III Niedziela Adwentu

NIEDZIELA III ADWENTU GAUDETE (15 grudnia)

Niedziela III Adwentu (15 grudnia):
•    Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”; jest to początek antyfony na wejście przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie, które dopiero potem wyraża się również zewnętrznie w pragnieniu obdarowywania innych. Niech nasze podarunki będą wyrazem wewnętrznej radości, a nie tylko tradycją, której trzeba za wszelką cenę uczynić zadość.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii i za ofiary złożone do puszek na Kościoły Wschodnie (zebraliśmy 500 zł.). Dziś kolekta na przygotowanie Uroczystości Świątecznych w naszym kościele parafialnym
•    Właśnie po to, by lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w codziennych Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie: dla dorosłych - o godz. 6.15 ( z wyjątkiem niedziel); dla dzieci – o godz. 18.00 (z wyjątkiem niedziel). Dziękujemy dobrym i życzliwym ludziom za fundowanie nagród roratnich dla dzieci! W dalszym ciągu o to prosimy!
•    Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
•    O godz. 13.30 w katedrze opolskiej początek Pielgrzymki Niepełnosprawnych z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
•    „Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś „Gość” z płytką z kolędami i pastorałkami.

Poniedziałek (16 grudnia):
•    W Kancelarii Parafialnej można nabywać opłatki i świece wigilijne. Opłatki i świece rozprowadzają także Siostry Elżbietanki w niedziele adwentowe (przy głównym wejściu do kościoła).

Wtorek (17 grudnia):
•    Rozpoczynamy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.
•    77. urodziny Papieża Franciszka. Msza św. w intencji Ojca Świętego o godz. 18.00. Zapraszamy!
•    O godz. 19.30 na plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich członków.!

Środa (18 grudnia):
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedmałżeńska..
•    O godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa II gimnazjalna).

Czwartek (19 grudnia):
•    Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach: 6.00-7.30, 16.00-19.00.
•    Z racji rorat nie będzie Mszy św. szkolnej!
•    O godz. 19.00 spotkanie opłatkowe dla młodzieży w Domu Katechetycznym.

Piątek (20 grudnia):
•    O godz. 19.00 spotkanie opłatkowe dla ministrantów i rodziców.

Sobota (21 grudnia):
•    Od godz. 9.15 odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach: 6.00-9.00, 16.00-19.00.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym „Spotkanie opłatkowo-wigilijne” Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Niedziela IV Adwentu (22 grudnia):
•    Kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    Na Nabożeństwie adwentowym o godz. 17.30 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, stajenek i figurek Dzieciątka Jezus.
•    Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach: 6.30-12.30, 16.00-19.00.
•    „Bóg zapłać” ofiarodawcom choinek oraz Panom za ich postawienie!
•    Dziękujemy p. Michałowi Siwiec za udostępnienie samochodu z wysięgnikiem w celu wykonania pomiaru okien w kościele parafialnym.
•    Już dziś zapraszamy na Świąteczny Koncert Galowy „Najpiękniejsze Polskie Kolędy”, który odbędzie się w kościele parafialnym 25 grudnia br. o godz. 16,00. Wystąpią: MONIKA GRUSZCZYŃSKA -  sopran, MIROSŁAW OWCZAREK – baryton i słowo oraz RAFAŁ KARASEK – pianista.
•    W związku trwającymi nadal pracami nad prospektem organowym i podłogą – chór organowy będzie jeszcze przez dłuższy czas niedostępny.
•    W najbliższym czasie podany zostanie plan odwiedzin duszpasterskich (kolędy).
•    Radio Plus Opole emitować będzie w Adwencie audycje roratnie nawiązujące tematycznie do materiałów roratnich z Małego Gościa Niedzielnego. Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.
•    Nie odkładajmy sakramentu pojednania na ostatnią chwilę!
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i - owocnego w łaski -  kolejnego tygodnia Adwentu.

Twoje IP: 3.85.143.239
Czas: 2019-05-25 19:19:00