XXIX Niedziela Zwykła (20 października 2013 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXIX ZWYKŁA (20 października):

NIEDZIELA XXIX (20 października):
•  Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
•   Dziś zbiórka przed kościołem na ofiary wojny w Syrii i liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii Św.
•  O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszamy!
•  "Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na bieżące funkcjonowanie parafii. Dziękujemy za wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wyrazy wdzięczności także za nabycie papieskich kremówek. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
•  Dziękujemy naszej młodzieży za udział w Dekanalnym Spotkaniu Młodzieży w Grodzisku i członkom naszych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich za udział w diecezjalnym kongresie w Winowie.
•   W kaplicy szpitalnej modlitwa różańcowa w październiku we wtorki i piątki o godz. 18.30.
•   Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy!
•   „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek  (21 października):
•    Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię (1340-1409), franciszkanina, biskupa, gorliwego misjonarza Kresów Wschodnich.

Wtorek (22 października):
•   Wspomnienie bł. Jana Pawła II (1920-2005), papieża, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat, świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.
•   65. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w trudnych latach 1926-1948.  

Środa (23 października):
• O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa II gimnazjalna).

Czwartek (24 października):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie dla młodzieży. Zapraszamy!
•   O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. (WYJĄTKOWO W TYM TYGODNIU W CZWARTEK!)

Piątek (25 października):
•     O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Sobota (26 października):
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•    Zespół Ekspertów Episkopatu Polski ds. Bioetyki organizuje  konferencję dotyczącą zapłodnienia in vitro. Konferencja odbędzie się na Wydziale Teologicznym UO przy ul. Drzymały 1a w Opolu. Organizatorzy zapraszają duszpasterzy i wszystkich zainteresowanych do udziału w tym spotkaniu. Szczegóły na plakacie.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.
•    Przypominamy, że z soboty na niedzielę, 26/27 października, następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Cofamy wskazówki zegarów o godzinę.

NIEDZIELA XXX ZWYKŁA (27 października):
•  Zakończenie Tygodnia Misyjnego. Gościć będziemy OO. Oblatów ze Świętego Krzyża, którzy wygłoszą Słowo Boże i rozprowadzać będą kalendarze misyjne.
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•    Kolejne odwiedziny naszych chorych i starszych parafian – w sobotę, 9 listopada br. od godz. 8.30. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42). Zadbajmy, aby w naszych domach osoby starsze i chore nie były pozbawione sakramentów świętych!
•   Jest nasza parafialna oferta wyjazdu na kanonizację bł. Jana Pawła II w dniach 24-29 kwietnia 2014. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami na plakacie. Koszt 1 100 zł + 30 euro.
•    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W Kancelarii Parafialnej można składać zalecki-wypominki.
•    W dniach 16-17 listopada 2013r. odbędzie się 30. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Uroczystościom przewodniczy Jego Ekscelencja ks. Biskup Wojciech Polak, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. Szczegóły na plakacie.
•  Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11896817
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
963
3484
22771
11841590
107635
158566
11896817

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 07:16:12