Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA II ADWENTU (8 grudnia)
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.

Niedziela II Adwentu (8 grudnia):
•    Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
•    Od godz. 7.00 w kościele Bożego Ciała „Jerycho Różańcowe”. Plan na plakacie.
•    O godz. 15.00 przy kaplicy na Podborzanach Msza św. w intencji Gromad Podborzany, Farska Kolonia i Rozmierka.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i inne instytucje diecezjalne. Dziś kolekta na potrzeby naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościoły Wschodnie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Posługujący na Wschodzie duszpasterze, bracia i siostry zakonne otrzymane wsparcie przeznaczają też na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym i starszym. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności..
•    W godz. 9.30-11.30 Kiermasz Przedświąteczny zorganizowany przez uczniów Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych w Strzelcach Opolskich.
•    „Bóg zapłać” Siostrom Służebniczkom i Rodzinie bł. Edmunda Bojanowskiego za przygotowanie „Mikołaja” dla chorych z naszego strzeleckiego szpitala.
•    Dziękujemy naszej młodzieży za udział w Ekumenicznej Modlitwie Młodych w Opolu.
•    Dziękujemy także Wam, Drodzy Parafianie i Goście, za tak liczny udział w Roratach. Szczególne słowa wdzięczności pod adresem Rodziców za włożony trud i troskę o Wasze dzieci, które z takim zaangażowaniem i gorliwością uczestniczą w tegorocznych roratnich spotkaniach. „Bóg zapłać” Wam, Kochane Dzieci i Młodzieży. Zachęcamy w dalszym ciągu do tego adwentowego czuwania i przypominamy, iż roraty dla dorosłych są o godz. 6.15 ( z wyjątkiem niedziel); dla dzieci – o godz. 18.00 (z wyjątkiem niedziel). Drogie Dzieci! Przynosimy ze sobą lampiony adwentowe i zbieramy obrazki roratnie. Jak co roku – są i będą na końcu - ciekawe nagrody… Dziękujemy dobrym i życzliwym ludziom za fundowanie nagród roratnich dla dzieci! W dalszym ciągu o to prosimy!
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W tym tygodniu w „Gościu” jako dodatek - Adhortacja apostolska papieża Franciszka: „Evangelii Gaudium”.

Poniedziałek (9 grudnia):
•    W Kancelarii Parafialnej można nabywać opłatki i świece wigilijne. Opłatki i świece rozprowadzają także Siostry Elżbietanki w niedziele adwentowe (przy głównym wejściu do kościoła).
•    Od poniedziałku, codziennie przed i po Mszach św. wieczornych (roratnich) - przy wejściu do kościoła - Kiermasz Przedświąteczny zorganizowany przez Wspólnotę Marianek naszej Parafii. Potrwa do soboty – 14 grudnia br.

Wtorek (10 grudnia):
•    O godz. 16.00 w kaplicy Domu Katechetycznego Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja w intencji Ojca Świętego Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam - o dalszy rozwój. Po Eucharystii w salce Domu Katechetycznego w ramach formacji ciągłej – projekcja filmu Christiada. Zapraszamy!

Środa (11 grudnia):
•    W godzinach 12.00-16.00 na dużym parkingu obok kościoła zbiórka (bezpłatna) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z tej akcji wesprze fundusz misyjny. Szczegóły na plakacie i na ulotkach wyłożonych przy wejściu do kościoła.
•    O godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna). Przepraszamy rodziców i młodzież klas I gimnazjalnych za błędne podanie godziny spotkania 4 grudnia br. Tych, którzy przychodzą wcześniej zachęcamy do wchodzenia do kościoła. Nie trzeba czekać przed świątynią. Jednocześnie prosimy o godne zachowywanie się w kościele!

Czwartek (12 grudnia):
•    Z racji rorat nie będzie Mszy św. szkolnej!
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży w Domu Katechetycznym.

Piątek (13 grudnia):
•    Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronki ociemniałych.
•    W kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu początek (do 15 grudnia br.) piątej edycja rekolekcji dla małżeństw Remont Małżeński pod hasłem „Piękny dom”. Organizatorzy zapraszają na nie małżonków zarówno szczęśliwych ze sobą jak i przeżywających trudności.
•    Skupienie Adwentowe Ruchu  Szensztackiego w Winowie 13 grudnia 2013 r. Rozpoczęcie o godz. 19.00.
•    O godz. 19.30 w Dziewkowicach Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Zgłoszenia – u Katechetów. Odjazd autobusu o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału!

Sobota (14 grudnia):
•    Wspomnienie św. Jana od Krzyża, karmelity, żyjącego w latach 1542-1591, jednego z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.
•    O godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Niedziela III Adwentu GAUDETE (15 grudnia):
•    Kolekta na przygotowanie Uroczystości Świątecznych w naszym kościele parafialnym.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolejne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian będą mieć miejsce w sobotę, 21 grudnia od godz. 9.15. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    Pielgrzymka Niepełnosprawnych do Katedry Opolskiej z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Początek o godz. 13.30.
•    Nie odkładajmy sakramentu pojednania na ostatnią chwilę. Do spowiedzi możemy przystąpić już teraz. A następnie możemy spokojnie przystępować do Komunii św., o ile nie popełnimy grzechu ciężkiego, co oznacza świadome przekroczenie Bożych przykazań.
•    Informujemy, że w związku trwającymi nadal pracami nad prospektem organowym i podłogą – chór organowy będzie jeszcze przez dłuższy czas niedostępny.
•    Ojciec Święty Franciszek mianował 7 grudnia 2013 r. ks. Rudolfa Pierskałę nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Semina. Biskup Nominat przyjmie święcenia biskupie 11 stycznia 2014 r. w katedrze opolskiej o godz. 10.00. Jako hasło biskupie obrał sobie wezwanie „Głosić radość Ewangelii”.
•    Radio Plus Opole emitować będzie w Adwencie audycje roratnie nawiązujące tematycznie do materiałów roratnich z Małego Gościa Niedzielnego. Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i - owocnego w łaski -  kolejnego tygodnia Adwentu.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11896884
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1030
3484
22838
11841590
107702
158566
11896884

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 07:40:26