XXX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXX ZWYKŁA (27 października):

NIEDZIELA XXX (27 października):
•    Dziś kończymy Tydzień Misyjny. Gościmy o. Daniela ze Wspólnoty OO. Oblatów z Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. O. Daniel głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne. Dziękujemy Mu za posługę.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na bieżące funkcjonowanie parafii. Dziękujemy za wsparcie zbiórki na ofiary wojny w Syrii. Zebraliśmy 956 zł. Dziś kolekta na Misje Święte.
•    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W Kancelarii Parafialnej można składać zalecki-wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych, za złożone w tej intencji ofiary.
•    W kaplicy szpitalnej modlitwa różańcowa w październiku we wtorki i piątki o godz. 18.30.
•    Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy!
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Środa (30 października):
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedmałżeńska.

Czwartek (31 października):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów.
•    O godz. 19.oo w Domu Katechetycznym spotkanie dla Młodzieży. Zapraszamy!
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. (WYJĄTKOWO W TYM TYGODNIU W CZWARTEK!)

Piątek (1 listopada):
•    Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele będą one odprawione w porządku niedzielnym. O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym, O godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Parafialnym (początek w kościele św. Barbary). O godz. 16.15 – Msza św. w kościele św. Barbary. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. O godz. 19.00 - Wieczorna medytacja dla młodzieży w kościele św. Barbary. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
•    Na Cmentarzu Parafialnym (starym cmentarzu) kwesta na jego utrzymanie i bieżące funkcjonowanie. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, które są wyrazem Waszej współodpowiedzialności za utrzymanie tego miejsca.
•     Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych związanych z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną w Uroczystość Wszystkich Świętych od południa i w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego; przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii świętej. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i spełnią przepisane wyżej warunki mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.
•    W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

Sobota (2 listopada):
•    Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W naszym kościele Msze św. zostaną odprawione w godzinach: 6.30; 7.00; 9.00; 10.00; 15.00 (kościół św. Barbary); 18.00.
•    O godz. 15.00 w kościele św. Barbary – Msza św. za spoczywających na cmentarzu parafialnym.
•    Nabożeństwa Różańcowe za zmarłych od 2 do 8 listopada – o godz. 17.15.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XXXI ZWYKŁA (3 listopada):
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i innych instytucji diecezjalnych.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Kolejne odwiedziny naszych chorych i starszych parafian – w sobotę, 9 listopada br. od godz. 8.30. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42). Zadbajmy, aby w naszych domach osoby starsze i chore nie były pozbawione sakramentów świętych!
•    Serdeczne „Bóg zapłać” firmie p. Henryka Walczaka za naprawienie zniszczonego ogrodzenia cmentarnego!
•    Jest nasza parafialna oferta wyjazdu na kanonizację bł. Jana Pawła II w dniach 24-29 kwietnia 2014. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami na plakacie. Koszt 1 100 zł + 30 euro.
•    W dniach 16-17 listopada 2013r. odbędzie się 30. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Uroczystościom przewodniczy Jego Ekscelencja ks. Biskup Wojciech Polak, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: Ignacy HYŻY, l. 85, zam. ul. Opolska 14/19. Msza pogrzebowa w poniedziałek (28.10.2013) o godz. 14.00 oraz Jan CABAŁA, l. 85, zam. ul. Moniuszki 8/4. Msza pogrzebowa we wtorek (29.10.2013) o godz. 14.00.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11896841
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
987
3484
22795
11841590
107659
158566
11896841

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 07:22:42