XXXII Niedziela Zwykła

NIEDZIELA XXXII ZWYKŁA (10 listopada):

NIEDZIELA XXXII (10 listopada) Niedziela bł. Edmunda Bojanowskiego.:
•    Niedziela poświęcona bł. Edmundowi Bojanowskiemu. Modlimy się o rychłą kanonizację Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Postać Błogosławionego przybliży nam s. M. Gizela.
•    Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem zbiórka do puszek: Kościół w potrzebie.
•     O godz. 17.00 w Domu Katechetycznym spotkanie dla wszystkich zainteresowanych wyjazdem na kanonizację bł. Jana Pawła II.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na Seminarium Duchownego i inne instytucje diecezjalne. Dziś kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    Serdeczne „Bóg Zapłać” wszystkim uczestniczącym w Nabożeństwach Różańcowych za Zmarłych polecanych w wypominkach. Dziękujemy za złożone zalecki i ofiary.
•    „Bóg zapłać” naszym chorym i starszym Parafianom i ich rodzinom za możliwość spotkania w ramach sobotnich odwiedzin.
•    Dziękujemy Jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich, druhom OSP Rożniątów, firmie p. Rajmunda Adamtza oraz p. Janowi Boguszowi za wycinkę drzewa obok kościoła Bożego Ciała. Jego stan powodował zagrożenie dla przechodniów i dla naszej świątyni. Uzyskane drewno przeznaczymy na wykonanie krzyża. Odpadki posłużą jako opał na ogrzewanie kościoła w Rożniątowie.
•    Dziękujemy Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Strzelcach Opolskich za wywiezienie liści i sprawną wywózkę śmieci z cmentarza parafialnego.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek (11 listopada):
•    Narodowe Święto Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy!
•    Wspomnienie św. Marcina (316-397), żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszego wyznawcy nie-męczennika w Kościele Zachodnim. O godz. 17.00 Nabożeństwo ku czci św. Marcina. Początek w kościele, potem przejście na duży parking. Zakończymy w ogrodzie parafialnym. Zapraszamy szczególnie dzieci i prosimy o zabranie lampionów. Współorganizatorem Nabożeństwa jest Koło DFK Strzelce Opolskie. Dziękujemy za współpracę.
•    Kancelaria Parafialna – nieczynna.

Wtorek (12 listopada):
•    Wspomnienie św. Jozafata (1580-1623), biskupa i męczennika, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.

Środa (13 listopada):
•    Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, działających w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwszych polskich męczenników wyniesionych na ołtarze.
•    O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna).

Czwartek (14 listopada):
•     Wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert (1817-1872), dziewicy, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety (1842, Nysa). O godz. 18.00 Msza św.: Przez wstawiennictwo bł. Marii Luizy Merkert w intencji Sióstr Elżbietanek mieszkających i pracujących w naszej Parafii.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów.

Piątek (15 listopada):
•     O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary.
•    O godz. 19.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na „Osiedlu” Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Zachęcamy do udziału.

Sobota (16 listopada):
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu „Razem przed Panem”.

NIEDZIELA XXXIII ZWYKŁA (17 listopada):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    Wszystkie dzieci, które brały udział w Parafialnym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Porta Fidei" z okazji kończącego się Roku Wiary zapraszamy w niedzielę 17 listopada wraz z rodzicami i katechetami na Mszę św. o godz. 10.15,  w czasie której nastąpi podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom.
•    Na nabożeństwie o godz. 16.30 poświęcenie naszych odrestaurowanych organów w kościele parafialnym. Poświęcenia dokona ks. prof. dr hab. Grzegorz Poźniak, prezes Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, adiunkt katedry muzyki kościelnej i wychowania muzycznego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Ks. Poźniak wygłosi także Słowo Boże na wszystkich Mszach św. Po nabożeństwie Koncert Organowy w wykonaniu prof. Władysława Szymańskiego z Akademii Muzycznej z Katowic. Już dziś zapraszamy!
•    W niedzielę,  24 listopada br. o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na uroczysty Koncert z okazji zakończenia Roku Wiary. Wystąpią: Monika Gruszczyńska – sopran, Witold Matulka – tenor i Mirosław Owczarek – słowo. W programie najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej i nie tylko…
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia.

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 06:53:18