszej parafii, obecnie mieszkający i pracujący w diecezji Tula w Meksyku – diakon stały Michał Domagała, który aktualnie przebywa w kraju. O godz. 15.30 w kościele Bożego Ciała będzie możliwość spotkania z Księdzem Diakonem w ramach „Spotkania ze Świadkiem Wiary”. Zapraszamy!
•    Fundacja Domowego Hospicjum w Opolu dziękuje za Waszą ofiarność z ostatniej niedzieli. Zebrano 4706 zł 81 groszy i 10 euro.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziś kolekta na bieżące funkcjonowanie parafii. Dziękujemy za Waszą hojność.
•    W kaplicy szpitalnej modlitwa różańcowa w październiku we wtorki i piątki o godz. 18.30.
•    Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy!
•    Dziękujemy Panom z Sołectwa Suche Łany za wczorajsze zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu w posprzątaniu ogrodu parafialnego.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek  (14 października):
•    Naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Różaniec i Mszę Świętą w czwartek o godzinie 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

Wtorek (15 października):
•    Wspomnienie św. Teresy od Jezusa (1515-1582), dziewicy, zakonnicy i doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
•    Wszystkich Zainteresowanych, zwłaszcza Rodziców i Rodziny Osierocone z Opola i okolic zapraszamy we wtorek 15 października 2013 do kościoła św. Jacka w Opolu-Kolonii Gosławickiej na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Dzieci Utraconych i Ich Rodzin. Przed Mszą św. o 17.45 różaniec w tej samej intencji.

Środa (16 października):
•    Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej (1174 lub 1179-1243), żony księcia Henryka I Brodatego; po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
•    O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna).

Czwartek (17 października):
•    Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego (+ ok. 117), biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty i następcy Świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii..

Piątek (18 października):
•    W kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Msza św. w Ich intencji o godz. 18.00.
•    O godz. 19.00 w Grodzisku Dekanalne Spotkanie Młodzieży w ramach tegorocznego cyklu spotkań pod hasłem „Wierzę w Boga, który działa poprzez Sakramenty”. Będzie przygotowany autokar, Zapisy u katechetów do środy, 16 października br.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary.
•    O godz. 17.30 w parafii św. Karola Boromeusza w Opolu początek nauk dla narzeczonych pod nazwą „Wieczory dla zakochanych”. Trwają do niedzieli, 20 października (do godz. 13.30). Informacje i zgłoszenia pod nr tel. 77 4512600 oraz www.spotkaniamalzenskie.opole.pl

Sobota (19 października):
•     29. Rocznica śmierci bł. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji Telewizja Polska będzie emitować film „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reż. Rafała Wieczyńskiego. To opowieść o człowieku modlitwy, niezłomnym kapłanie, kapelanie Solidarności. Pierwszy z czterech odcinków w TVP1 już 18 października o godz. 20.25. Kolejne trzy odcinki co tydzień w piątki o tej samej porze.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza wszystkich członków wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich na diecezjalny kongres do Winowa. Rozpoczęcie o godz. 15:30, a zakończenie ok. godz. 21:00. Centralnym punktem programu będzie Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Czai. Kończący się Rok Wiary motywuje do dziękczynienia za charyzmat każdej grupy i jednocześnie zaprasza do odkrycia niepowtarzalnego miejsca we wspólnocie Kościoła. W trakcie kongresu będziemy chcieli przyjrzeć się formacji w naszych ruchach, wspólnotach i stowarzyszeniach – na ile prowadzi ona do tożsamości otwartej na innych (tych w Kościele, a także adresatów nowej ewangelizacji). Prosimy o zgłaszanie się w Kancelarii Parafialnej. Będzie przygotowany autokar.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XXIX ZWYKŁA (20 października):
•    Kolekta na Misje.
•    Zbiórka przed kościołem na ofiary wojny w Syrii.
•    Niedziela Misyjna.
•    Liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii Św.
•    Kurs Animatora Mistagogii: I stopień (dla osób, które nie uczestniczyły jeszcze w formacji) – w Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny w dniach 22-23 listopada 2013 r.; II stopień (dla osób po pierwszym roku formacji) – w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie (ul. E. Gierczak 2) w dniach 29-30 listopada 2013 r.
•    27 października o godz. 19 w auli seminarium duchownego (ul. Drzymały 1) koncert charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „Wigilia samotnych i bezdomnych”. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na organizację tegorocznej wigilii dla osób samotnych, bezdomnych, ubogich. Wystąpi Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, która  po ciężkim wypadku i rekonwalescencji rozpoczęła karierę solową. Często występuje w koncertach charytatywnych, opowiada również o tym, jak ciężkie przeżycia zmieniły jej nastawienie do świata, ludzi i Boga. Przed koncertem odbędzie się licytacja oryginalnych koszulek Borussii Dortmund z autografami Kuby Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka oraz podwójnego biletu-zaproszenia na mecz Borussii (wraz z przejazdem). Bilety-cegiełki (15 zł - normalny, 10 zł - studenci) można nabywać na portierni Wydziału Teologicznego oraz w parafii św. Józefa w Opolu Szczepanowicach. Szczegóły na plakacie.
•    Strzelecki Ośrodek Kultury i Dom Spotkań z Historią w Warszawie zapraszają na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego: Kresowy Tygiel narodów, religii i kultur… czyli Unia już była! 30 października br., godz. 18.00.
•    Oferty parafialnego wyjazdu na kanonizację bł. Jana Pawła II: I. 24-29 kwietnia 2014, koszt ok. 1100 zł oraz II. 24-29.2014 – koszt 890 zł. Szczegóły na plakacie.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy wielu łask Bożych na cały rozpoczęty dzisiaj tydzień.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11896757
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
903
3484
22711
11841590
107575
158566
11896757

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 06:53:05