XXXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA (17 listopada):

NIEDZIELA XXXIII (17 listopada):
•    W naszej parafialnej wspólnocie gościmy dzisiaj ks. prof. dra hab. Grzegorza Poźniaka, prezesa Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, adiunkta Katedry Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Ks. Profesor wygłosi Słowo Boże na Mszach św. i dokona poświęcenia naszych odrestaurowanych organów na Nabożeństwie o godz. 16.30. Po nabożeństwie Koncert Organowy w wykonaniu p. prof. dra hab. Władysława Szymańskiego, dziekana Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach. Serdecznie zapraszamy! Gorące „Bóg zapłać” Wszystkim, Którzy modlitwą, ofiarą i pracą wsparli to dzieło! Msza św. w intencji Dobrodziejów tego dzieła w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy!
•    Na Mszy św. o godz. 10.15 podsumowanie Parafialnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznym "Porta Fidei" z okazji kończącego się Roku Wiary i wręczenie nagród laureatom.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii i za ofiary na Kościół w potrzebie. Zebraliśmy 473 zł. Dziś kolekta również na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Za ofiary i życzliwość – dziękujemy!
•    Dziś zbiórka do puszek na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach.
•    „Bóg zapłać” wszystkim szkołom, dyrekcjom, katechetom i uczniom za włączenie się do naszego Parafialnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznym "Porta Fidei" z okazji kończącego się Roku Wiary. Szczególne słowa wdzięczności dla tych, którzy konkurs przygotowali i przeprowadzili.
•    Dziękujemy uczestnikom nabożeństwa ku czci św. Marcina. Słowa wdzięczności katechetom i młodzieży Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich za przygotowanie, strzeleckiemu Kołu DFK – za rogaliki, państwu Walczakom za wypożyczenie koni, jeźdźcom oraz wszystkim życzliwym i zaangażowanym.
•    Dziękujemy naszej młodzieży, która z ks. Krzysztofem uczestniczyła w Dekanalnym Spotkaniu Młodzieży w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
•    Przeznaczony do odczytania w dzisiejszą niedzielę List Biskupa Opolskiego na zakończenie Roku Wiary odczytany zostanie za tydzień.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek (18 listopada):
•     Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny (1898-1914), dziewicy i męczennicy, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
•    W godzinach od 10.00 do 16.00 nasza parafialna Caritas wydawać będzie artykuły spożywcze.

Wtorek (19 listopada):
•     Wspomnienie bł. Salomei (†1268), zakonnicy, córki Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klarysek.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy!

Środa (20 listopada):
•     Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, Sybiraka, karmelitę i kapłana galicyjskiego; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.
•    O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa II gimnazjalna).

Czwartek (21 listopada):
•    Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów.
•     Wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza. O godz. 18.00 Msza św. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Tarsycjusza z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Lektorów, Ministrantów i Marianek naszej Parafii oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ich bliskich i opiekunów. Zapraszamy!
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie dla młodzieży. Zapraszamy!

Piątek (22 listopada):
•    Wspomnienie św. Cecylii († III wiek), dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.
•    O godz. 18.00 Msza św. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Cecylii z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Organistów i Członków scholi dziecięcej i dominikańskiej oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ich bliskich.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary..

Sobota (23 listopada):
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Uroczyste Nabożeństwo (przygotowane przez katechetów i uczniów CKZiU w Strzelcach Opolskich) na zakończenie Roku Wiary. Podsumowanie Parafialnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznym "Porta Fidei" i wręczenie nagród laureatom ze szkół ponadgimnazjalnych.

NIEDZIELA XXXIV ZWYKŁA (24 listopada):
•    Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
•    O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na uroczysty Koncert z okazji zakończenia Roku Wiary. Wystąpią: Monika Gruszczyńska – sopran, Witold Matulka – tenor i Mirosław Owczarek – słowo. W programie najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej i nie tylko…
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Tadeusza Gałuszki za 50 lat posługi organisty.
•    O godz. 11.30 Msza św. w intencji Kolejarzy i Ich rodzin.
•    W dniach 29 listopada do 1 grudnia w Ośrodku „Rybak” w Głębinowie zostaną zorganizowane przez Wspólnotę Trudnych Małżeństw „Sychar” rekolekcje dla małżeństw w kryzysie (będących jeszcze ze sobą razem jak również dla tych małżonków, którzy pozostali sami a chcą wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej). Szczegółowe informacje na stronie: http://opole-jacka.sychar.org.
•    Kochane Dzieci! Drodzy Rodzice! Adwent tuż, tuż… Już zapraszamy na piękne Msze św. roratnie i zachęcamy do przygotowania się do nich, m.in. przez zaopatrzenie się w wieńce adwentowe i lampiony…
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11896820
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
966
3484
22774
11841590
107638
158566
11896820

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 07:17:49