I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA I ADWENTU (1 grudnia).

Niedziela I Adwentu (1 grudnia):
•    Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem WIERZĘ W SYNA BOŻEGO.
•    Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.
•    Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie: dla dorosłych o godz. 6.15; dla dzieci – o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Przygotujmy wieńce adwentowe i lampiony. Dziękujemy dobrym i życzliwym ludziom za fundowanie nagród roratnich dla dzieci! W dalszym ciągu o to prosimy!
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wianków i lampionów adwentowych oraz opłatków.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii. Dziś kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i inne instytucje diecezjalne!
•    Kiermasz świąteczny zorganizowany przez uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na sfinansowanie kształcenia ucznia Halimaty Balma z Burkina Faso.
•    W kościele seminaryjno-akademickim w Opolu Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Początek o godz. 15.30. Będzie to medytacja nad słowami Pana Jezusa „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19). Bardzo serdecznie zachęcamy Młodzież naszej parafii do udziału w tym spotkaniu. Wyjazd autokaru z Rynku o godz. 14.30.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek (2 grudnia):
•    W Kancelarii Parafialnej można nabywać opłatki. Opłatki rozprowadzać będą także tradycyjnie Siostry Elżbietanki w niedziele adwentowe (przy głównym wejściu do kościoła).
•    O godz. 18.45 w Domu Katechetycznym spotkanie „Kręgu Biblijnego”.

Wtorek (3 grudnia):
•    Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (1506-1552), prezbitera, jezuity, jednego z największych misjonarzy Dalekiego Wschodu w dziejach Kościoła. Dzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjonarzach duchownych i świeckich. Każdy z nas jest zobowiązany do wypełnienia nakazu Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”.

Środa (4 grudnia):
•    Wspomnienie św. Barbary. Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
•    O godz. 9.00 w kościele parafialnym Msza św.: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Barbary z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Górników, ich Rodzin oraz za ++ pracowników górnictwa.
•    O godz. 11.00 w kościele św. Barbary na cmentarzu Suma Odpustowa.
•    O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa I gimnazjalna).

Czwartek (5 grudnia):
•    Pierwszy Czwartek Miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.
•    Z racji rorat nie będzie Mszy św. szkolnej!
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży w Domu Katechetycznym. Nie będzie Mszy św. dla młodzieży w kościele Bożego Ciała. Zapraszamy młodzież na Mszę św. roratnią o godz. 18.00.

Piątek (6 grudnia):
•    Pierwszy Piątek Miesiąca. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary.

Sobota (7 grudnia):
•    Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, którego nauczanie miało tak wielki wpływ na św. Augustyna, że się nawrócił.
•    Pierwsza Sobota Miesiąca.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała adoracja „Razem przed Panem” zakończona Apelem Jasnogórskim.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (8 grudnia):
•    Konferencja Episkopatu Polski postanowiła na mocy udzielonej jej dyspensy przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 9 kwietnia 2013 r., aby w dniu 8 grudnia 2013 r., kiedy to wypada II niedziela Adwentu, dla dobra duchowego wiernych świętować uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, z uwzględnieniem poniższych zastrzeżeń. Zgodnie z notą Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, dołączoną do wspomnianego dekretu, aby nie pomniejszyć znaczenia niedzieli okresu Adwentu, zarządza się co następuje: a) drugie czytanie mszalne bierze się z II niedzieli Adwentu; b) w homilii należy nawiązać do trwającego okresu liturgicznego; c) w modlitwie wiernych należy użyć co najmniej jednego wezwania z nawiązaniem do Adwentu; d) w miejsce zwykłej oracji końcowej modlitwy powszechnej należy użyć kolekty II niedzieli Adwentu.
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościoły Wschodnie.
•    O godz. 7.00 w kościele Bożego Ciała „Jerycho Różańcowe”. Plan na plakacie.
•    W godz. 9.30-11.30 Kiermasz Przedświąteczny zorganizowany przez uczniów Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych w Strzelcach Opolskich.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Od poniedziałku, 9 grudnia br. (do 14 grudnia) codziennie przed i po wieczornych Mszach św. Kiermasz Przedświąteczny przygotowany przez nasze Marianki.
•    Kolejne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian będą mieć miejsce w sobotę, 21 grudnia od godz. 9.15. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    Skupienie Adwentowe Ruchu  Szensztackiego w Winowie 13 grudnia 2013 r. Rozpoczęcie o godz. 19.00.
•    Duszpasterstwo Niepełnosprawnych zaprasza na pielgrzymkę do Katedry Opolskiej z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się w niedzielę 15 grudnia. Początek o godz. 13.30.
•    Radio Plus Opole emitować będzie w Adwencie audycje roratnie nawiązujące tematycznie do materiałów roratnich z Małego Gościa Niedzielnego. Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.
•    W środę, 11 grudnia br. na parkingu obok kościoła w godz. 12.00-16.00 zbiórka (bezpłatna) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na plakacie i na ulotkach wyłożonych przy wejściu do kościoła.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy miłej niedzieli i udanego pierwszego Tygodnia Adwentu.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11896764
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
910
3484
22718
11841590
107582
158566
11896764

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 06:53:33