Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXXIV ZWYKŁA (24 listopada).
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (24 listopada):
•    Ostatnia niedziela roku kościelnego. Ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
•    Zakończenie Roku Wiary. Ogłosił go Ojciec Święty w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II i w tę rocznicę, 11 października, Rok Wiary się rozpoczął. Przez ten rok prosiliśmy Chrystusa, aby przymnożył nam wiary. Oby tak się stało, oby błogosławione w mocną wiarę były owoce tego Roku w całym Kościele, w naszej parafii i w sercu każdego z nas. Dziękujemy za modlitwę w naszym odpustowym kościele Bożego Ciała. Słowa wdzięczności dla p. Danuty Fudala i wszystkich, którzy jej pomagają w trosce o ten nasz kościółek.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania w ubiegłą niedzielę uroczystości poświęcenia naszych organów. Gorące „Bóg zapłać” Wszystkim, Którzy modlitwą, ofiarą i pracą wsparli to dzieło!
•    W związku z naszą uroczystością w ostatnią niedzielę, dopiero dziś czytamy List Biskupa Opolskiego na zakończenie Roku Wiary.
•    O godz. 11.30 Msza św. Dziękczynna: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Cecylii z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji P. Tadeusza Gałuszki z okazji 50-lecia posługi organisty w naszej parafii oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
•    O godz. 11.30 Msza św. w intencji Kolejarzy i Ich rodzin oraz za zmarłych pracowników kolejnictwa.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii i za ofiary do puszek na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach. Zebraliśmy 2500 zł. Dziś kolekta również na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Za ofiary i życzliwość – dziękujemy!
•    O godz. 16.30 uroczysty Koncert z okazji zakończenia Roku Wiary. Wystąpią: Monika Gruszczyńska – sopran, Witold Matulka – tenor i Mirosław Owczarek – słowo. W programie najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej i nie tylko…
•    Słowa wdzięczności katechetom i młodzieży Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich za przygotowanie nabożeństwa na zakończenie Roku Wiary. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ciągu całego roku w nich uczestniczyli. Nabożeństwa „Razem przed Panem” będą się odbywały dalej w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy!
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś „Gość” z kalendarzem na rok 2014.

Poniedziałek (25 listopada):
•    Swoje 84. Urodziny obchodzi Ksiądz Radca Duchowny Józef Cichoń, emerytowany proboszcz parafii św. Bartłomieja w Suchej. Przez wiele lat pomagał i udzielał się duszpastersko w naszej parafii. Dziękujemy Mu za tę posługę i życzymy zdrowia i obfitości Bożych łask. Ad plurimos annos! Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.
•    W Kancelarii Parafialnej można nabywać opłatki. Opłatki rozprowadzać będą także tradycyjnie Siostry Elżbietanki w niedziele adwentowe (przy głównym wejściu do kościoła).
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. do Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Środa (27 listopada):
•    O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna).
•    W kościele świętych Piotra i Pawła w Opolu Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.  Zakończenie ok. 21.00. Wyjazd chętnych z naszej parafii – autokarem z Rynku o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii i w Kancelarii Parafialnej. Opłata – 15 zł.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedmałżeńska.

Czwartek (28 listopada):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi dla dzieci i gimnazjalistów.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie dla młodzieży. Zapraszamy!

Piątek (29 listopada):
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary.
•    W Ośrodku „Rybak” w Głębinowie początek (potrwają do 1 grudnia) rekolekcji dla małżeństw w kryzysie (będących jeszcze ze sobą razem jak również dla tych małżonków, którzy pozostali sami a chcą wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej). Szczegółowe informacje na stronie: http://opole-jacka.sychar.org.

Sobota (30 listopada):
•    Święto św. Andrzeja, Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa.
•    O godz. 9.00 w Dolnej Rejonowy dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Zachęcamy rodziny naszej parafii do udziału.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

NIEDZIELA I ADWENTU (1 grudnia):
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wianków i lampionów adwentowych oraz opłatków.
•    Kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i inne instytucje diecezjalne.
•    Kiermasz świąteczny zorganizowany przez uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zapraszają na. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na sfinansowanie kształcenia ucznia Halimaty Balma z Burkina Faso.
•    W kościele seminaryjno-akademickim w Opolu Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Początek o godz. 15.30. Będzie to medytacja nad słowami Pana Jezusa „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19). Bardzo serdecznie zachęcamy Młodzież naszej parafii do udziału w tym spotkaniu. Planowany jest wyjazd autokarem. Prosimy o wcześniejsze zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej (do 28 listopada).
•    W dniach 13-15 grudnia br. w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu odbędzie się piąta edycja rekolekcji dla małżeństw Remont Małżeński pod hasłem „Piękny dom”. Organizatorzy zapraszają na nie małżonków zarówno szczęśliwych ze sobą jak i przeżywających trudności. Szczegółowe informacje na plakacie.
•    Przed nami Adwent. Czas przygotować się do tego okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Już zapraszamy na piękne Msze św. roratnie Dla dorosłych o godz. 6.15 (z wyjątkiem niedziel), dla dzieci o godz. 18.00 (w okresie Adwentu nie będzie Mszy św. szkolnej w czwartki o godz. 16.30). Przygotujmy wieńce adwentowe i lampiony. Prosimy także chętnych sponsorów i dobroczyńców o fundowanie roratnich nagród dla dzieci!
•    Kolejne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian będą mieć miejsce w sobotę, 21 grudnia od godz. 9.15. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    Z dniem dzisiejszym posługę organisty w naszej parafii zdecydował się zakończyć p. Tadeusz Gałuszka. Jest absolwentem słynnej Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu (ukończył ją w roku 1960). W Tarnowie studiował śpiew solowy. Następnie pracował w Głębinowie, koło Nysy. Na prośbę ówczesnego proboszcza strzeleckiego ks. Faustyna Zbaniuszka 1 VIII 1963 r. podjął pracę w parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich. Prowadził chór parafialny i scholę dziecięcą. W roku 1980 został członkiem Diecezjalnej Komisji do Spraw Muzyki Kościelnej. Jest współautorem „Chorału Opolskiego”. W latach 1980-2003 był nauczycielem muzyki w Studium Organistowskim w Opolu. Przez pewien czas pracował w Domu Kultury w Strzelcach Opolskich. Dziękujemy Mu z całego serca za 50 lat sumiennej i gorliwej pracy, która na trwałe wpisała się w dzieje naszej parafii i w życie diecezji. Dziękujemy także Szanownej Małżonce i całej rodzinie Pana Tadeusza za wspieranie Go w przez cały ten okres. Swoje słowa wdzięczności z tej okazji na ręce p. Tadeusza wystosował także Biskup Opolski Andrzej Czaja. Następcą p. Tadeusza będzie - syn Dawid. Życzymy Mu, by z równym oddaniem i rzetelnością kontynuował posługę swojego Ojca.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy miłej niedzieli i udanego ostatniego tygodnia kończącego się roku liturgicznego.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11896810
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
956
3484
22764
11841590
107628
158566
11896810

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 07:13:56